Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 887

    Prijavi adminu

    Stela, ❤️😘
    TraTinčica, nadam se da će mučnine brzo proći 🤞🥰
    Dunya, i ja sam kandidat za pgd.. u koju kliniku ideš?
    Hypnoticpoison, uživajte u šetnji 🤗

    👱‍♀️ 1991., AMH 4.6,visok FSH, Kariogram: Robertsonova translokacija 21;22 🧑 1988. OAT, Kariogram: uredan; Pokušavamo-9/20
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - ❌️
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - ❌️
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 ❌️
    3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 ❌️
    5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 ❌️
    7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 ❌️
    1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt ➕️➡️beta 13.dnt 429.5➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️čekanje amniocenteze ⏳️🙏
    …Believe you can, and you're halfway there…

  • dunya

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Jurky32

    Stela, ❤️😘
    TraTinčica, nadam se da će mučnine brzo proći 🤞🥰
    Dunya, i ja sam kandidat za pgd.. u koju kliniku ideš?
    Hypnoticpoison, uživajte u šetnji 🤗


    Ja sam prvi postupak radila u klinici Bona Dea u Sarajevu, stariji doktor Iranac mislim da je …  spontani mi je bio grozno iskustvo fizicki, a psihicki jos mnogo gore tako da se ne usudjujem vise raditi transfer bez pgd analize iz tog razloga smo se prebacili u Bahceci takodjer u Sarajevu jer su jedini koji rade analizu embrija. 
    Radili smo i kariotip i cekamo nalaze za koji dan 

    👸36-hashimoto, hidrosalpix na lijevom jajovodu
    🧑‍💼36-spremiogram uredan
    🔸07.02.2024. FET-dvije blastociste
    🔸13.02.2024. 6DNT prvi pozitivan test
    🔸19.02.2024.beta 200.4
    🔸21.02.2024.beta 414.6
    🔸UVZ 05.03.2024⏳
    🔸UVZ 15.03.2024 💔

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 238

    Prijavi adminu

    Mariposa ja sam otkrila da imam Hashimoto ima 10 godina, antitijela su mi u stotinama, ne znam koliko, pokušala sam jedno vrijeme s nekim prirodnim čajevima od dr. Pokupec smanjiti, uspjelo je ali neznatno. Idem redovito kod endokrinologa, na Eutyhroxu sam, kontroliram samo tsh, ft3,ft4 i naravno uzv štitnjače. U postupku su mi trazili da samo vadim tsh i da je ispod 2.5. Bas mi je cudno sto ti je dr rekao, posavjetuj se najbolje s endokrinologo. Sretno!

    👩 ‘83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 ’82. sve ok

    2016. tubarna (lapar., ode prvi jajovod)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (prirodna trudnoća)
    2022. spontani u 7tt
    2023. tubarna (lapar., ode i drugi jajovod)
    03/24 IVF, Cito (Elonva 150, Orgaluntan, Menopur 75) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 obje vracene (Dostinex, Estrofem, Duphaston, Utrogestan, Andol 100, Novalac, Eutyhrox 137), Beta 0
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Lola1

    Lola1

    Broj poruka: 346

    Prijavi adminu

    Stela_M

    Lola1

    Drage cure, oprostite sto ovako upadam , na drugoj sam temi (azoospermija) ali imam jedno pitanje ukoliko iko ima iskustva bile bi mi od velike pomoci.
    Naime pripremamo se za fet, od prvog dc sam pila estrofem medjutim danas na 11dc endometrij je na 11,5mm ali imam i folikul 16mm dakle estrofem nije stopirao ovulaciju :/ rekli su mi iz klinike da primim ovitrelle al ja vise nisam sigurna jel to ok i dal da idemo uopce u fet ovaj mjesec ili ne 😞 hvala puno unaprijed

    Tako je bilo mojoj frendici bez obzira na estrofem izdvojio se vodeći folikul, isto je dobila štopericu i sve je bilo ok, baš taj fet joj je bio uspješan 🤭🤞


    Hvala puno puno, smirila si me ❣️🫶🏻 bit ce valjda ok 

    👩🏻32
    👦🏻31
    Neopstruktivna azoo, fsh preko 40 , preskacemo m tese/ idemo na donaciju u Prag 11/23
    Prvi ivf: 12js, od kojih 4 dobre, do stadija blastociste dogurale 2- vracena 1, neuspjesno
    Imamo jednog ❄️ po kojeg idemo nadamo se u 4/5mj 2024
    Ja: amh 9,45pmol, mthfr homozygot, sumnja na inzulinsku rezistenciju, terapija glucophage

