Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ka_Ri

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Razmjena iskustava trudnica koje tijekom trudnoce korkste heparin!

  • Ka_Ri

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Pitanje za cure koje koriste heparin :) 
    Na njemu sam od poz. bete, evo taman smo prosli 1. tromjesecje. Do sada nisam imala nekih vecih problema s pikanjem. Koristim Fragmin 5000 jedinica jednom dnevno. 
    Medutim, prosli tjedan jednom i evo danas, nakon pikanja mi je iz tockice (mala crvena tockica mi nastane koja obiljezava mjesto uboda) krenula krv. Kap po kap. Dosta sam se visoko piknula na nozi pa imam dojam da kad se sagnem da se to otvori i opet kapa. Kad sam bila mirna popodne sve je bilo u redu i sad je navecer opet krenulo nakon saginjanja. Stavila sam flaster, ali kapa. 
    Je li neka imala takvo iskustvo s pikanjem ili ne? Mozda pretjerujem :) samo mi je neobicno kako nikad prije nije bilo nista slicno. Piknula bi se i gotovo. Bez krvi igdje .

  • Ka_Ri

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Draga NINA, puno ti hvala na odgovoru i savjetima :) Cestitam ti na tvojoj bebici! 
    Dogada se i dalje ovo s kapanjem, redovito kontroliram krv i za sada je u redu. Jos cu vidjeti s dr. oko toga, ali najvaznije mi je da nije zabrinjavajuce i da nisam jedina kojoj se to dogada. Veliki pozdrav! 

  • Avatar beba2019

    beba2019

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    pozdrav cure :)
    kada ste dobile terapiju heparinom ?
    nakon pozitivne bete ili nakon pozitivnik otkucaja bebinog srca ?

    [lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    danijela2808

    pozdrav cure :)
    kada ste dobile terapiju heparinom ?
    nakon pozitivne bete ili nakon pozitivnik otkucaja bebinog srca ?


    Ja sam ih dobila u 5.tt nakon pregleda i potvrđene trudnoce…prije toga sam bila na aspirinu…
    Najbolje provjeriti s dr…

    [lilypie.com]

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    danijela2808

    pozdrav cure :)
    kada ste dobile terapiju heparinom ?
    nakon pozitivne bete ili nakon pozitivnik otkucaja bebinog srca ?


    Ja sam dobila sa 5+6, cim je doktor otkucaje uhvatio, nista prije. 

  • Avatar HarryPotter

    HarryPotter

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Pozz Heparinke, ja sam na fragminu 2500 tisuce, i to od aspiracije, tj. Prije transfera. I bit cu do kraja trudnoce. Za sada se bockam u stomak, kad naraste, prelazim na nadlakticu… Malo lediram mjesto, dezinficiram, piknem i sve ok. Nekad ostane koja modrica, nekada nista… Al nek bude ovaj fragmin najveci problem u ovih narednih, preostalih mjeseci. ☺️

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar beba2019

    beba2019

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

     Bulbi91 i Mocusa,,hvala puno na odgovorima.
    ja sam trudna tek 4 tjedna ( 2 tj.od začeća) i planiram sutra ponovno u Petrovu ,ovaj put na vrijeme.
    lijecnik mi je rekao prosle godine da dodjem da mi prepise terapiju nakon sto vidi kucajeve srca,ali problem je u tome sto ja to ne docekam.(jer me oni naruce na uzv sa 7tj.)
    od 4 spontana,dva zadnja su zavrsila u 5tj.prije uzv
    ovaj put se nadam da ce biti drukcije i da ce mi mozda dati heparin odmah nakon pozitivne bete :(
    vama puno srece ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, nakog gubitka bebe, ponovno sam trudna. Iduci tjedan imam prvi pregled i ako otkucaji budu pozitivni dobiti cu heparin. Htjela sam se raspitati kod vas, da li ste heparin dobile odmah isti dan ili ste cekale neko vrijeme? Jeste morale ostajati u bolnici na pocetku terapije? 

  • mamaLu

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Ja sam koristila fragmin 5000.dobila ga na pocetku trudnoce.nisam bila u bolnici nego sam otisla 2 dana za redom da mi pokažu kako cu si davati.prvih par injekcija panika teska jer se inace bojim igle, a kasnije…ko da bombon uzmem.na sve se covik ziv navikne

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.