Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ivana1906

    Ivana1906

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    2410 - meni je dr rekla prvo da mi je 29.9. termin, a onda sad na ovom zadnjem pregledu je rekla 27.9. da joj pokazuje na uzv jer je kao bebac ‘'veliki’' pa se pomjerio datum :) 
    Larimara - hvala ti :) ja sam iskreno mislila da Njemci nece past na osjecaje, al sam stvarno lijep mail napisala kad smo slali dokumente, platne liste, schufu itd, a odmah nas je sutradan nazvao da smo mi dobili stan, valjda bas zbog toga.. ne znam.. mi smo preko immobilien nasli. 
    Pandice - isto mi je  samo ti meni sogorica vec sad govori jer zivimo blizu blabla, a ja volim cut savjete, al ne volim kad mi se netko namece nit kad mi dosadjuje previse jer onda otpilim, a mozda nisam tako ni mislila :) To je tvoj bebac i mislim da je najbolje tako i da budete sami, u pocetku mozda bude teze, al dok ti imas vrijeme za sebe i bebaca muz nek sprema i kuha haha 

    Buduca mlada mama :)

  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    Ivana sad sam bas pogledala u trudnicku jer me zanimalo koliko je moj mali bio u tim tjednima :D 
    U 14tt je bio 9.6cm :D 

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Ivana da ima stanodavaca koji su sentimentalni. Na kraju smo dobili i drugih ponuda preko Immobilien scout24. Ponude su dosle dosta kasno kad vise nismo ni racunali na njih. Velika je navala upravo tamo. Vjerojatno je neka selekcija trajala tako dugo.
    Koliko sam ja nedavno ocajavala,sad mozemo skoro i birati. Dragi je toliko neodlucan da me zivcira.Cas bi jedan,cas bi drugi stan. Svaki ima prednosti i mane pa time i odluka za jedan od njih duze traje. Mi selimo u maju.
    U kojem si ono gradu?

  • Avatar Ivana1906

    Ivana1906

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    ajme Pandiceeee haha veliki bebac!! a ja sam stvarno uzasno paranoicna, al bas, nisam bila na pregledu skoro 4 tjedna evo u ponedjeljak sad imam pregled, i stalno si razmisljam ne daj Boze, sta ako se nesto dogodi mojoj bebi, i ja to ne osjetim i onda kad odem na pregled kaze mi nesto lose (tipa da srce vise ne kuca ili nesto) :S mozete reci da sam luda, al smo toliko jako htjeli bebu da se uzasno bojim svega haha :(((((  al me mama smiruje stalno jer kaze da se nesto desi osjetila bi..

    Lari isto je i kod nas, sad imamo 4 termina na koja trebamo ici i to smo ih dobili u roku 2 dana, al kad smo dobili stan vec onda nista od toga, a stvarno sam bila ocajna isto kao i ti :S ja sam okolica Stuttgarta, a ti si kod Augsburga ako sam dobro zapamtila, ili? :D 

    Buduca mlada mama :)

  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    Ivana ma nemoj uopce tako razmisljat. I ja sam se brinula na pocetku ali kad god ti dode tako neka misao ti pocni razmisljat pozitivno, kako bebac raste i razvija i kako mu je lijepo i toplo u pupi hehe :)
    Da se nesto ne daj boze desi osjetila bi svakako. 
    Meni je mali jaaaako aktivan. Udara, vrti se, gura trbuh i onda kad ga sat dva ne osjetim sto je rijetko ali desi se odmah kazem muzu ajme nema ga vec dva sata pa mi muz kaze pa spava dijete ne moze ni on lupat stalno haha 

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

  • Avatar Mamicaaa

    Mamicaaa

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Ivana mislim da nitko od nas ne voli kad je netko tako naporan i govori sto i kako bi trebalo jer su oni najpametniji haha..moja svekra daje savjete il kaze kako je nesto dobro tek kad ju se nesto pita,al uvijek hoce svima udovoljit i pomoc..pa tako da ona ce mi doc pomoc malo u pocetku,al to mi je drago bas zato sto je tako dobra i ne pametuje nikad..
    I da msm da je svaka od nas imala tako neke strahove..ja sam se znala umirit i stavit ruku na busu i cak tako bi osjetila srceko kako kuca..tj prvo treba naci mjesto gdje bi se moglo osjetit 😊 
    2410 jooj mogu zamislit kak ti je veselo kad se papagaj i nelica pocnu nadglasavat 😂😂 
    Boris se sama sa sobom da ne pokazes da ti se dize zeludac uhh svaka cast..al naravno sve pretrpimo za svoje andelcice 😊
    Lari obavezno nam javi u petak sta doktor kaze..

    Cure par puta smo isli u Berlin i jednom u Köln..jako lijepi gradovi ovako za obilazak,al ja nebi htjela nikako zivjeti tako u vecem gradu,auto na auto,covjek na covjeku..ne mozes proc normalno,a i svakakvih ljudi vidis..nekako mi je ljepse kad je malo mirnije i opustenije..
    Pandice bitno da si dns vec bolje 😊 e i da ti tam ne odgovaram..u hrv purelan ima za kupit u dm-u pa sam gledala na dm stranici i ima,tako da je vjerovatno imaju i u ducanu…

  • Avatar Ivana1906

    Ivana1906

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    dobro jutro curke, ja sam danas uranila :D kako ste??
    Pandice pa mi zene smo lude jednostavno, takav je i moj muz, prevrce ocima svaki put kad nesto negativno kazem haha :) 
    Mamice dobro i moja svekrva je takva :) stvarno se ne mogu pozalit, al zato ima drugih ‘'pacijenata’' :) 
    E da vi koje trebate skoro rodit :) vidjela sam neku ‘'spravicu’' za ciscenje nosa bebi, prikopca se na usisavac, i usisavac na najmanje i kao sve ocisti i bebi bude lakse, i sad misljenja su skroz podjeljenja, neki kazu da to ne valja nikako (bebi mogu zilice u nosu popucat, a to je i moje misljenje), a drugi su pak odusevljeni ‘proizvodom’' 
    pa eto ako nekog zanima i misli da bi mu olaksalo zivot :D

    Buduca mlada mama :)

  • Anabanana0

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Meni je babica rekla ne to, da cistim maramicom najbolje, napravim tuljčić i gurnem u nos

  • Avatar Mamicaaa

    Mamicaaa

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Ivana takvim pacijentima samo klimam glavom i kazem da da najbolje onda tako (sva sreca pa nisu tu tak da mi se ne mogu nadmetat i dalje sa svojim savjetima i pametovanjem) 😆😆

    A jel se moze cistit bebi nosic sa npr stapicem za usi? 

  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    Uff nimalo mi se ne svida taj usisavac. Moja sogorica je imala neku rucnu pumpicu malu sto kao na vakum izvlaci iz nosa i bilo joj jd super korisno i nimalo stetno za bebu.
    Mamica vjerovatno mozes stapicem ali pazljivo. Muz i ja smo se dog da baby stapice uoopce necemo koristit jer ne valja niti za odrasle. Vise nagura unutra nego sto ocisti a ne daj boze ozljedit tak njeznu bebu. Tak da smo rekli da cemo sve to vodom rjesavat :)) 
    Cure kako smo danas? Kod nas napokon toplo i odnah sam boljeg raspolozenja :) 

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.