Zimske bebe 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mina93

    Mina93

    Broj poruka: 1234

    Prijavi adminu

    barbiemama

    Ana89

    Mina93… zgodna, ko i uvijek. A što se tiče uprasiti se ili ne…. Samo imamo taj osjećaj. Prošla sam taj razgovor sama sa sobom. Ono..7 i pol kila u 6 mj. Nikad prije iznad 56 nisam imala, kamoli iznad 60 Kažu žene, pa to ti je ništa. A ja izbacila slatko skroz i soljeno i kruh svela na jedan obrok malo 😂. Iako…željice su tu sad. Teško je to staviti pod kontrolu pred treće tromjesečje.

    ja svaki dan kažem da neću taj dan žderati ko svinja i ne mogu se kontrolirati. neki dan ujutro pojedem čokolino. nakon toga sam do podne pojela 3 kroasan (s čoksom jedan, ostali prazni), Bounty i Milku. ajd da sam pojela nešto normalno, već samo sranja jedem. mogla bih cijeli dan jest i jest i jest.


    Dada to i mene zivcira, bar da pojedem nesto normalno, nego sve gluposti 😭 ono daj sve sta nezdravije

    [lilypie.com]

  • Avatar Nunii

    Nunii

    Broj poruka: 237

    Prijavi adminu

    Jutro 😀
    Naspavala sam se nula bodova. Svakih pola sata se budila i isla piskit doslovno par kapi i vracala se natrag u krevet. Probudila sam se gladna ko ris i samo bi jela 😮
    Sto se tice dnevnih ulozaka,koristila sam samo kad smo bili u Hr i sad kad smo se vratili vecinom sam kod kuce pa lako promijenim kad osjetim da je malo mokro.Najvise zbog ovih vrucina od kojih se znojim ko prase 😠 Lezim i samo osjetim da sam sva mokra.
    Jucer sam cula ponovno nesto cudno. Rodak pitao dragog da li sam zivcana trudnica i dragi kaze da znam biti malo razdrazljiva kada se ne naspavam,ali da je to rijetko i kaze rodak da to znaci da cu biti dobra mama 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Maggie85

    Maggie85

    Broj poruka: 840

    Prijavi adminu

    Cure, mislim da je bespredmetno govoriti da smo si sad debele, a buše još nisu ili su tek krenule rasti. Pogledajte jesenske mame koje trebaju roditi za 5 ili manje tjedana pa ćete vidjet kak smo mi još mršave. 
    Mužek se nakon spavanca u dnevnom samo prebacio u spavaću sobu i spavao ukupno 12 h… Eh, da barem beba bude na njega po tom pitanju.
    Nego, htjela bih vam reći što su nam na Rodinom predavanju rekli o grčevima, a potaknuta jutrošnjim prizorom iz ljekarne kad je tata došao kupiti “nešto” za grčeve bebi od 20 dana. Ako vam se čini korisno, screenshotajte za kasnije.
    Roda kaže da se grčevi (najčešće) javljaju iz 2 razloga: ili je beba nepravilno primila dojku pa se nagutala zraka ili je popapala mlijeko koje je u maminim grudima “malo” duže stajalo. Pod “malo” duže misli se na 2-3 sata, ali to je mlijeko jednako kvalitetno i beba ga treba pojesti. To je malo rjeđe, vodenastije mlijeko koje bude takvo ako beba duže odspava pa se masnoće, koje su inače u mlijeku, zalijepe za stijenke grudi. Tako kad beba krene papati prvo pojede ono tekuće, a masnoće se s vremenom skinu sa stijenki i umiješaju s mlijekom. Zato samo treba bebu čim više stavljati na grudi, i to s pravilnim bebinim hvatom dojke. Tata iz ljekarne danas je, kao i većina roditelja, uzeo Espumisan kapi. Te kapi, kao i BioGaia su zapravo probiotici koji pomažu bebinoj probavi, ali kažu tete iz Rode, nema boljih probiotika od onih iz majčinog mlijeka, iz razloga što su svi “sintetski” proizvodi upravo to - proizvodi, a mlijeko je sastavljeno od živih mikroorganizama. Njihov je savjet, ako beba ima grčeve, što više dojiti, i više no inače, tako da beba uzme čim više probiotika iz majčina mlijeka. Naravno, pomaže i nošenje u marami radi optimalnog položaja nogica pa beba može izbaciti vjetrove ako ih ima.
    Pišem vam ovo i iz razloga što je jedna mama na Facebooku (mislim u grupi Bebologija) neki dan pitala identično pitanje pa od 30-ak savjeta nijedan nije bio ovakve naravi, nego su svi bili u smislu koji preparat uzeti u ljekarni. Eto, nadam se da će nam ove prirodne metode biti od pomoći. 