  • Avatar Bebolina2024

    Bebolina2024

    Broj poruka: 1467

    Prijavi adminu

    mariposa1510

    Drage cure, i ja vam se pridružujem! 👋🏼
    U potpis sam stavila većinu relevantnih informacija.
    Pokušavamo godinu i pol, prošli smo jedan neuspješan IUI u Vinogradskoj, na folikulometriji za drugi mi je nađen polip. Već sam ranije bila već dva puta na uklanjanju polipa. Upućena sam na histeroskopiju koju sam obavila prije dva tjedna u Repromedu gdje planiram na IVF. Svi nalazi su mi u redu, mužev spermio šeta od normo do astheno. Jedino što mi je povišeno je anti tg antitijelo (7,71 a gornja granica je 4). Hormoni štitnjače su super. Radončić ne želi čuti za IVF dok mi anti tg vrijednost ne padne i sad sam na euthyroxu dva mjeseca pa ponavljam nalaz. Je li ijedna od vas imala takvo iskustvo? Inače vidim da se u MPO postupcima niti ne traže antitijela štitnjače, a kod mene je to sad toliki problem. Još sam i čitala da euthyrox ne spušta antitijela već samo hormone koji su kod mene dovoljno nisko.


    Zašto ne probaš postupak ili 2 u VG?
    Ja sam zadovoljna kakav sam tretman dobila tamo i kako se sve odvijalo u toku postupka, bez obzira što mi nismo uspjeli tamo. Nitko mi ne garantira ni da ću uspjeti u Repromedu. Probaš tamo i vidiš kako će proći. AMH ti je dosta dobar mogla bi stvarno i dobro reagirati pa da i imaš smrzlića, spermiogram i nije neki preveliki problem pogotovo za IVF ili ICSI. A i prvi postupak je uvijek neka proba da vide kako ćeš reagirati. Da ti se ne dogodi kao Medenoj da uopće ne reagiraš na stimulaciju. Ovako da probaš 1, 2 postupka u VG i bar će vidjeti kako reagiraš pa ti otprilike mogu znati što da ti daju. Uvijek stigneš u Repromed, a možda i uspiješ u VG i to je to. Što se tiče nalaza ja mislim da su me oni tražili samo TSH. Ostalo mislim da im nije ni trebalo.

    Pokušavamo od 06/22 - AMH 14 (2022.)- 11/2023 AMH 5.7
    03/23 OAT, 1. stimulirani postupak (Ovaleap 150, Menopur 75), 2js, biokem.
    05/23 prirodni postupak, nastupila O
    08/23 2. stimulirani postupak (Pergoveris 225, Menopur 75), 2js, beta 0
    01/24 VG 3. stimulirani postupak (Pergoveris 300), 3js, bez transfera
    03/24 VG 4.stimulirani postupak (Pergoveris 225+ Gonal 75), 1js, bez transfera

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 934

    Prijavi adminu

    Marica cestitke na ❤️, nek dalje bude sve uredu 🤞🙏
    Rolica super beta za taj dnt , sad samo nek se dupla uredno 🙏. Meni je drA jednom rekao da će se dobar i kvalitetan embrij implantirat i za zid 😅, naravno ako nema očitih problema sa endom, što potvrđuje tvoj primjer.. Sretno dalje 🤞
    Lunolina navedeni suplementi su za poboljšanje kvalitete js i piju se do postupka ili aspiracije, jer kad nam izvade js to je to, napravili smo sto smo napravili :), nakon transfera je obavezna folna i prenatali, vit D po potrebi, isto važi i za FET.
    Dunya žao mi je zbog groznog iskustva 😔. Meni su cak tri specijalista preporučili operaciju hdrosalpinxa prije samog IVFa bez ikakvih dvojbi baš iz razloga jer takvi jajovodi mogu biti embriotoksicni (nakon što su poslani na phd analizu nakon op pokazalo se da i jesu bili). Kod nas u Hr po zakonu je zabranjeno i zapravo nemoguće ići u novi postupak dok svi embriji iz prethodnog postupka nisu iskorišteni, eventualno se može raditi prenos embrija iz klinike u kliniku radi boljih uvjeta. U BiH je očito drugačiji zakon. Sretno u novoj klinici 🤞
    Mariposa510 dobrodošla :).
    Imala sam evo istu situaciju . Ali drR ne gleda samo antitijela, ona su zapravo nebitna, niti se kod stitnjace moze gledati ijedan parametar posebno, nego on gleda cjelokupnu sliku štitnjače, dakle i tsh i ft4 i antitijela. I mene je stavio na eutirox ali zbog niskog ft4 koji je zapravo glavni pokazatelj rada štitne i kad sam ponovila nalaze nakon mj dana eutiroxa ft4 se ipak malo povisio (treba biti u gornjoj polovini intervala). Antitijela su samo pokazatelj da postoji dublji problem. Tvoj je isto nizak i ukazuje na usporen rad štitnjače i na usporen metabolizam bez obzira sto je tsh uredan (on inace seta kroz dan i kroz ciklus). I da, drR dosta brije na stitnjacu ali meni je rekao da se to kroz njegovu praksu pokazalo zsista opravdano, tako da mu ja vjerujem. Slobodno ga pitaj za detaljnije objašnjenje, voljan je objasnit kad ga se pita :).
    Btw nemaju baš svi endokrinolozi sluha za reproduktivnu medicinu i Ivf, većina te nece stavit na terapiju ni za mnogo više vrijednosti npr tsh 3.
     Vjerujem da si nestrpljiva, ali vjeruj da je pametnije dovesti sve u red i tek onda krenuti u postupak, a ne kasnije se pitati što sam to jos mogla napraviti. Sretno 🤞
    Sretno svima 🤞

