Inducirani porod

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tihanna27

    Tihanna27

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Pozzz svim mamama,a i onima koje ce to postati,zanimaju me iskustva (ko ih je imao) s induciranim porodom, znaci bas dogovoren inducirani porod na datum,znam da vecini ili pukne vodenjak pa odjure u bolnicu,pa zbog ne pojavljivanja trudova zavrse na dripu ili pak zbog kao “pozurivanja” jel porod predugo traje. Također me zanimaju misljena za ili protiv (pretpostavljam da ce vas vecina biti protiv) jel je normalnije pustit da sve tece prirodnim tokom i za mamu i za bebu,ali cisto da vidim pozitivna i negativna iskustva sta se tice induciranih poroda. Hvala

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Ja sam imala obadva poroda inducirana i bila su paklena sad me porod opet ceka za mj i pol pa cemo vidjet kakav ce bit

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Moja kolegica je imala inducirani porod, baš je dogovorila s ginekologom jer ga poznaje par dana prije termina, a nije imala nikakve naznake poroda. Dobila je drip i rodila za nekih 6-7 sati. Rekla je da ne bi nikada više tako dogovorila porod. Beba je bila velika i dosta je rezana, ali ne znam jel zbog toga rekla da ne bi opet tako rodila.

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Pisala sam već u nekoliko tema, pa da sad se ne ponavljam.
    Inducirani porod u 40+6, ali samo sa gelom, 2 puta, nikakvih pomaka nije bilo, cijeli dan u rađaoni, navečer na carski, drip nisu ni davali, rekli da ne bi bilo svrhe, jer otvaranja nikakvog nije bilo ni nakon mj dana probijanja ni nakon 12 h u rađaoni.

  • Avatar Tihanna27

    Tihanna27

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Jednostavno ne razumijem jednu stvar,ako zeni pukne vodenjak,a ona nema trudove doktori njoj daju drip tj.poticu umjetne trudove,zar to nije induciranje poroda?? Ista stvar kolko je meni poznato i ako porod krene normalno opet daju drip da se ubrza…cemu onda sve to??

    *antonio -sta po tebi znaci pakleno? Jesu to ti umjetni trudovi koji navodno bole i stiscu skoro minutu za minutom bez neke velike pauze ili?
    *Renata bas mi je zao sto se tako zavrsilo ali ipak ti si bila 40+6 (mislim da sam i tvoj post negdje procitala da ti iskrena budem), ali kod mene je to sve nekak drugacije sad sam u 37 tjednu,trudnoca je ok-uredna,ali mi je ginekologica napomenula kao za 2 tjedna nakon gin.pregleda da bi mi inducirala porod ako bi bila otvorena (razlog tome sto bi ona mogla kontrolirat i bit na mom porodu) iako mi je sluzbeni termin tjedan dana kasnije….pa sad neznam kako da se postavim prema svemu tome-stvarno nisam pametna

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Moj savjet ti je: ako je trudnoća uredna, ako je sve ok, zašto poticati indukciju? Kako ona zna da ćeš ti biti otvorena, to se na zna do samog kraja, i zato da bi ona bila na porodu, Molim?
    Draga, bolje ti je bez indukcije, to će ti svaka žena potvrdit, zašto ići na silu možda će u tvom slučaju krenuti prirodno!

  • Avatar Tihanna27

    Tihanna27

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Tak sam si i ja nekaj mislila…ma pocetak trudnoce (tamo negdje 3 mj.sam se vec pocela otvarat) zbog toga me stavila na mirovanje,sad na zadnjem ultrazvuku sam bila 35+5 vec mi se beba spustila ful nisko,a za 2 tjedna ce me ginekoloski opet pregledat i ako sam otvorena neznam kolko cm,onda je rekla kao da bi me poslala u bolnicu i inducirala porod ( to bi bilo oko 30.06.,a meni je termin 08.07.) Inace vodim trudnocu kod nje privatno,a zena i radi u bolnici ko sefica ginekoloskog odjela.. ja sam si to shvatila da  ona mene zeli prilagodi sebi, i kao da moze sudjelovat na porodu da bi me zato poslala na inducirani…inace nevidim drugog razloga i to me sad brine dali vrijedi ic na inducirani samo zbog toga?

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Mislim da te je doktorica poslala na indukcijski da bi njoj bilo bolje i da može ona bit prisutna i sve kontrolirat.  Ako je sve ok, ja bih odbila. Meni osobno je bilo manje bitno tko će mi bit na porodu. Prvi put me porodila babica i bio je neki specijalizant, a drugi put isto babica, a doktorica je rješavala papirologiju. Tak da ono :D

  • Avatar reina2731

    reina2731

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    1.porod
    Indukcija na termin radi manjka plodove vode ( afi 4), 3gela, 2dripa - 16pakla, svaka 2sata otvorim se 1cm, na kraju radi zastoja poroda na 8cm i bebe 3950gr/ 55cm/ 37,5 opsega glave hitna sekcija :-/ 

    2.porod ( 2god i 8mj nakon) 
    35+ 2 u 9.48 puca vodenjak, u 11 stižem u bolnicu u 14h dobivam spontane trudove ( nisam smjela dobiti nikakvu indukciju niti analgetik koji mi niti nije trebao - inducirani i prirodni trudovi pakao i raj)  i u 16.55 rodila bebu 2850gr/ 47cm/ 35cm opsega glave.

  • Avatar reina2731

    reina2731

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    reina2731


    1.porod
    Indukcija na termin radi manjka plodove vode ( afi 4), 3gela, 2dripa - 16pakla, svaka 2sata otvorim se 1cm, na kraju radi zastoja poroda na 8cm i bebe 3950gr/ 55cm/ 37,5 opsega glave hitna sekcija :-/ 

    2.porod ( 2god i 8mj nakon) 
    35+ 2 u 9.48 puca vodenjak, u 11 stižem u bolnicu u 14h dobivam spontane trudove ( nisam smjela dobiti nikakvu indukciju niti analgetik koji mi niti nije trebao - inducirani i prirodni trudovi pakao i raj)  i u 16.55 rodila bebu 2850gr/ 47cm/ 35cm opsega glave.

    Prirodnim putem bez pucanja, epiziotomije i ičeg sličnog.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.