Zimske mame i bebe 2021./2022.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 559

    Prijavi adminu

    Moji su bili bolesni zadnjih desetak dana i to tako da je svakom trajalo po 3 dana temperatura i kad jedan skroz ozdravi drugom krene… Od jučer napokon svi zdravi tako da smo danas bili cijeli dan vani, gledali neke magarce da mišu bude srce na mjestu😂.
    Počeo je sklapat rečenice od 3 kratke riječi. S jedne strane sam zadovoljna s druge me taj govor muči. Jel znaju vaši reći svoje ime? On ne zna imena nikog od nas. Bebu zove beba. Starijeg zove skraćeno pa se stariji ljuti. Kad će tek svoje ime naučit i to još počinje sa R…. Nismo još bili logopeda, važem dal ić ili još malo pustit jer napretka ipak ima…
    Neka od vas me bila pitala za težinu. Da, čini se da stagnira ali tako i moj stariji nikako dogurat do 15 kila a onda je samo krenulo. A beba nam je takva bucka da ne možemo vjerovat…
    Miš neće u vrtić do treće godine, nije mi problem kad sam sama samo s njim i sa bebom. Ali njih 2 dečka treba razdvojit na 8 sati dnevno. Možda se onda napokon budu više volili. 😂

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 537

    Prijavi adminu

    I moja malena je prije nekog vremena počela pokazivati želju za dječjim čoporom. Napokon više nismo one dvije koje same šeću/trče po kvartu. Sad s veseljem i bez stida utrči među djecu, navečer prije spavanja ponavlja s kim se igrala i tako. Isto kao i kod male Upitnice svi mogu prije nje na tobogan, tako ju je npr. u parku napala mišica duplo manja (veličinom, ne uzrastom) od nje a ona je samo uzmicala. Čak sam podviknula ‘brani se’, jer niti ruke nije podigla da zaštiti lice. Ne znam, ja sam to pripisivala tome što nije u kolektivu. U ovom sam trenutku optimistična oko upisa u vrtić, ali s obzirom da su kod njih sve faze još ćemo vidjeti.
    Što se imena tiče, zna svoje, mame i tate, baka (iako ih zna pomiješati), mojih najbližih prijateljica, svog mačka i svih životinja koje upozna hahahahah.
    Dosta dobro priča, jedino zna brkati rodove pa ponekad o sebi govori u muškom rodu, tipa ja nisam gladan :)

    Mislim da se oko govora ne morate sekirati, ako je vidljiv napredak znači da nemaju problem samo tu vještinu razvijaju malo kasnije. Sve to, kod zdrave djece, dođe na kraju na istu razinu prije ili kasnije.

    Melani, još jednom respect za kućni dječji vrtić, evo ja jedva vikend preživim s jednom, hahahahah.

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar Tigrica

    Tigrica

    Broj poruka: 593

    Prijavi adminu

    Mi smo za sad zdravi nesto je mazu mucio kasalj  al kratko.
    Najvise kad je promjena  vremena. Ovako je oke.
    Malo vani u parkic, malo doma na selo,koke hranit ,brat cvjece i vozit traktor(kupila sam joj mali traktor na pedale, neka drnda).
    Prica, ne cisto al dovoljno da se kuzi sta koce. Mada jos ubacuje kineski. 
    Sa nepoznatim djecom je na distanci, tko joj pride uglavnom maza pobjegne. 
    Jedino zna muzevo ime…zna imena od djece u vticu koji su sa njom. Moje ne moze ni blizu izgovorit.  

    16.02.2022.- termin curica 💞
    17.02.2022 došla moja Maza❤

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 799

    Prijavi adminu

    melani32

    Moji su bili bolesni zadnjih desetak dana i to tako da je svakom trajalo po 3 dana temperatura i kad jedan skroz ozdravi drugom krene… Od jučer napokon svi zdravi tako da smo danas bili cijeli dan vani, gledali neke magarce da mišu bude srce na mjestu😂.
    Počeo je sklapat rečenice od 3 kratke riječi. S jedne strane sam zadovoljna s druge me taj govor muči. Jel znaju vaši reći svoje ime? On ne zna imena nikog od nas. Bebu zove beba. Starijeg zove skraćeno pa se stariji ljuti. Kad će tek svoje ime naučit i to još počinje sa R…. Nismo još bili logopeda, važem dal ić ili još malo pustit jer napretka ipak ima…
    Neka od vas me bila pitala za težinu. Da, čini se da stagnira ali tako i moj stariji nikako dogurat do 15 kila a onda je samo krenulo. A beba nam je takva bucka da ne možemo vjerovat…
    Miš neće u vrtić do treće godine, nije mi problem kad sam sama samo s njim i sa bebom. Ali njih 2 dečka treba razdvojit na 8 sati dnevno. Možda se onda napokon budu više volili. 😂


    Moja zna kako se zove (i 300 nadimaka), al ne znam kad ce to naucit rec 😂
    Odlučila je SEBE zvat beba. Mi smo mama i papa. Danas sam joj se i predstavila pa se smijala. Imam dugačko ime, ne nadam se da će to do škole naučit 😂😂
    Kod logopeda smo za 2mj opet al ne brinem. Imamo u obitelji godinu dana stariju curicu koja skoro nista ne govori al su logopedi rekli da ocito ne zeli govoriti jer ovih par rijeci izgovara super. I da roditelji ne brinu, progovorit ce kad pozeli.

