Panika prije poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Drage mame i trudnice,
    zanima me kako se nosite sa strahom prije poroda? Meni je zlo od same pomisli na porod, bol, epiduralnu, epiziotomiju, a najviše od svega brinem se da li će sve dobro proći. Trenutno sam u 6-om mjesecu trudnoće i kako se bliži vrijeme termina sve me više hvata panika. 
    Bilo bi mi drago kada bi se javile i mame koje su sve to prošle da nas malo ohrabre 

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Nisam se bojala sve dok nije došao i taj dan. Nisam znala što me čeka jer to do tada nisam nikada doživjela, iako sam znala da će boljeti…I boljelo je, jako!
    Tako da, ako ti je trudnoća uredna, uživaj i neopterećuj se unaprijed!!

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    He he najbolje je prvi put jer neznas sta te ceka mislim meni je bilo tako drugi put sam vec ludila od samog pocetka trudnoce od straha jer sam znala sta me ceka a sad po treci put uzimam muza sa sobom pa me ne lovi neki strah, sve to brzo prode i cim primis svog andela na prsa sve nestane u sekundi sva bol i muka.

  • monika32

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Jako uživam u trudnoći,u išćekivanju bebe,kupovanju stvari….ali sama pomisaao na porod mi je strašna…inače imam niski,ma kaj niski,preniski prag boli,i zato se jako bojim. Najgore kaj se boje i ovi oko mene,jer znaju kakva sam. Nažalost,tu se nemogu kontrolirati. Ono čime ću probati to umanjiti je da krenem na trudnički tečaj,i pošto je dragi izrazio želju da bi prisustvovao porodu vodim ga sa sobom. Nadam se da će pomoći….
    Mnogi mi savjetuju epiduralnu zbog toga,neznam oko toga nisam pametna.

  • Avatar Imanni

    Imanni

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Mene je isto tako u 6. mjesecu uhvatila panika oko poroda. Onda smo išli na tečaj opuštenog rađanja, pa sam se malo umirila. Sad sam dva tjedna do termina i opet sam malo u strahu, ali želja da napokon vidim bebu je veća. Znam da boli, da boli jako, ali tada brzo pomislim na svoju bebu i sav strah prođe.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Mene nije bilo strah poroda do kad nisam sjela u auto i krenula rodit, onda me panika čopila al dok sam došla u rodilište, nisam više stigla razmišljat :D Al to je više bilo ono dal će sve bit ok :) Ponekad me je lovio strah u trudnoći dal će sve bit u redu, al to samo zato jer me je neka mlada doktorica često slala na Uzv jer je beba bila dosta nisko pa da nebi bilo…. U glavnom, mene više boli kad mi zubar popravlja zub, al to sam samo ja :) Ja ne volim injekcije i radije izdržim bol, tak da nisam tražila ni epiduralnu. Ako ti je lakše podnjet sav pritisak, neka ide muž s tobom, mene bi moj jako dekoncentrirao prvi put. Bilo mi je lakše samoj s tim se nosit nego da mi muž kvoca kraj uha :D Premda, ako ću bit treći put trudna, nek izvoli ić samnom da vidi kak je to i kaj je to pa da mi više ne prigovara nikad u životu za niš :D

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Uh mene je prao strah samo takav od trenutka kada mi je trbuh poceo rasti. :-) Valjda sam tad postala svjesna da to malo cudo unutra, mora nekako izaci i van. Tako je bilo do jedno mjesec dana pred termin, tada mi je vec postalo dosta svega i samo sam htjela da izadje van, pa sam prestala misliti na strah.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Yeles

    Yeles

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Ne opterećujem se previše…Znam da će boljeti ali i da će proći. Ovo mi je prva trudnoća i trudim se misliti pozitivno. Sva su iskustva različita. Samo da beba bude dobro i da sve prođe kako treba.

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    kukukaka


    Nisam se bojala sve dok nije došao i taj dan. Nisam znala što me čeka jer to do tada nisam nikada doživjela, iako sam znala da će boljeti…I boljelo je, jako!
    Tako da, ako ti je trudnoća uredna, uživaj i neopterećuj se unaprijed!!

     Hvala na savjetu i stvarno se trudim ne misliti na to, ali onda se nađe neka mama i počne pričati o svom porodu i kako je mislila da se raspada koliko ju je boljelo Druga opet kaže da se osjećala kao da ima malo jače grčeve i na kraju si mislim tko tu mene laže Makar znam da nismo sve iste i da svaka porod drugačije proživi, opet mi bubice u glavi ne daju spavati + bebać u trbuhu koji se najviše voli ritati ponoći oko 1 sat.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    antonio


    He he najbolje je prvi put jer neznas sta te ceka mislim meni je bilo tako drugi put sam vec ludila od samog pocetka trudnoce od straha jer sam znala sta me ceka a sad po treci put uzimam muza sa sobom pa me ne lovi neki strah, sve to brzo prode i cim primis svog andela na prsa sve nestane u sekundi sva bol i muka.

     
    Ma mene brine što ne znam kako da se pripremim na sve to. A muža definitivno treba vodit sa sobom. Moj već priča kako hoće još jedno. a još nisam ni prvo rodila I kad sam mu rekao da ide samnom, skoro se onesvijestio. Ali nema tu hoće/neće. Neka vidi da to nije tako jednostavno kako se njemu čini.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.