Zimske bebe 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mina93

    Mina93

    Broj poruka: 1234

    Prijavi adminu

    Salatica9192

    Ustvari,
    sad me zanima kako kod vas to ide, vi imate i privatnog i socijalnog ginekologa? Morate ici kod oba?
    Kod nas se ide ili privatno ili drzavno (socijalno), ja npr idem privatno i nemam dodirne tacke sa socijalnim ginekologom gdje sam prijavljena, vec za sve uputnice i lijekove sto mi propise privatni ginekolog idem kod svog porodicnog doktora da mi izdaje. I vazem se i pritisak, sve kod privatnog. Kod vas je drukčije?


    Mi sta vodimo privatno idemo kod soc gin samo po uputnice, jer ti samo on moze dati uputnice, kasnije otvorit porodiljni itd, to ne moze privatni 😁

    [lilypie.com]

  • Avatar Salatica9192

    Salatica9192

    Broj poruka: 1723

    Prijavi adminu

    Mina93, 
    hvalaaa na odgovoru :)) Pa da, vidim spominje se i jedno i drugo :) Isto kao sto i kod nas privatnik ne moze izdati uputnice, recepte, ali umjesto sto idemo kod drzavnog ginekologa po to, mi idemo kod porodicnog doktora (opste prakse). Problem solved haha :) A zanimljivo mi tako kad citam nekad i gledam razlike :)))
    p.s. ovdje te državni gdje si prijavljen hoce ubiti haha ako ne ides kod njih, ono ides privatno i nesto odes kod njih xD Iskusila sam xD

    [lilypie.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Salatica9192

    Mina93,
    hvalaaa na odgovoru :)) Pa da, vidim spominje se i jedno i drugo :) Isto kao sto i kod nas privatnik ne moze izdati uputnice, recepte, ali umjesto sto idemo kod drzavnog ginekologa po to, mi idemo kod porodicnog doktora (opste prakse). Problem solved haha :) A zanimljivo mi tako kad citam nekad i gledam razlike :)))
    p.s. ovdje te državni gdje si prijavljen hoce ubiti haha ako ne ides kod njih, ono ides privatno i nesto odes kod njih xD Iskusila sam xD


    I kod nas moze tako, ali onda imas problem kad dodjes da se porodis u bolnicu, neke nece da prime ili negoduju jer nikad nisi dosao i nemas kartona. Velike probleme su znali praviti, zato ja vodim privatno sve ali cu se jednom mjesečno javljati socijalnom ginicu da mi vodi karton i kad budem trebala da se porodim da mi da uputnicu u bolnicu. 

    [lilypie.com]

  • Avatar barbiemama

    barbiemama

    Broj poruka: 1577

    Prijavi adminu

    Salatica9192

    Ustvari,
    sad me zanima kako kod vas to ide, vi imate i privatnog i socijalnog ginekologa? Morate ici kod oba?
    Kod nas se ide ili privatno ili drzavno (socijalno), ja npr idem privatno i nemam dodirne tacke sa socijalnim ginekologom gdje sam prijavljena, vec za sve uputnice i lijekove sto mi propise privatni ginekolog idem kod svog porodicnog doktora da mi izdaje. I vazem se i pritisak, sve kod privatnog. Kod vas je drukčije?


    išla sam kod privatne ginekologice i doslovno nisam ni imala socijalnog ginekologa. i nakon prvog pregleda sam potražila socijalnu ginekologicu. ona mi je ispala super pa sam prestala ići privatno. samo ću sad na anomaly/4D kod privatnika jer ova moja nema ni opremu za to. mogla mi je eventualno dati uputnicu i za to, ali sam ovako odlučila. inače sam skroz zadovoljna s njom i ne osjećam neku razliku u pristupu ili znanju u odnosu na moju privatnu ginekologicu. nastavit ću kod ove ić i nakon trudnoće.

