Dojena beba odbija bočicu i AD

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Arijana92

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Drage žene molim za pomoć ako je netko imao slicnu situaciju. Beba je stara 3 i pol mj., i do sad je iskljucivo dojena. Dudu varalicu odbija od prvog dana, no sad smo u situaciji da moramo uvesti dohranu prisilno, barem 2-3 obroka dnevno. Probali smo razlicite bocice i AD no beba odbija i dize joj se zeludac cim stavim bocicu u usta. Na zlicu takoder pljuje AD i place. Jednostavno ne pomaze nista i ni na koji nacin ju ne mogu nahraniti osim na prsima. Ima li itko savjet? 😪

  • Jagoda01

    Broj poruka: 695

    Prijavi adminu

    Draga Arijana❤️prebrodismo mi trudnicke mukice i evo nas na drugim temama😊
    Ne znam to za bocicu, al i moja dudu nece pa nece, dam joj, ona izbaci i  zamalo povrati…
    Pa u tome nisi jedina a usput i ako dođemo u situaciju da treba ad,vjerovatno nece htjet bocicu, pa da evo cujem sta ce cure pisat

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png [tickerfactory.com]

  • Arijana92

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Jagoda 🤗❤️
    Pa bome da, i sad kad usporedujem ovo sad su mi vece muke 🤣🤣 moja beba je zeznuta od prvog dana 😂  za dudu sam se pomirila da nikad nece htjeti iako smo kupili sve moguce vrste i eto nema sanse, samo gura jezikom van. A sad je i sa bocicom ista stvar 😪 to je takva faca gađenja na bocicu i dize joj se zeludac. Probala sam joj dati samo AD na zlicu i spricu i ista stvar, plač i pljuvanje. 
    Uopce neznam vise sta napraviti 😥

  • Jagoda01

    Broj poruka: 695

    Prijavi adminu

    A znam tacno taj izraz lica kad joj ubacim dudu😅 bas gađenje
    A nadam se da ce bar htjet kad dobro ogladni, a evo cekamo hocel koja cura sa iskustvom pisat… 
    ❤️

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png [tickerfactory.com]

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    Jeste li probali ubaciti svoje mlijeko u flasicu ali kad to radite ide onavezno nova flasica? 

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

  • Arijana92

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Svoje mlijeko nisam probala, kad bi trebala bas dohranu barem jedan do dva obroka dnevno 😥 nekako mi se cini da je problem u flasici opcenito iako i na spricu sve pljuje van i place. A dajem joj Hipp bio combiotik i stvarno nije loseg okusa, probala sam 😆 
    Problem je sto zadnjih par dana nema dovoljno mokrih pelena, i sad cekamo nalaz urinokulture iako joj stvarno ovako nije nista pa pedijatar misli da joj moje mlijeko nije vise dovoljno. Davala sam joj i vode na spricu i nije bas odusevljena ali bolje prolazi nego AD i malo vise piski ali opet to je puuuuno manje nego inace. Bas sam ocajna od brige. 😪 popodne smo naruceni na vaganje pa cemo valjda biti pametniji, valjda ce i taj nalaz stici do tada.  

  • EvaEva

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Arijana92

    Svoje mlijeko nisam probala, kad bi trebala bas dohranu barem jedan do dva obroka dnevno 😥 nekako mi se cini da je problem u flasici opcenito iako i na spricu sve pljuje van i place. A dajem joj Hipp bio combiotik i stvarno nije loseg okusa, probala sam 😆
    Problem je sto zadnjih par dana nema dovoljno mokrih pelena, i sad cekamo nalaz urinokulture iako joj stvarno ovako nije nista pa pedijatar misli da joj moje mlijeko nije vise dovoljno. Davala sam joj i vode na spricu i nije bas odusevljena ali bolje prolazi nego AD i malo vise piski ali opet to je puuuuno manje nego inace. Bas sam ocajna od brige. 😪 popodne smo naruceni na vaganje pa cemo valjda biti pametniji, valjda ce i taj nalaz stici do tada.


    Ne želim “pametovati” al ja sam imala taj problem, beba nije ništa prihvaćala na bočicu, žličicu… Bilo kako. Ni AD ni izdojeno. Gubila sam zapravo dragocjeno vrijeme i samo stvarala bebi još veći otpor na sve. Čak u jednom kratkom periodu i na dojenje. Bebi je očito falilo mlijeka, ali je htjela samo dojiti, a nije bilo dovoljno. Dok nisam krenula sa izdajanjima nakon podoja i pogotovo s power pumpingom i povećala količinu mlijeka. Također, jako je bitna prehrana. i količina i kvaliteta prehrane, pogotovo kad se želi povećati količina mlijeka…
    Mislim da moja beba ipak ima problem sa frenulumom pa da ne uspijeva dovoljno efikasno dojiti i meni ti često padne količina mlijeka. Ja sam dosad već više puta povećavala količinu izdajanjem, a beba ima sad skoro 8 mjeseci. Evo, prije par dana sam morala opet i puno su pelene teže i počela je opet solidno napredovati. Tako da može se i sa većim bebama, ali treba stvarno što više izdajanja.

    👰34,
    🤵37,
    2 x vanmaternička,
    3/2022 - 1. IVF, ET 2 blastociste-biokemijska, 3 blastociste smrznute
    FET prirodni 13.7. 2 blastociste 👉 beta 25.7. 🤞🤞🤞 8.dpt - plus ko kuća 😂, 12. dpt beta 508👌, 15. dpt beta 2457
    8.8. UZV ❤️ i manji hematom
    Termin 2.4. I gestacijski dijabetes…

  • Dana23

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Ako sam dobro shvatila, beba je u zadnje vrijeme imala manje mokrih pelena, pa ste bili kod pedice koja je rekla da joj vaše mlijeko nije dovoljno i zbog toga ‘treba uvesti AD’?!
    Možda bebica iz objektivnih razloga ne vuče (želučane/ crijevne viroze i sl.)…
    Nadam se da ćete javiti ovdje kako je prošlo vaganje i što vam je pedica rekla.

  • Arijana92

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Ma svaki savjet je dobrodosao 😊 ja imam dovoljno mlijeka nije problem u kolicini nego me bilo strah da je problem u kvaliteti, istina je da se ne hranim bas previse bajno i kolicinski puno 😪 a eto ista stvar, samo se zeli dojiti bocica nema sanse nikakve uz sto mogucih i raznoraznih pokusaja. 
    Da, imala je bas znatno manje mokrih pelena i prvo smo se culi telefonski i pustena nam je odmah uputnica za urinokulturu i jucer je stigao nalaz i isli smo na pregled. Savrseno sterilan, i sve je sto se zdravlja tice hvala Bogu u redu. Dobila je 600g u mjesec dana i sad ima 5800kg, i kazu da je ipak to u redu s obzirom da je iskljucivo dojena beba, i da ipak ne moramo AD. Laknulo mi je jer neznam kako bi to izveli s obzirom da je to takav otpor da je to nevjerojatno 😅😂
    Jos neka 3tj i smijemo polako krenuti sa dohranom i kasicama na zlicu, s obzirom da ce vjerojatno i to tesko prihvatiti trebat ce nam vremena 😅
    I jos nam pedijatar kaze da je moguce da se vise znoji ako nam je u kuci pretoplo zbog grijanja pa da joj dajem vode ili blagog caja. Uglavnom na kraju nema razloga za brigu 😅😊

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.