Pavlikovi remenčići

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Dojim ju ali nekad uskače ad, ma kod mene ti je po tom pitanju zbrčkana hormonalna situacija ali u pravilu dojim, sad pogotovo što više. Na trbuh još neće s remenčićima, pokušavam svaki dan. Puno se nosamo jer puno plače… počela mi se pojačano znojiti, pretpostavljam jer se upire a ne ide, baš joj kosa bude sva mokra… još mi je gore jer sam praktički sama s njom po cijele dane, nemam baka servis a muž radi u smjenama, baš mi se sad nakupilo. Glavu gore, sve će to jednom postati jučer….

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Znam i ja sam bila u toj situaciji, sama…bilo bi dobro da ju što manje nosite, je teško je kad je tako mala i nemaš ju kako utješiti ali to ti je kontra efekt za kukove, onda se ona upire jel ju to još jače steže a kad se upire nije ti dobro za nogice i kukove, probaj čim manje, a utječe ti i na cirkulaciju, ne znam jesi li primjetila da li joj nogice pocrvene??
    Da,doći će jednom kraj, živi za taj dan kad će reći da je sve dobro i da skidate remenčiće!
    Kad ti je god teško, dođi, popričat ćemo, osjećat ćeš olakšanje nego da samo to kuhaš u sebi!

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Ne pocrvene, ali su joj stopala stalno hladna, opet zbog cirkulacije… idem ju sad okupati da se malo razmaše, javim što će reći na kontroli! hvala na riječima utjehe i razumijevanju 

  • Avatar Kokolina

    Kokolina

    Broj poruka: 392

    Prijavi adminu

    Evo i mog iskustva s remenčekima: moja prva curka (koja je sad već velika 5-godišnjakinja), rodila se na carski rez zbog položaja zatkom. već su mi u bolnici rekli da sumnjaju na displaziju kukića upravo zbog zatka i na otpusnom pismu su napisali hitan uzv kukova. zbog toga su nas na šalati primili već sa njenih 9 dana i ortoped joj je dijagnosticirao displaziju desnog kuka. odmah je dobila remenčiće. dok su joj ih stavljali remenčiće i dok sam ju gledala onako malu u tome ja sam plakala ko kišna godina. i još sam doma proplakala svoje. a onda sam se i ja navikla i bilo je lakše. ona se brzo priviknula je je imala svega 9 dana i nije se već naučila biti slobodna toliko s nožicama. zato joj je bilo lakše. i zato mi je drago što ih je tako rano dobila. i da, upravo zbog ranog stavljanja remenčića nosila ih je svega 2 mjeseca. . izdržite, isplatit će se 

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Još uvijek sam u šoku, ali ukratko da obavijestim što se dogodilo. Došli mi na Šalatu, ponavljali ultrazvuk nekoliko puta, mjerili kut… Pa vidim čuđenje na doktorovu licu, pa opet gleda jedan kuk, pa drugi… I kaže gospođo, dijete vam ima zdrave kukove! 
    Argumentirano nam je objasnio zašto je nemoguće da Z ima  dijagnozu koju je privatnik dao te da joj slobodno skinemo remenčiće. Ne treba nam ni široko povijanje, ništa. Naša Z je zdrava curica sa zdravim kukovima… Zato bih svima preporučila, ako vam je nešto sumnjivo, potražite drugo mišljenje. 
    Ne znam kako bih ovo sve komentirala, bili smo ljuti i sretni u isti tren!

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Masha


    Još uvijek sam u šoku, ali ukratko da obavijestim što se dogodilo. Došli mi na Šalatu, ponavljali ultrazvuk nekoliko puta, mjerili kut… Pa vidim čuđenje na doktorovu licu, pa opet gleda jedan kuk, pa drugi… I kaže gospođo, dijete vam ima zdrave kukove! 
    Argumentirano nam je objasnio zašto je nemoguće da Z ima  dijagnozu koju je privatnik dao te da joj slobodno skinemo remenčiće. Ne treba nam ni široko povijanje, ništa. Naša Z je zdrava curica sa zdravim kukovima… Zato bih svima preporučila, ako vam je nešto sumnjivo, potražite drugo mišljenje. 
    Ne znam kako bih ovo sve komentirala, bili smo ljuti i sretni u isti tren!

    Odlična vijest! Baš mi je drago zbog tebe!

    Iako sam i ja malo u šoku, nije to zezancija, kako je ovaj ortoped to vidio, a drugi ne…???

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Kako nam je objasnio, dijagnoza koju je Z dobila od privatnika se može postaviti tek kod djece starije od 3 mjeseca kod koje je počeo proces okoštavanja i stvaranja hrskavice. Čak i da se ispostavi da je dijagnoza točna, uvijek bi prvo trebalo krenuti s vježbama, pa ako nema poboljšanja tek onda u remenčiće. Dakle oni bi prvo isprobali sve druge opcije prije tako agresivnih metoda. 
    Zaista si je dao truda i kompletno ju pregledao nekoliko puta. Pregled kod razvikanog privatnika e trajao cca 2 min. Znamo da se liječnici vole prepucavati pa je i ovaj na Šalati komentirao, ne znam koje knjige je dotični privatnik čitao, ali očito nismo učili iz istih knjiga….

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Glavno da je sve dobro, zaista ti doktori, ponekad im nisu svi na broju!

    Da li imate još koji pregled ili je to sad to, nisu te naručili još za kontrolu? Koliko sada mj ima Z?

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Slj tjedan će imati 3 mjeseca, imala je 2 kad smo išli na “rutinsku” kontrolu pa dobili remene. Nisu nas naručili za kontrolu jer je po njihovom dijete savršeno zdravo… Svakako ću nastaviti raditi vježbice s njom kod svakog previjanja, a obavezno bih na kontrolu kad prohoda.
    Da si nas vidjela, oblačim ja nju nakon pregleda a muž sav u čudu pita: da joj za svaki slučaj stavljamo remenčiće noću? Doktor: pa ako baš želite, ali nema potrebe. Muž opet: a da ju ipak široko povijamo? Doktor opet: Ne vidim zašto bi to radili. A moj muž: Pa što onda da radimo??? Doktor: Ništa, idite doma… Hahahahahaha

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Dobar ti je muž, a šta ćeš i njega trauma šupila! Uživajte, glavno da je sve super, nastojte zaboraviti ovo i drago mi je da ne morate to prolaziti!!!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.