Može li bebi naštetiti ako ne uzimam vitamine u trudnoci?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Snjeguljica24

    Snjeguljica24

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav…
    Inace imam problema sa gutanjem tableta od malena jos.. I kad sam bolesna cmizdrim i mucijm se kako popiti tabletu da mi bude bolje..  :( Sad sam trudna 13 tjedana nisam uzimala folnu kiselinu jer mi to nisu ni prepisali ali sam zato dobila pregnacare koje trebam piti i ne pijem ih jer su velike i jednostavno neznam kako da se natjeram da ih uzimam.. 
    Prehrana mi nije najbolja .. Hranim se kao i uvijek .. Dosta mesa,tjesta,krumpira i tako toga.. Izbirljiva sam i zato se nemogu natjerati da promijenim i svoju prehranu.. 
    Jedino sam eto pocela jesti voce svaki dan.. Pojedem par banana jabuka i koju krusku ili mandarinu.. Zanima me moze li moje dijete imat neke posljedice toga mog nacina prehrane i ne uzimanje vitamina ? 
    I kako da se  naucim nekako izboriti s tim da ih napokon pocnem piti ako bi stvarno morala zbog mogucih posljedica zdravlja mog djeteta?   

  • Avatar Sara9

    Sara9

    Broj poruka: 790

    Prijavi adminu

    Girl23


    Pozdrav…
    Inace imam problema sa gutanjem tableta od malena jos.. I kad sam bolesna cmizdrim i mucijm se kako popiti tabletu da mi bude bolje..  :( Sad sam trudna 13 tjedana nisam uzimala folnu kiselinu jer mi to nisu ni prepisali ali sam zato dobila pregnacare koje trebam piti i ne pijem ih jer su velike i jednostavno neznam kako da se natjeram da ih uzimam.. 
    Prehrana mi nije najbolja .. Hranim se kao i uvijek .. Dosta mesa,tjesta,krumpira i tako toga.. Izbirljiva sam i zato se nemogu natjerati da promijenim i svoju prehranu.. 
    Jedino sam eto pocela jesti voce svaki dan.. Pojedem par banana jabuka i koju krusku ili mandarinu.. Zanima me moze li moje dijete imat neke posljedice toga mog nacina prehrane i ne uzimanje vitamina ? 
    I kako da se  naucim nekako izboriti s tim da ih napokon pocnem piti ako bi stvarno morala zbog mogucih posljedica zdravlja mog djeteta?   

    Možeš uzeti vitamine u drugačijem obliku, npr šumeće. Ali naravno da je prehrana najvažnija, a tek onda svi dodaci. Ja sam vitamine pila dok mi nisu počele mučnine, onda što bih god popila bih i povratila tako da m+nije bilo smisla u mučenju same sebe. Nadam se da me ostale mame neće krivo shvatiti, ali mi smo svi djeca rođena bez vitamina i dodataka i živi smo.

  • Avatar Gricko3

    Gricko3

    Broj poruka: 625

    Prijavi adminu

    I ja kazen da smo svi rodeni zivi i zdravi ali mislin da ni moja ni tvoja mama a za bake niti da ne govorin nisu isle ni u fast food niti svakakve vrste hrane koje su danas na “osnovnom” meniju na stolovima. Ja priznajem da se hranim nezdravo za dorucak jedem puding rucam kako mi je kad nesto za rucak nekad je blitva a nekad przeni cevapi i ponfrit pojedem koju jabuku ili bananu a za veceru salame ili narucim nesto iz fastfooda jer me uvik ulovi neka zelja. Kad samo u gradu odem i do mcdonaldsa, pijem i ponekad coca colu (naravno radi se o par guceva) i ugl nezdravo al takav je zivot tako da te vitamine smatram jako korisnim a i to voce sta jedemo se sigurno ne moze mjerit s vocem sta su moji brali u vrtu.


    PseudoHTML, UBBCode and BB Code
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    Jer ne postoji ljubav kao kad volis svoje djete! ❤ N❤

  • Avatar Sara9

    Sara9

    Broj poruka: 790

    Prijavi adminu

    Pa da, rekla sam da je prehrana (zdrava i uravnotežena) najvažnija 

  • Avatar Silvia3

    Silvia3

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    cure nije hrana što je nekad bila. naše mame su imale puuuno kvalitetniju hranu… ako netko ima svoj vrt i u njemu sve potrebno od voća do povrća isto tako svoje životinje onda svaka čast,ima pravu hranu. većina nas nema nego smo osuđeni na ovo što nam je ponuđeno, tako da sam ja u potpunosti za vitamine…prenetal + omega 3…
    GIRL23 savjetovala bih ti da probaš nekako progutati..možda da radije biraš kapsulirani oblik npr od twinlaba prenatal, kapsulu ćeš možda lakše progutati od tablete…ako niti to neide,sadržaj iz kapsule istresi u usta i popij vode. omega3 su ti jako velike velike kapsule ali lako kliznu…omegu imaš i u tekućem obliku (childlife) pa eto možeš na taj način

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Mislim da se kapsula uvijek moze istrest u zlicicu i popiti, ali nisam sigurna, bolje pitati nekog strucnog.

    Ja bi ti savjetovala da neki prenatal razmrvis na 2-3 manja komadica i tako ga popijes, ili da pijes u sumecoj tableti. 
    Npr. ja pijem elevit i mislim da nema razloga da se ona smrvi i popije u manjim komadima.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Lollypop


    Mislim da se kapsula uvijek moze istrest u zlicicu i popiti, ali nisam sigurna, bolje pitati nekog strucnog.

    Ja bi ti savjetovala da neki prenatal razmrvis na 2-3 manja komadica i tako ga popijes, ili da pijes u sumecoj tableti. 
    Npr. ja pijem elevit i mislim da nema razloga da se ona NE smrvi i popije u manjim komadima.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Leda2

    Leda2

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Što se tiče vitamina, ja pijem Prenatal od NW, uz to Magnezij jer je dobar za probavu i kontrakcije, na zadnjoj kontroli sam dobila Željezo i C vitamin. Pitala sam doktoricu nije li to puno, ona mi odgovorila samo ti pij, ne piješ to radi bebe nego radi sebe, beba uzme koliko njoj treba, u 12 tjednu trudnoće željezo mi je bilo 23, u 23 tjednu 8,1 interval je 8-30. MM i svi oko mene su imali crijevnu virozu, svekar i svekrva prehladu a meni ništa. mislim da vitamini ipak pomažu, potrudi se makar nešta popiti ili šumeće tablete ili neki prašak raspitaj se u ljekarni.

    =http://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Melly29

    Melly29

    Broj poruka: 332

    Prijavi adminu

    Ja nikakve vitamine ne pijem u trudnoci..vec sam u 31 tt i svi smo zdravi hvala bogu.. ja sam pitala svoju ginic jel moram piti i da neki piju ali mi je rekla posto imam odlicnu krvnu sliku da je to nepotrebno .. valjda sve od osobe do osobe 

  • Avatar Vmnina

    Vmnina

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Ja sam imala jake mucnine i nisam mogla podnijet nista od tih tabletica.
    Kad su prosle sama sam pitala svoju gin da mi preporuci neke vitamine, ona je rekla da mi ni ne treba to ako se zdravo hranim ali da mogu naravno uzeti ako zelim.
    Ako ti neceg posebno nedostaje, krvna slika ce sve pokazati pa ces prema tome i uzeti sto ti treba.
    Ja se trudim ne preskakati obroke, jesti zdrave namirnice, inace i nisam izbirljiva, sve volim tako da mislim da nebi trebalo biti problema.

    [tickers.cafemom.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.