Spinalna anestezija

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar saabby

    saabby

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Kolko sam vidjela na forumu nema teme o spinalnoj, ako ima molim admine da me usmjere.

    Prije 5 dana rodila sam deckica caskim rezom u spinalnoj anesteziji.
    Kada me anesteziolog upiknuo prvo mi je prosla bol i trnci kroz lijevu nogu, rekao je da to nije nista, nakon toga je sve bilo ok osim sto sam utrnula do ramena (ne potpuno ali sam trnula) i usporilo mi se disanje toliko da me u jednom trenu uhvatila panika ali sam se uspjela pribrat.
    Kada je pocela popustat anestezija cijelo tijelo me pocelo svrbit, prestalo je nakon par sati. Najgore od svega su glavobolje i bol u vratu i ramenima koje su se javile nakon 36 sati od anestezije, odnosno 12 sati od ustajanja.
    Zanima me dali je koja imala slicno iskustvo i kako je proslo? Koliko dugo je trajalo? Dali ste morale neke posebne mjere poduzimat?
    Ja sam dobila terapiju paracetamola od 1g svakih 8 sati i piti coca-colu ili nesto s kofeinom. Ukoliko mi se pogorsa stanje morat cu u bolnicu gdje ce mi vaditi krv i odmah ju svjezu ubizgat na mjesto uboda spinalne sto mi se nikako ne svida.
    Boli me glava dok sjedim, lezim na jastuku ili duze hodam. Pase mi samo lezati na ravnoj povrsini na ledima sto je nemoguce s obzirom na bebu i 2 djece.
    Nadam se da ce uskoro proc samo od sebe.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mirell

    mirell

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Mila,pa u kojoj bolnici ste rodili? Pitam iz razloga jer su vas dignuli već nakon 12h, a nakon spinalne potrebno je nepomično ležati na leđima a tek onda ustajanje. Isusek dragi pa kada su vas pustili iz bolnice? I ajme kakvu su vam terapiju dali. Moj suprug je medicinski fizioterapeut i razumije apsolutno sve u vezi kralježnice. Ja lijevo od mjesta uboda nisam osjetila kožu bar dvije godine. Miskim da su vas zaribali jer su vas tako brzo dignuli nakon spinalne što se nikako ne smije. Molim vas gdje ste rodili u kojoj bolnici? Kakavu su tehniku šivanja imali i nakon koliko su vas pustili doma? Ja sam imala tri carska, dvije opće i zadnja je bila spinalna, čekam 4.carski i također pod spinalnom.

    2002.Gabriel
    2007.Luka
    2011.Jakov
    [lilypie.com]

  • Avatar mirell

    mirell

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Iki sam krivo shvatila da su vas dizali već nakon 12 sati?

    2002.Gabriel
    2007.Luka
    2011.Jakov
    [lilypie.com]

  • T2

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Saabby,
    iskustva su nam gotovo identična… :(
    Nesnosne glavobolje su trajale sedam dana, a nakon toga još bar desetak dana nije mi bilo baš “bistro”…
    Moja prijateljica je prije par mjeseci išla na sekciju pod spinalnom… dogodilo joj se isto… poučena mojim iskustvom… napravila je “frku” i da… pomogli su joj… jer ima načina…
    Cola i kofein ne pomažu… bar meni nisu pomogli…
    Držite se!!!

  • Avatar saabby

    saabby

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    mirell


    Iki sam krivo shvatila da su vas dizali već nakon 12 sati?

    ma mozda sam nejasno napisala. nakon 24 sata su me dignuli i od tog ditanja je proslo 12 sati kada su se javile prve glavobolje

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar saabby

    saabby

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    mirell


    Mila,pa u kojoj bolnici ste rodili? Pitam iz razloga jer su vas dignuli već nakon 12h, a nakon spinalne potrebno je nepomično ležati na leđima a tek onda ustajanje. Isusek dragi pa kada su vas pustili iz bolnice? I ajme kakvu su vam terapiju dali. Moj suprug je medicinski fizioterapeut i razumije apsolutno sve u vezi kralježnice. Ja lijevo od mjesta uboda nisam osjetila kožu bar dvije godine. Miskim da su vas zaribali jer su vas tako brzo dignuli nakon spinalne što se nikako ne smije. Molim vas gdje ste rodili u kojoj bolnici? Kakavu su tehniku šivanja imali i nakon koliko su vas pustili doma? Ja sam imala tri carska, dvije opće i zadnja je bila spinalna, čekam 4.carski i također pod spinalnom.

    rodila sam na sv duhu. imam unutarnje savove. doma sam isla 4. dan od carskog, odnosno po njima 3. jer dan carskog ne racunaju, zbog guzve u sobama.
    danas je 9. dan carskog i glavobolje su prosle. leda me jos uvijek bole pogotovo dok lezim na ravnom sa jastukom pod glavom.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar saabby

    saabby

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    T2


    Saabby,
    iskustva su nam gotovo identična… :(
    Nesnosne glavobolje su trajale sedam dana, a nakon toga još bar desetak dana nije mi bilo baš "bistro"…
    Moja prijateljica je prije par mjeseci išla na sekciju pod spinalnom… dogodilo joj se isto… poučena mojim iskustvom… napravila je "frku" i da… pomogli su joj… jer ima načina…
    Cola i kofein ne pomažu… bar meni nisu pomogli…
    Držite se!!!

    meni je odmah dosao anesteziolog i rekao ako ovo ne pomogne da ce onda probat na drugi nacin pomoc.
    sad dal je kofein pomogao ili ne neznam. colu sam pila samo par dana, a sad svako jutro popijem kavu sa puno mlijeka. lupocet vise ne pijem, a i glava vise ne boli.
    rekli su da je rekli su da je rijetkost da se tako nesto dogodi, barem kod njih na sv duhu, jer koriste tanku iglu.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Zivanaya

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Iskustva su slicna. Glava ne boli samo u lezecem polozaju. Jedino me interesira. Da li je bolje hodati i trpiti koliko mozemo bol pa ce prije proci ili s lezanjem skracujemo vrijeme? 7 do 10 dana racuna se pod normalnim. Jer duze od toga je previse. Doslovce nakon 10 min se vracam u lezeci polozaj jer vec prve minute pocinje glavobolja.

  • 701

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila prije 4 dana carski pod spinalnom anestezijom…
    Digli su me iz kreveta nakon 24 sata nisam imala nikakve bolove ni glavobolje niti me boli kraljeznica od uboda..zna me zaboliti sav kada kihnem ali vjerujem da je to normalno.odmah prvi dan kad sam se ustala bilo je tesko prvo ustajanje ali sam cijeli dan polako hodala i nosila bebu i sve je bilo uredu.neznam zasto neke mame imaju probleme neke ne..mozda je do njih tj uboda i anesteziologa a mozda zavisi od tijela do tijela

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Kao i svaki lijek, anestetik svatko podnosi drugačije. Meni je bilo super nakon spinalne a cimerica je imala nuspojave poput treskavice…sve ovisi. Ali ni ta treskavica nije strašna ako znaš da je moguća kao nuspojava. Većini prođe brzo.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.