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 559

    Prijavi adminu

    Meni je miš jako smiješan s tim svojim kineskim jezikom u koji povremeno ubaci neku smislenu riječ. Evo jučer je naučio reć penena (pelena).
    Bibi, htjela sam te pitat jer se sjećam da je tvoja malena pila velike količine mlijeka i voli papat. Jesi joj uvijek davala koliko je htjela ili si ju probala zavarat čajem ili vodom kad ti se činilo da pije previše? I kakva je ona sad, više buckasta ili?
    Meni sad već svi govore da ja mala baš “jaka”, čude se da je krupna i velika. Pedijatrica samo kaže da super napreduje. Ja sam presretna da dijete jede dobro, ali ne znam dal da joj malo kao smanjim obroke. Nebi joj htjela napravit neki problem pa da se od malena bori s nekakvim viškom težine. Ali mislim da kad prohoda i bude aktivnija će bit to sve ok. 

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 537

    Prijavi adminu

    Uf bolna tema. Stalno sam brinula da li pije/jede previse. Dan danas brinem. 
    Sto se mlijeka tice nije bilo sanse da ju zavaram s vodom. Doduse kad je krenula jesti kruto, mljjeko je palo debelo u drugi plan. Ne znam sto bi rekla za nju, krupnija je definitivno ali npr nije imala niti jedan slaufic na sebi, jako je aktivna i noge su primjerice skroz misicave i tvrde. Ima je i u tezini i visini i bas voli papati. Brine me npr moja mama koja kad je s njom bas pretjeruje s hranom. 
    Inace sam se uvijek vodila onime sto mi pedica kaze (a uvijek sam ju pitala za tezinu) i uvijek je odgovor da njena krivulja od pocetka simetricno raste za visinu i tezinu. 
    I beba ce se sigurno izduziti i stanjiti kad prohoda.
    Mislim da treba samo brinuti o dobrim prehrambenim navikama doma a oni bi u toj dobi trebali imati svoj osjecaj za mjeru.

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 559

    Prijavi adminu

    Ma i ja tako mislim. Al se skroz iznenadim kad ona sat vremena nakon obilnog mesno povratnog obroka još slisti 170 ml mlijeka😂. I ona isto nema baš šlaufiće nego je nekako nabijena. Ma slatka je, ko mala loptica🥰

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Avatar Tigrica

    Tigrica

    Broj poruka: 593

    Prijavi adminu

    bibi nemoj se brinut dok god pojede nesto od hrane,  par zalogaja, i cime ju hranis dobro je… ako pije  vode /tekucine kroz  dan ,koliko toliko znaci da je oke.
    (do trudnoce ja sam mogala cjeli dan provest sa 2 case vode , mama mi je isto takva).
    melani najbolje znas…bude se protegnula.. kad pocne hodat i bjezat samo ce se rastegnut.
    Moja isto klola..nabita je..nije sitne grade…nego jednostavno je krupna .

    16.02.2022.- termin curica 💞
    17.02.2022 došla moja Maza❤

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 799

    Prijavi adminu

    Došla sam prijavit prvi ispad u javnosti. Tj. nije čak ispad nego plakanje, al za nju je bilo prvi put.
    Bili smo u prvoj trgovini, našli neke sandale na minnie mouse, zaljubila se al nije bilo broja. Bila je tužna, al obecali smo da idemo vidjeti neke druge.
    Druga trgovina - probava par modela od kojih su jedne s plutenim dzonom, bijele s cvijećem. Nije dala da ih skinem da probamo druge. Nisam ih htjela jer su plutene i nesavitljive i dosta se kližu (tata ih je birao). Al ona je baš baš gorko počela plakat da sam jedva objasnila da ok, necemo probat druge, samo ih mora izut da ih platimo. Jedva smo je utješili. Nakon placanja ih je odmah obula (tj. Ja, ne zna se obut) i provela sve vrijeme do spavanja u njima  😂😂😂
    -
    Inače ima baš baš neki svoj đir, doslovno bira odjeću i obuću po nekom guštu. Pola odjece joj je za djecake jer šeram sve s rođakom, al vidim da se voli obuci. Nekidan je morala svima pokazat haljinicu koju je dobila. 🥰
    -
    Došla sam i prijavit da sam nakon preko 3 god sjela na bicikl, bilo mi je super tih pola sata. Forma mi je…. nepostojeca. 😂😂

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Avatar Tigrica

    Tigrica

    Broj poruka: 593

    Prijavi adminu

    Cestitam Vam majcin dan
    Upitnica bravo za bajs!!!!

    16.02.2022.- termin curica 💞
    17.02.2022 došla moja Maza❤

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.