Pavlikovi remenčići

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    evo i mene.. nakon trećeg doktora završili na pregledu u klaićevoj… luksacija desnog kuka što znači potpuno iščašenje i displazija ljevog kuka. prošli smo totalnu traumu u zadnjih tjedan dana u bolnici gdje su ga rastezali trakcijama što znači zavezali na kinderbet i 6 dana špagama rastezali mišiće kukova dok nije jadan špagu napravio. edobili smo hilgenrainerov aparat koji mu drži kukove. koma, katastrofa svi smo istraumatizirani od muža do bebe.
    Pošto je bio položaj zatkom trebali su nas uputiti na hitni pregled uzv a tim više šo je bio i manjak plodne vode pa do ovoga najvjerojatnije ne bi ni došlo. Ogroman propust bolnice i ne znam na koga bi bila ljuta, koga bi krivila i na koga bi vikala. Najradije bi ih tužila mamu im je…em

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Jojo


    evo i mene.. nakon trećeg doktora završili na pregledu u klaićevoj… luksacija desnog kuka što znači potpuno iščašenje i displazija ljevog kuka. prošli smo totalnu traumu u zadnjih tjedan dana u bolnici gdje su ga rastezali trakcijama što znači zavezali na kinderbet i 6 dana špagama rastezali mišiće kukova dok nije jadan špagu napravio. edobili smo hilgenrainerov aparat koji mu drži kukove. koma, katastrofa svi smo istraumatizirani od muža do bebe.
    Pošto je bio položaj zatkom trebali su nas uputiti na hitni pregled uzv a tim više šo je bio i manjak plodne vode pa do ovoga najvjerojatnije ne bi ni došlo. Ogroman propust bolnice i ne znam na koga bi bila ljuta, koga bi krivila i na koga bi vikala. Najradije bi ih tužila mamu im je…em

    slažem se skroz, baš su sjeb stvar.. gle, možda meni sad lako reći, ali probaj stvarno naći neki mir.. mali jako osjete sve naše emocije, i znam da je to grozno i friško, vjerojatno plačeš puno i budeš još neko vrijeme ali sjeti se da nažalost ima puno gorih stvari.. neka ti tvoj miš bude oslonac kao i ti njemu i uvijek kada je teško pojadaj se nekome, izbaci to iz sebe.. ja sam tisuću posto uvijerena da sve bude ok

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    hvala mmama! pokušavam biti mirna i držati se najbolje što mogu radi maloga, ne mogu ni plakati koliko sam sva neka u šoku.
    Nadam se da smo došli na vrijeme da možemo ispraviti situaciju ,ima mali 2 mj pa eto držim fige da izbjegnemo operacije i gipsanja i bože pomozi.
    Krivim bolnicu i ginekologe i pedijatre što me nisu uputili u moguće komplikacije kada je stav zatkom u pitanju.
    Za sve sam se informirala pa mi nije jasno kuda mi je ovo promaklo i zašto me nitko nije upozorio od tih svih silnih “stručnjaka” što griju guzice po svojim ordinacijama. 
    ovaj pakao smo izdržali puno bolje jer dojim pa sam mogla cijeli dan mu dati da visi na sisi dok sam ja s njim zavučena u kinderbet. bar ga je to smirilo bez obzira kako su me svi čudno gledali

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Ajojoj Jojo potpuno te razumijem, mi smo bile tri tjedna u Klaićevoj, imali smo i gipsanje a i aparat skoro pa godinu dana, samo su kontra kukići bili, nama je lijevi luksacija a desni subluksacija. Da došli ste na vrijeme, samo se drži onoga što ti doktori govore, nemoj skidati aparat i sve će biti ok!
    Kod kojeg ste doktora/ice u Klaićevoj, tko vas vodi?

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    jedva sam preživjela jedan tjedan a tri ! svaka čast! Vodi nas Dr. Miličić, za sada sam zadovoljna njom, pokazala je veliku brigu za maloga, često ga je posjećivala, sve u svemu ok mi se čini.
    izbjegli smo gipsanje jer je dobro reagirao na istezanje pa su mu mogli staviti aparat. Nadam se samo da neće morati na nikakve operacije i da se potpuno oporavi.

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Jojo, drzi se, zao mi je sto kroz to morate prolaziti I sto vas nitko nije upozorio na to. Nadam se da je bebac bolje I da mu to nece nikakve probleme stvarati u buducnosti.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Jojo


    jedva sam preživjela jedan tjedan a tri ! svaka čast! Vodi nas Dr. Miličić, za sada sam zadovoljna njom, pokazala je veliku brigu za maloga, često ga je posjećivala, sve u svemu ok mi se čini.
    izbjegli smo gipsanje jer je dobro reagirao na istezanje pa su mu mogli staviti aparat. Nadam se samo da neće morati na nikakve operacije i da se potpuno oporavi.

