Blighted ovum/trudnoća bez ploda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Zadnja menstruacija 09.03., dakle danas sam 6+1. 
    Bila sam na pregledu sa 5+2 zbog laganog krvarenja, doktorica kaže da je sve ok za sada, vidjela se GV i ŽV. GV promjera 21mm, točno za dan 5+2. Bez embrionalnog odjeka. 
    Otišla sam na kontrolu kod privatnika nekoliko dana kasnije, tada sam bila 5+6. Vidljiva GV veličine 24mm, po mjerama piše da je to veličina za 7+1, a ja sam po ZM bila 5+6. Ne vidi se zumanjcana više. Doktorica je bila brza u pregledu, odmah je počela pričati o opcijama završetka trudnoće, ja sam sjedila kao tukac i samo sam čekala da odem da mogu plakati. Rekla je da postoji mala šansa da će sve biti ok, ali najvjerojatnije ništa od toga. 
    Ja sam tada vidjela da u jednom kutku nešto brzo pulsira, ali kako mi je pričala o kiretazi, nisam se uopće snašla da pitam za to. Bila je poprilično sigurna u sebe da je to bez nade. Ono što sam vidjela je izuzetno malo naspram GV, ne daje mi puno nade. Ali nešto je tamo bilo. 
    Međutim, ono što mi nije jasno je kako da mi je GV narasla za toliko puno. Ne znam jel to dobar ili loš znak.
    Ako imate volje ispričati svoja iskustva, možda mi nešto malo pomogne u tome da mi vrijeme lakše prođe dok čekam slijedeći pregled. U jednom trenutku vjerujem da je sve ok, u drugom sam sigurna da je to kraj priče. Ovo iščekivanje je grozno.

    [tickerfactory.com]

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    https://ibb.co/Kr185fb [ibb.co]

    Evo slika uzv. Dolje u desnom kutu ima nešto, tu je nešto treperilo, ali se nisam snašla pitati što je to. Čini mi se premalo za veličinu GV, ali šta ja znam. Ona kaže da je GV prazna. U glavi milijun pitanja, a ne bih opet brzala na uzv, jer sam naručena za slijedeći ponedjeljak 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1453

    Prijavi adminu

    Meni je privatna dr za prvu kćer dijagnosticirala blighted ovum, čini mi se baš negdje u petom, šestom tjednu. Isto sam krvarila. Na kiretažu nisam otišla, a krvarenje je prestalo. Mislila sam ako je stvarno blighted ovum, onda će tijelo to i samo izbaciti, ali se ništa nije događalo. Otišla sam socijalnom ginekologu s nekih devet tjedana, kad ono skroz normalna bebica i trudnoća mi je bila do kraja. Tako da ima nade, znaju oni i grdo pogriješiti u tako ranim fazama trudnoće. Držim fige da će i tebi tako biti 

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Mary36

    Meni je privatna dr za prvu kćer dijagnosticirala blighted ovum, čini mi se baš negdje u petom, šestom tjednu. Isto sam krvarila. Na kiretažu nisam otišla, a krvarenje je prestalo. Mislila sam ako je stvarno blighted ovum, onda će tijelo to i samo izbaciti, ali se ništa nije događalo. Otišla sam socijalnom ginekologu s nekih devet tjedana, kad ono skroz normalna bebica i trudnoća mi je bila do kraja. Tako da ima nade, znaju oni i grdo pogriješiti u tako ranim fazama trudnoće. Držim fige da će i tebi tako biti


    Nadam se da će biti tako, da je negdje pogriješila. Drago mi je da je kod tebe bila greška 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1178

    Prijavi adminu

    Šareni oblak, neće te nitko poslati na prekid trudnoće u ovako ranim tjednima, i privatni i državni ginekolog će čekati određene tjedne kada bi se sve moralo vidjeti. Stvar je u blighedu što postoje određeni pokazatelji kolika može biti gv, a da se ne vidi pravilan plod. Ukoliko je veća od određene mm onda daju dijagnozu bligheda koja se može potvrditi i lošim dupliranjem bete. 
    Mislim da je tvoja trudnoća još mlada i da možda ima šanse da sve završi na dobro.

