Dijete rođeno u braku ili izvan njega

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Nisam sigurna postoji li tema…sko postoji neka ju admini obrišu…. pitanje za sve koji znaju…postoji li kakva razlika ako se beba rodi dok mi nismo u braku?jer svi oko nas tupe da trebamo to obavit bar kod matičara jer će dijete do kraja života biti vanbračno….nas dvoje ubiti ni nevidimo veliku svrhu ženidbe jer smo već 7 godina skupa od kojih 5 živimo skupa….ali rekli smo to odradot iduće godine kad se beba rodi da smirimo okolinu (i poberemo poklončiće  ) no sad su opet krenule ove priče šta sam gore napisala…pa rekoh možda koja od vas zna više o svemu

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    Ne kuzim na kakvu razliku mislis? 
    Jedina razlika ti je da kod prijave djeteta, decko mora potpisat izjavu da priznaje dijete kao njegovo…a ovi kaj su u braku to ne moraju….i to je to..
    Mi nismo u braku, i nemamo se namjeru zenit, ne vidim gdje je tu “ problem” , osim u onome da drugi ocekuju da se zenite jer se to eto tako radi…
    Sestra je sa sogorom vec 15 godina, nisu ozenjeni, mala ima njegovo prezime i sad cekaju drugu bebu…nikakvih problema nisu imali….a i nakon 3 godine zajednickog zivota se to racuna kao “izvanbracna zajednica” i ti imas jednka prava kao i da si mu zena…

  • Avatar bigica

    bigica

    Broj poruka: 173

    Prijavi adminu

    mislim da ti nema neke velike razlike, jedino kad se beba rodi kad ju/ga odete prijaviti u maticni ured otac mora potpisati da priznaje dijete i dolje u napomeni ce pisati da je tvoj dragi priznao dijete a sad ne znam da li se to brise kad se vjencate….

    Misica je stigla 17.10. 2014. :)
    Frajer je stigao 30.12. 2016. :)

  • Avatar Mum of four

    Mum of four

    Broj poruka: 848

    Prijavi adminu

    Tako je DarijaZ, ja nisam bila oženjena kad smo dobili prvu bebu..
    Malecka je u bolnici bila upisana pod mojim prezimenom,kad smo je išli prijavit u matični ured tata djeteta je potpisao izjavu da je on otac i to je sve

    https://lb1f.lilypie.com/qFUUp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Hvala cure :) darija,ovo za izvanbračnu zajednicu sam znala…ma meni je glupo se sad ženit jer sam eto trudna….ako nismo do sad zašto bi i sad…ma zbunio me.moj tata koji inače nije za sve te glupe foalnosti kak on zna reći ali sad mi je rekao da bi bar kod matičara to trebali odradit sa nam se dijete ne vodi kao vanbračno…što meni iskreno nema smisla ak ga dragi prizna i beba ima njegovo prezime…a i to da će to nekom sedamnaestom.smetat…mislim,ak će nekom smetat nek produži odmah u startu…

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    cloudy


    Hvala cure :) darija,ovo za izvanbračnu zajednicu sam znala…ma meni je glupo se sad ženit jer sam eto trudna….ako nismo do sad zašto bi i sad…ma zbunio me.moj tata koji inače nije za sve te glupe foalnosti kak on zna reći ali sad mi je rekao da bi bar kod matičara to trebali odradit sa nam se dijete ne vodi kao vanbračno…što meni iskreno nema smisla ak ga dragi prizna i beba ima njegovo prezime…a i to da će to nekom sedamnaestom.smetat…mislim,ak će nekom smetat nek produži odmah u startu…

    jedina komplikacija ti je kaj morate obadvoje svugdje ići skupa, da otac sve potpisuje da priznaje dijete, ne samo prijavu onu prvu… i u našoj “prekrasnoj” državi to će te vjerojatno do djetetova faksa tako morati

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Mi se isto mislimo oženit nekad kasnije ako nam se bude dalo, već tri godine živimo zajedno i prije smo pričali o braku  i to, al smo se dogovorili da budemo se ženili dok nam se bu dalo neku feštu napraviti :D

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Niti mi se nismo jos ozenili a J se rodio prije mjesec i po… Sad smo tek zakazali samo kod maticara,,i uopce mi nije bilo bitno sta drugi misle o vanbracnom djetetu,,znaju to i danas neki spomenut i bome odbrusim im da ne gledaju tuda posla!! I da kod maticara je dragi morao potpisat da ce J imat njegovo prezime… Cloudy mi smo takoder 7god skupa i isto 5 vec zivimo zajedno ;)

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Mm i ja smo se vjencali samo kod maticara, dok sam ja bila trudna, tako da je malac rodjen u braku. Nama je to bilo bitno prvenstveno zbog mm-ovog posla, on cesto putuje, i znali smo da ce biti situacija kada cu ja morati sama putovati izvan zemlje s malim (k mm-u ili od njega) pa da si ne kompliciramo zivot i da mi ne trebaju neke njegove izjave da mogu izvest dijete iz zemlje i sl. nama je prakticnije da smo u braku. Da, nije takva situacija s njegovim jobom i svim tim putovanjima, brijem da se jos ne bi vjencali. :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Ma nama nije bed to što se potpisa tiče…tak i tak u 90% slučajeva idemo zajedno..kod tebe je proudmomy to fakat bila drukčija situacija i da nam je i samima tako mislim da bi isto postupili…iako će beba biti vanbračna samo par mjeseci…jer dragi i ja pričamo i kako se čini bit će fešta iduće ljeto :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.