    Kod iste doktorice smo, super je, samo se drži onog kako ti ona govori iz mjeseca u mjesec i bit će sve ok, evo moja curica je potpuno zdrava, tako da samo hrabro! Nemoj duhom tonuti to je za njegovo dobro, više je trauma tebi nego njemu, on će se naviknuti na takvo držanje, a nama je više frka oko presvlačenja, kupanja…Jel smijete skidat uopće aparat ili ga za sad nosite stalno?
    Ne boj se, da si trebala operaciju ili gipsanje, išlo bi odmah, ona je stvarno vrhunski ortoped!
    Drž se, evo sad definitivno imamo zajedničku temu, nažalost takvu kakva je!

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    hvala Luki!
    aparat nosimo stalno, trenutno mislim da je tako i bolje jer se sada nakon pet dana naviknuo  na takav stav nogu a i ja sam se naviknula već pomalo na držanje i presvlačenje i pranje.
    definitivno trauma za mamu kojoj je najdraže bebača privinuti uza sebe na prsa i spavati s njim , jedino što me je spasilo je da smo rastančirali kolica i nekako ga uspjeli ugurati unutra jer sam ga dva dana na rukama uspavljivala i već plakala od muke jer se nikako nije htio smiriti.
    dali ste vi s malom išli van? s tim da mora mirovati s tim nogicama i da je situacija s kolicima takva kakva je strašno mi je žao što s njim nemrem na svjež zrak…

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Jojo


    hvala Luki!
    aparat nosimo stalno, trenutno mislim da je tako i bolje jer se sada nakon pet dana naviknuo  na takav stav nogu a i ja sam se naviknula već pomalo na držanje i presvlačenje i pranje.
    definitivno trauma za mamu kojoj je najdraže bebača privinuti uza sebe na prsa i spavati s njim , jedino što me je spasilo je da smo rastančirali kolica i nekako ga uspjeli ugurati unutra jer sam ga dva dana na rukama uspavljivala i već plakala od muke jer se nikako nije htio smiriti.
    dali ste vi s malom išli van? s tim da mora mirovati s tim nogicama i da je situacija s kolicima takva kakva je strašno mi je žao što s njim nemrem na svjež zrak…

    Da, mi smo većinom provodili vrijeme vani, tako je bilo najbolje, da problem je u kolicima jer nogice ne mogu van, potpuno te shvaćam o čemu pričaš, ja sam imala potpuno nova koja su bez veze stajala i posudila sam si neka od prije 10 godina, koja su sa strane se mogla odkopčati i nogice su mogle komotno van, je da su starija i drugi model, ogromna su, per perego marka i jedino smo s njima mogle u šetnju, još sam morala i dekicu staviti ispod nogica radi cirkulacije, tako da kad si pogledao ispred samo su se nogice vidjele vani, ali nema veze funkcioniralo je. Isto kaos za autosjedalicu, skoro pa godinu dana se nije vozila u njoj, kad smo išli u Klaićevu na kontrolu u meni je samo bio grč kako ćemo se tako voziti u prometu, da nešto je, uopće ju ne možeš zadržati, leti…
    Super što se naviknuo, i ti se opusti, nemoj doživljavati kao traumu, znam da je užasno teško sad se priviknuti na to i sama sam to prošla ali evo iz takve situacije izađeš potpuno čvršći i sigurniji u sebe, tako da samo hrabro, možete vi to, izdržat ćete i on će biti potpuno zdravo dijete i prohodat će u rangu s svojim vršnjacima.
    Možda savjet za kolica, otiđite do krojačice, da vam probije tkaninu sa strane, zarolaš dekicu i nogice gore, tako da one vire van, malo ga s nečime pokriješ i super, glavno da možeš van.

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Evo me! Hvala Renata na savjetima! Imam peg perego kolica , stane u njih ali malo nogice vire van, neka bitno da se vozimo. Ići ćemo van čim malo zatopli baš nas je šugavo vrijeme zadesilo.
    Sada smo se oboje naviknuli, naučila sam baratati snjim dok je tako raskrečen, i on se naviknuo mogu reći da smo dobro :). Za dva tjedna imamo pregled pa ćemo vidjeti kako se situacija razvija ako ide na dobro onda bi nas prebacila u remenčiće. Držim fige makar mi se čini dosta brzo.
    Što je subluksacija? to je stadij poslje ili prije luksacije? koliko je mala bila stara kada ste otkrili problem? stvarno ste dugo nosili aparat , treba to izdržati

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.