Dojenje i izdajanje

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • IvanaH4

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Kako kombinirati dojenje i izdajanje?

    28.9. ➕
    13.10. ❤️
    23.11. Harmony uredan 💙

    [tickerfactory.com]

  • IvanaH4

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame, 
    dojim dvomjesečnu bebu na zahtjev i dobro nam ide, no problem je što beba dugo sisa. Kad kažem dugo mislim na najmanje sat vremena. Kad smo kod kuće to mi je u redu, no kada idemo negdje je problem.

    Npr. u 12:00 moramo biti na pregledu, 11:30 moramo krenuti od kuće, 11:15 početi spremati, što znači da najkasnije u 10:15 mora početi jesti. Dakle od početka hranjenja do početka pregleda će proći 2:15 sati ili više, što znači da ga odmah nakon pregleda moram hraniti opet najmanje sat vremena. U čekaonici, autu, klupi…

    Zbog toga sam se počela izdajati električnom izdajalicom, ali jaaako sporo ide. Izdajam se pola sata poslije bebinog sisanja i navučem jedva 30ml iz obje dojke. Što znači da mi treba cijeli dan da bih navukla jednu bočicu.

    Zanima me u kojem se je trenutku najbolje izdajati? Koliko vremenski prije ili poslije sisanja? Stalno me strah da zbog izdajanja beba neće imati dovoljno mlijeka na sljedećem podoju.

    Unaprijed hvala na pomoći. 🙂

    28.9. ➕
    13.10. ❤️
    23.11. Harmony uredan 💙

    [tickerfactory.com]

  • karamela30

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Mlijeko se stvara na temelju ponude i potražnje, ne brini mlijeka ce bit i nakon izdajanja.
    Ja sam isto bila u strahu da nemam dovoljno mlijeka jer bi mi izdajalica izvukla jedva 60ml iz obe dojke, čak mi je ručna bolja bila nego električna. 
    Vjerojatno se beba mazi većim dijelom nego šta efektivno sisa, jer sigurno ne jede punih sat vremena.
    Probaj joj nakon 15-20min izvuć sisu ili kad vidis da je prestala efektivno sisat pa vidi reakciju.
    Ako ima mokrih pelena dovoljno i dobiva na težini nije gladna, koliko god mi bili uvik u panici da je.

    👧30
    👨36
    12/22 💙

  • karamela30

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Ujutro imaš najviše mlijeka, izdoji se i zamrzni, dobro ce ti doc kasnije ;) 
    Ja sam to radila ujutro i navečer kad bi beba zaspala.

    👧30
    👨36
    12/22 💙

  • IvanaH4

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    karamela30

    Ujutro imaš najviše mlijeka, izdoji se i zamrzni, dobro ce ti doc kasnije ;)
    Ja sam to radila ujutro i navečer kad bi beba zaspala.


    Hvala na odgovoru  danas smo “preživjeli” cjelodnevni izlazak s kombinacijom sisanja i dojenja. Izdajala sam se tijekom dana i noći. Tijekom noći sam uspjela odjednom izvući 60ml. Planiram i zamrzavati, vjerujem da će dobro doći.

    I ja mislim da se dosta mazi, ali opet ne znam koliko je popio pa me strah gladi ili da će za pola sata opet htjeti jesti. Ima dosta mokrih i pokakanih pelena i dobro napreduje u težini. Probat ću skratiti pa vidjeti stanje.

    28.9. ➕
    13.10. ❤️
    23.11. Harmony uredan 💙

    [tickerfactory.com]

  • karamela30

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Ne brini, nije gladan ;)
    Nemoj bit luda ka i ja i dizat se po noći i izdajat se, užas 😅

    👧30
    👨36
    12/22 💙

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.