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/2020 gonal 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/2021 gonal 13js ET 2bc❌️
    FET 03/2021 2bc❌️
    3.Ivf 06/ 2021 pergoveris/gonal 14js ET 1bc❌️
    FET 01/2022 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/2022 Ovaleap 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/2022 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/2023 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility Gonal/Menopur 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    Dunya žao mi je 😔 meni se s medikamentoznim sve očistilo, i dobila sam ju za 30 dana, tako da nemam savjet.. drzi se i sretno dalje 🍀
    Ania sretno s pikanjem 🤞
    Mariposa dobrodošla i sretno 🤗
    Lola sigurno će neka od cura znati odgovor. Ja ti zelim sreću 🤗🍀 
    Sretno cure 🤞🤞🍀🍀

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6. [tickerfactory.com]

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 463

    Prijavi adminu

    Hypnoticpoison pa da najbolje doma lagano bez stresa, pospremanje, lagana šetnja i držimo fige da sve bude super 
    Jurky drži se, navijam za tebe 
    Stela tako je, sve se preživi 
    Bebolina baš me zanima kako će ti se svidjeti Repromed i što ćete odlučiti. Držim vam fige 
    Dunya žao mi je što si to prošla na tako ružan način. Meni je izašlo prirodno s mengom, bolilo je, kontrakcije lagane i sve, ali se riješilo. Uzmi si vremena za oporavak i fizički i psihički 
    Mariposa dobrodošla 
    Tratinčice izdrži još malo, nadam se da je uskoro mučninama kraj  Znači i tebi nema bolovanja kao niti meni (imamo mikro firmu s par zaposlenih), samo se nadam da ću biti psihički u stanju sve odraditi što će trebati jer sam prošlu trudnoću bila koma, doslovno kao da mi je netko mozak izvadio i samo mi se spavalo  Okej, to jesmo htjeli, ali bilo bi zgodno to sve zajedno uhodati kad je već tako 
    Sanii hvala ti, haha da istina što kažeš, vidjet ćemo dalje kako će se to sve kretati, nadam se najboljem  

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    🔮 Beta+, 1 👶 👉 FET 🥰, Beta = 86, Beta 2 = 204, uzv ⏳️

  • Avatar jabukica

    jabukica

    Broj poruka: 111

    Prijavi adminu

    Lola1

    Drage cure, oprostite sto ovako upadam , na drugoj sam temi (azoospermija) ali imam jedno pitanje ukoliko iko ima iskustva bile bi mi od velike pomoci.
    Naime pripremamo se za fet, od prvog dc sam pila estrofem medjutim danas na 11dc endometrij je na 11,5mm ali imam i folikul 16mm dakle estrofem nije stopirao ovulaciju :/ rekli su mi iz klinike da primim ovitrelle al ja vise nisam sigurna jel to ok i dal da idemo uopce u fet ovaj mjesec ili ne 😞 hvala puno unaprijed


    Hej Lola, ja sam ti isti takav primjer. Ne pamtim kad sam zadnji put imala svoju ovulaciju i baš taj ciklus kad smo se pripremali za fet i kad sam pila estrofem sam ovulirala 11 dc i imala transfer 16dc, i evo me trudna ❤️ dr. je isto u čudu gledao i nije mu bilo baš to idealno ali je rekao da je kod mene tako i tako uvijek sve naopako pa vjerojatno mora tako biti 🤣🙈

    👩🏼 - ‘94, PCOS, AMH 136.7 pmol/L (60.5 ng/mL), 👨🏽 - ’93, normo
    Pokušavamo od 5/2021. Od 12/2021 do 3/2023 Petrova - Letrozol
    1/2023 - 8tt missed ab.

    Od 3/2023 Poliklinika IVF.
    10/2023 - 1. IVF rekovelle+cetrotide+decapeptyl - 5 ❄️, blagi hiper.
    26.1. FET 1 BC, 7dnt +, beta 8dnt 104, beta 10dnt 313, beta 12dnt 809, 6+4 💗
    [tickerfactory.com]

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 238

    Prijavi adminu

    Lola sretno!
    Svima želim sreću i lijepi vikend 🤗🤗🥰🥰

    👩 ‘83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 ’82. sve ok

    2016. tubarna (lapar., ode prvi jajovod)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (prirodna trudnoća)
    2022. spontani u 7tt
    2023. tubarna (lapar., ode i drugi jajovod)
    03/24 IVF, Cito (Elonva 150, Orgaluntan, Menopur 75) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 obje vracene (Dostinex, Estrofem, Duphaston, Utrogestan, Andol 100, Novalac, Eutyhrox 137), Beta 0
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.