Podrška za sve mame - kako do uspješne trunoce

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Marina.25

    Marina.25

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    Pozdrav za sve mame i buduce mame!
    Želim da otvorim temu za žene koje žele da ostave i odrze trudnocu, ali nikako im to ne ide.
    Ja sam ukupno ostvarila 4 trudnoce, svaki put kad smo se opustili ostala bi trudna, ali ni jedna nije uspješna. Prva biohemijska i mjesec poslije nova trudnoca koja zavrsi u 11tt kao missed ab. Šest mjeseci poslije ponovo trudnoca koja od pocetka nije imala nikakav tok i nije se razvijalo kako treba, zavrseno u 8tt. Nakon toga sam uradila test trombofilije koji je potvrdio mutaciju Leiden V i nizak nivo proteina S, brisevi svaki put uredni, hormoni štitnice uz terapiju uredni… Ponovo se desi trunoca 6 mjeseci poslije toga i ovog puta blighted. Doktor kaze da taj blighted nema veze ni sa jednom dijagnozom.
    Uskoro planiramo ponovo da se opustimo, ali vec me strah…
    Kakva su vaša iskustva? Šta savjetujete od analiza da se uradi?

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1178

    Prijavi adminu

    Draga Marina žao mi je zbog izgubljenih trudnoća.. jeste li uzimali heparin u zadnjoj trudnoći s obzirom na Leiden ?
    Dat ću vam savjet koji je i meni pružen nakon tri izgubljene trudnoće, javite se, ako već niste, u vašem gradu specijalistu humane reprodukcije kako bi vam objasnio koje sve pretrage trebate napraviti te da vas savjetuje ukoliko trebate na potpomognutu trudnoću.
    Bilo bi dobro da napravite nalaze spolnih hormona, hormona štitnjače, KKS, željezo, feritin, D vitamin, briseve, HiV, hepatitis, papa test, pa u vašem slučaju bi vas trebao poslati i na kariograme. Suprug bi trebao i spermiogram. Sretno!

    👩🏻33 🧔🏼34 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 1,71 ng/ml, ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    2/24 konzultacije KBC_Ri —03/24 histeroskopija

  • Avatar Marina.25

    Marina.25

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    Simbalija

    Draga Marina žao mi je zbog izgubljenih trudnoća.. jeste li uzimali heparin u zadnjoj trudnoći s obzirom na Leiden ?
    Dat ću vam savjet koji je i meni pružen nakon tri izgubljene trudnoće, javite se, ako već niste, u vašem gradu specijalistu humane reprodukcije kako bi vam objasnio koje sve pretrage trebate napraviti te da vas savjetuje ukoliko trebate na potpomognutu trudnoću.
    Bilo bi dobro da napravite nalaze spolnih hormona, hormona štitnjače, KKS, željezo, feritin, D vitamin, briseve, HiV, hepatitis, papa test, pa u vašem slučaju bi vas trebao poslati i na kariograme. Suprug bi trebao i spermiogram. Sretno!

    Jesam, koristila sam Heparin u zadnjoj trudnoci. Sve te analize sam vec odradila, i sad idem da radim kariogram i nalaze inzulinske rezistencije.
    Obzirom da su zadnje dvije dosle spontano, a u zacecu te prve od dvije sam pila nesto za mrsavljenje a tokom ove druge sam pila terapiju za bolove u leđima koja je strogo zabranjena i tokom planiranja, a ja nisam planirala u tom trenutku. I obje su bile blighted. 
    Zašto potpomognuta? Nisam neki ekspert ali bi voljela neke savjete.

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1178

    Prijavi adminu

    Kariogrami najčešće budu uredni, meni je i IR ok. 
    Kako sam imala dva bligheda, na konzultacijama su mi savjetovali potpomognutu kako bi vidjeli rani razvoj embrija i mogli odabrati najbolji. Imala sam ukupno tri pobačaja i svakako ne mislim da je to normalno i vjerujem da postoji neki uzrok. Mogli bi i vas savjetovati u pravom smjeru.

    👩🏻33 🧔🏼34 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 1,71 ng/ml, ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    2/24 konzultacije KBC_Ri —03/24 histeroskopija

  • Avatar Marina.25

    Marina.25

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    Simbalija

    Kariogrami najčešće budu uredni, meni je i IR ok.
    Kako sam imala dva bligheda, na konzultacijama su mi savjetovali potpomognutu kako bi vidjeli rani razvoj embrija i mogli odabrati najbolji. Imala sam ukupno tri pobačaja i svakako ne mislim da je to normalno i vjerujem da postoji neki uzrok. Mogli bi i vas savjetovati u pravom smjeru.

    Zao mi je zbog gubitaka Ja sam bila kod endokrinologa prosli tjedan i kako on kaze da je u godini dana previse 3 trudnoce za tijelo i da cak tijelu treba dosta odmora da bi trudnoca bila kvalitetna, jer navodno ni hormoni ni tijelo nit ista ne stigne da se odmori za 3 mjeseca koja ginekolozi preporuce. Ja se i slazem s njim jer se osjecam slomljenom posle svega. Sada radim sve ove nove nalaze pa cemo da vidimo za dalje.

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.