    👩🏻33 🧔🏼34 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 1,71 ng/ml, ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    2/24 konzultacije KBC_Ri —03/24 histeroskopija

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Simbalija

    Šareni oblak, neće te nitko poslati na prekid trudnoće u ovako ranim tjednima, i privatni i državni ginekolog će čekati određene tjedne kada bi se sve moralo vidjeti. Stvar je u blighedu što postoje određeni pokazatelji kolika može biti gv, a da se ne vidi pravilan plod. Ukoliko je veća od određene mm onda daju dijagnozu bligheda koja se može potvrditi i lošim dupliranjem bete.
    Mislim da je tvoja trudnoća još mlada i da možda ima šanse da sve završi na dobro.


    Hvala ti na ovome! Ja se nadam da je slučaj da je trudnoća još mlada, ali s druge strane imam kraće cikluse i u prošloj trudnoći se već vidio plod točno na 5+6. Naravno, svaka je trudnoća različita, ne mogu se voditi samo time. 
    Čitala sam da sve iznad 25mm GV bez ploda daje dijagnozu blighteda. Moja je bila 24mm. Betu nije spominjala da bih mogla vaditi. 
    Ova ginekologica je rekla da bi bilo dobro da još jednom odem na uzv, ali po njenom mišljenju da je to to. Da mogu odmah razmišljati u smjeru završavanja trudnoće i to me izbezumilo. Ja svakako ću otići kod svog ginekologa za tjedan dana i potražiti nakon njega po još jedno mišljenje ako on kaže isto.

    [tickerfactory.com]

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    E da,ne znam točno kako to funkcionira, ali ja i dalje imam sve simptome kao u normalnoj trudnoći, čak sam jučer dobila i novi simptom. Da li se oni smanjuju nakon nekog vremena, ili sve nastavi kako je i bilo dok se tijelo ne očisti samo ili dok se trudnoća ne prekine nekim drugim putem?

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1453

    Prijavi adminu

    Meni je GV bila prazna, a veća od 25 mm. Tako da mogu oni i te kako pogriješiti. S obzirom da je bila privatna klinika, uzv je isto bio dobar. Vjerojatno je dr zbog krvarenja isto zaključila da ništa od toga. Samo polako i pozitivno! 

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1178

    Prijavi adminu

    Simptomi su tu da do prekida trudnoće nažalost, barem su meni bili.
    Naravno da su sve žene različite i da je puno parametara, trajanje ciklusa, dan ovulacije, dan oplodnje pa prema tome niti plod ne raste isto brzinom. U prvoj uspješnoj trudnoći sam skužila da na vrlo uredan ciklus od 30 dana mi je ovulacija bila na 24.dan tako da kad sam otišla na prvi pregled sa 8+0 prema ZM, beba je bila 6+4 i do kraja je pratila svoj rast.
    Dok u neuspješnim trudnoćama je bila i Gv i žumančana, ali se plod nije razvio (čekali smo do 9tt prema ZM) i gv je ostala na 24mm, nije se povećala, a beta je bila oko 8000, ali se nije pravilno dupla.
    Ja bih ti savjetovala radi osobnog mira, da ovaj tjedan napraviš netu dva puta da vidiš kako raste i da onda odeš na kontrolu za tjedan dana.

    👩🏻33 🧔🏼34 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 1,71 ng/ml, ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    2/24 konzultacije KBC_Ri —03/24 histeroskopija

  • Avatar Marina.25

    Marina.25

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    Također savjetujem da uradite betu dva puta, ali gledajte da ta dva dana bude u priblizno isto vrijeme jer ima velike razlike u par sati. Ja nazalost ima dva blighteda iza sebe ali su kod mene vise bili kao da se GV prestane razvijati i tu sve staje. I svakako cekati do 9tt jer evo ja sam sve mislila da mije ovulacija na 14-15 dan a ona je zapravo bila negdje 20 DC.
    Vama sretno i drzim fige da sve bude dobro.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.