Toksoplazmoza

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Pčelica2

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Drage moje, molim vas da mi što prije odgovorite jer sam totalno u panici.
    Trudna sam 32 tjedna i živim u zgradi u kojoj susjed na prizemlju ima mačku koja mu je u stanu ali šeta i oko zgrade. Prekjučer, mačka se popela i pokakala ispred mog stana u kutiji u kojoj držimo neke stvari. Ja sam ne znajući to zagrabila rukom u kutiju i nisam uopće primijetila izmet. Tek sutradan! Uhvatila me panika jer se više ne sjećam jesam li ili nisam oprala ruke nakon toga, a muž koji je izmet na kraju i očistio kaže da je bio netaknut i da ga vjerojatno nisam dotaknula. Ali sama pomisao da sam gurnula ruku u kutiju mi je stravična. Uspaničila sam se znajući koliko je toksoplazmoza štetna i s tim da sam negativna na tu bolest jer sam radila TORCH na početku trudnoće. Dajte mi nešto napišite d me utješite jer sam isprepadana

  • Avatar Dvenas

    Dvenas

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Male su ti šanse da si pobrala toksoplazmozu.

    Kao prvo mačka bi morala biti zaražena toksoplazmozom da bi onda ti eventualno putem njenog izmeta (ako uopće jesi taknula) pobrala toksoplazmozu. Čak i s mačkama koje idu vani, a ljudi imaju doma, šanse za zarazit se su male, prije će biti od nedovoljno toplinski obrađenog mesa ili nedovoljno opranog povrća.

    **hugs**  Ja vjerujem da je sve u redu. Sretno!

    [thebump.com]

    Can't stop the signal.

  • Pčelica2

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Draga moja, prvo da ti zahvalim što si mi odgovorila. Bila sam stvarno uznemirena i ti si me primirila. Hvala ti puno na svemu

  • Avatar Dvenas

    Dvenas

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Nema na čemu!  Drago mi je da sam pomogla 

    [thebump.com]

    Can't stop the signal.

  • lucija8

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    evo da te i ja utjesim,sa mackama sa citav zivot,moje doma,a i vani nisam bjezala od njih,niti inace a ni u sve 3 trudnoce i nikad nista.To su fame,da se stvori bojazan

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Ja sam u trudnoći imala 3 mačke i udomljavala lutalice, nikaj mi nije bilo. Nemoj se brinuti, ne bude ti nikaj :D

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Je, ali stvar je u tome što žene koje su uvijek imale mačke imaju 90 posto šanse da su preboljele bolest i to u vidu proljeva i bez temperature i vecih problema a one koje nisu nikad imale mačku ako se zaraze mogu jako naštetiti plodu. Ja osobno izbjegavam mace sad u trudnoci jer ih kod nas ima masu bolesnih i nikakvih koje šetaju po ulicama. Dajem im jest ali bacim hranu daleko od svog ulaza da ne shvate da im ja bacam pa da se ne pocnu nakupljat. Mislim da ako nikad nisi imala macku da je trudnoca pogresno vrijeme da si je nabavis…

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Ovo mi je rekao jedan ginekolog, zaboravih napomenut , kad sam ga pitala. Ali je isto rekao da se nije tako lako zarazit osim ako nisi baš tad prvi put donijela lutalicu u kuću….

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Mene zanima gdje mogu u Osijeku privatno napravit TORCH test ili test na toksoplazmozu i listeriozu?

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1420

    Prijavi adminu

    Ne znam za Osijek jer sam iz Zagreba, ali znam da je privatno raditi test na toksoplazmozu oko 1500 kn…tako da bi ti bilo bolje da tražiš socijalno uputnicu ako je ikako moguće. Socijalni dr rijetko daju te uputnice ako nema neke indicije za to upravo jer su te pretrage skupe. Ja sam imala sreću i moja mi je odmah dala kad sam rekla da imam mačku…

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.