    [lilypie.com]

  • Avatar barbiemama

    barbiemama

    Broj poruka: 1577

    Prijavi adminu

    Salatica9192

    Mina93,
    hvalaaa na odgovoru :)) Pa da, vidim spominje se i jedno i drugo :) Isto kao sto i kod nas privatnik ne moze izdati uputnice, recepte, ali umjesto sto idemo kod drzavnog ginekologa po to, mi idemo kod porodicnog doktora (opste prakse). Problem solved haha :) A zanimljivo mi tako kad citam nekad i gledam razlike :)))
    p.s. ovdje te državni gdje si prijavljen hoce ubiti haha ako ne ides kod njih, ono ides privatno i nesto odes kod njih xD Iskusila sam xD


    e ovdje doktor opće prakse ne daje uputnice za preglede vezano uz ginekologiju. niti za recepte, bolovanja i slično.

    [lilypie.com]

  • Avatar AllieH

    AllieH

    Broj poruka: 1081

    Prijavi adminu

    Jutro cure! Ja sam danas uzela dan godisnjeg i ostala kuci, napravit cu mini generalku po stanu, imam osjecaj da se ne mogu sastaviti s vremenom. Nakon posla budem mrtva i nista mi se ne da, a vikendom uvijek neki program i landranje. 

    Luka ❤
    [lilypie.com]

  • Avatar barbiemama

    barbiemama

    Broj poruka: 1577

    Prijavi adminu

    ja sam sutra mislila uzeti dan godišnjeg jer smo se dogovarali da bi išli na Plitvice. vikendom su prevelike gužve tamo, ima puno turista. radnim danom bi trebalo biti ok. budemo vidjeli.

    [lilypie.com]

  • Avatar Salatica9192

    Salatica9192

    Broj poruka: 1723

    Prijavi adminu

    _svjesna,
    kod nas je jedno rodiliste i vecina ginekologa sto radi privatno, radi i drzavno u bolnici. Tako i moj doktor i nema nikakvih problema, on ce me i poradjati ako bude u smjeni, ako ne, da do znanja dezurnom da sam ja njegov pacijent. Alii, razumijem sta pricas, drugarica je isla kod doktorice koja samo radi privatno i pred porod su isli ganjati nekog u rodilistu (dati para malo xD), jer ono kod nas prime, ali kao da si s neba pao, ne obracaju bas paznju kao na ostale.
    To je sto se tice rodilista. Ali postoji i fora - patronazna sestra, i tu cu se morati ici prijaviti drzavno kada rodim, ako hocu da mi dodju par dana pokazati oko bebe.
    Barbie, 
    naravno da ima predobrih drzavnih (socijalnih), kao sto rekoh gore, kod nas vecina radi i jedno i drugo. Moj doktor radi u bolnici drzavno, ali ja vam nmg opisati koje su to guzve i normalno onda se ne moze posvetiti, cak i privatno je postalo prekrcato (i sestre i doktori pobjegose u Njemacku i mislim da se pocinje osjecati manjak doktora). 

    [lilypie.com]

  • Avatar Miranda

    Miranda

    Broj poruka: 637

    Prijavi adminu

    Jutro! Sanjam gluposti pred jutro zadnjih par dana i probudim se s visokom razinom stresa 🤦‍♀️ 
    4Mommy Bugaboo djeluju super, da sam sigurna da hocu taj tip kolica ne bi se mislila koja. Ovako plivam jos izmedu svih, trenutno sam zapela za tandeme 😬
    Cure jel imate trudnicku ambulantu u BiH? Kod nas bez obzira jel vodis trudnocu socijalno ili privatno, par tjedana prije poroda socijalac daje uputnicu za TA i porod tako da zadnjih par pregleda i ctg svi obave u bolnici pa nije da dodes prvi put kad ides na porod. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Miranda

    Miranda

    Broj poruka: 637

    Prijavi adminu

    Pticice i ja bi se kupala, samo pricekaj sat, dva poslije tablete.
    Du u prenatalima su vitamini i minerali, ovi parametri na nalazu nemaju veze s tim tako da pij slobodno 😊

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.