    [lilypie.com]

  • Avatar SarahZg

    SarahZg

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    Pticaselicazgst

    Jutro cure 😊
    Truskawka nadam se da je bol prosla, meni isto tako nekad zna bit od naprezanja. Nadam se da ce ti to uskoro proc 🤗
    Otkad ne koristim utrice ne koristim ni dnevne uloske.. kad sam ih koristila nisam mogla bez dnevnih, em od iscjedka stalnog em od stalnog osjećaja da je dolje nesto mokro 🙄
    Zadnjih par dana mi se dogodi da mi malo pobjegne kad kihnem, jel to normalno? Pa sam opet pocela stavljat dnevne jer mi bed da se dignem u lokvi 😂
    Sutra idemo na 4 d ajmeee jedva cekam 😍😍😍 drzte fige da malena bude htjela suradivat i da ju napokon vidimo ❤😍
    Jucer sam u orchestri uzela dvije zimske jaknice, premedene su, uslikam vam i posaljem. Ima i muskih prekeasnih za 75 kn pa tko moze, zeli nek pogleda 😊


    Hahaha normalno je. Dobro došla u klub ne stizanja na pisanje i kihanja :)

    [lilypie.com]

  • Avatar barbiemama

    barbiemama

    Broj poruka: 1577

    Prijavi adminu

    vidjeh baš jesenske trudnice, bit ćemo ogromne. ma samo u glavi treba prelomiti da je to privremeno stanje i nije da se debljamo same od sebe, već ćemo roditi za par mj 😊

    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Maggie85

    Cure, mislim da je bespredmetno govoriti da smo si sad debele, a buše još nisu ili su tek krenule rasti. Pogledajte jesenske mame koje trebaju roditi za 5 ili manje tjedana pa ćete vidjet kak smo mi još mršave.
    Mužek se nakon spavanca u dnevnom samo prebacio u spavaću sobu i spavao ukupno 12 h… Eh, da barem beba bude na njega po tom pitanju.
    Nego, htjela bih vam reći što su nam na Rodinom predavanju rekli o grčevima, a potaknuta jutrošnjim prizorom iz ljekarne kad je tata došao kupiti “nešto” za grčeve bebi od 20 dana. Ako vam se čini korisno, screenshotajte za kasnije.
    Roda kaže da se grčevi (najčešće) javljaju iz 2 razloga: ili je beba nepravilno primila dojku pa se nagutala zraka ili je popapala mlijeko koje je u maminim grudima “malo” duže stajalo. Pod “malo” duže misli se na 2-3 sata, ali to je mlijeko jednako kvalitetno i beba ga treba pojesti. To je malo rjeđe, vodenastije mlijeko koje bude takvo ako beba duže odspava pa se masnoće, koje su inače u mlijeku, zalijepe za stijenke grudi. Tako kad beba krene papati prvo pojede ono tekuće, a masnoće se s vremenom skinu sa stijenki i umiješaju s mlijekom. Zato samo treba bebu čim više stavljati na grudi, i to s pravilnim bebinim hvatom dojke. Tata iz ljekarne danas je, kao i većina roditelja, uzeo Espumisan kapi. Te kapi, kao i BioGaia su zapravo probiotici koji pomažu bebinoj probavi, ali kažu tete iz Rode, nema boljih probiotika od onih iz majčinog mlijeka, iz razloga što su svi “sintetski” proizvodi upravo to - proizvodi, a mlijeko je sastavljeno od živih mikroorganizama. Njihov je savjet, ako beba ima grčeve, što više dojiti, i više no inače, tako da beba uzme čim više probiotika iz majčina mlijeka. Naravno, pomaže i nošenje u marami radi optimalnog položaja nogica pa beba može izbaciti vjetrove ako ih ima.
    Pišem vam ovo i iz razloga što je jedna mama na Facebooku (mislim u grupi Bebologija) neki dan pitala identično pitanje pa od 30-ak savjeta nijedan nije bio ovakve naravi, nego su svi bili u smislu koji preparat uzeti u ljekarni. Eto, nadam se da će nam ove prirodne metode biti od pomoći.


    ❤❤❤

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Ana89

    Ana89

    Broj poruka: 2473

    Prijavi adminu
    Gotova je :)
    Gotova je :)

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

    url=https://daisypath.com [daisypath.com]]

  • Avatar Pticaselicazgst

    Pticaselicazgst

    Broj poruka: 1319

    Prijavi adminu


    Evo robice 😍
    Barbie zgodna kao uvijek 😊😁

    [lilypie.com]

  • Avatar barbiemama

    barbiemama

    Broj poruka: 1577

    Prijavi adminu

    preslatka je robica 😍 robica za curice mi je i inače slađa od robice za dečke. i čini mi se da je više ima za kupiti 😊

    [lilypie.com]

  • Strudlica

    Broj poruka: 653

    Prijavi adminu

     Maggie Da se nadovežem na te probiotike… Nama ništa nisu pomogli, a kaže mi jedna pedijatrica da se to preporuči roditeljima jer se oni nekako više umire jer kao daju nešto bebici.Sad kod nas su grčići bil od početka do nekog 4mj jer je beba bila prematurus i crijeva još takvim bebama nisu dozrijela. Dakle vrištanje i sve to svaki dan, od toga dobili pupčanu kilu koja se sama povukla, stvarno užasno za gledati jer ne možeš baš nekako pomoći dok ne prođe. Ali nema druge nego istrpiti.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.