Polip i skracen cerviks

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mama_d_luffy

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Drage mame,

    vidjela sam par tema o polipima, ali od jucer sam u takvom strahu da cu iz koze iskociti. Naime, u drugoj sam trudnoci. Prva je bila idealna, skolska trudnoca, a sad u ovoj drugoj…sve se izokrenulo. Prvo sam prokrvarila u 6.  10., 15. i sada 23.tjednu trudnoce. Jucer sam zavrsila na hitnoj, jer krv, i otkriven je polip od 1cm sto me i ne brine toliko, ali duljina cerviksa je samo 32mm. Svojoj lijecnici idem u ponedjeljak, a lijecnici u bolnici smatraju da je to super duljina i da nista ne brinem.

    Na pregledu s 20 tjedana duljina je bila oko 38mm pa me ovo skracivanje iznenadilo, a nikakve upute/lijekove/savjete nisam dobila. I sad sam u ludilu, lezim jer me strah i cekam ponedjeljak da mi moja doktorica kaze sto i kako dalje.

    Iskreno, ne znam trebam li savjet ili utjehu ili bilo sto 😊

  • mama_d_luffy

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Bubamaza🐞

    Pozdrav,bila sam u takvoj situaciji prosle god. S obzirom da mi se krvarenje na polipu javljalo pri naporu mirovala sam (al on je po malo krvario stalno i ro me najvise psihicki uznemiravalo) ,ne strogo ali bez odnisa ,fizanja teskog i sl.. cx mi se u 27 tt smanjio na 30 i tad sam stavljena na utorgestane i strogo mirovanje. U 34 tt sam bila otvorena 4 cm,na dan poroda isto toliko ,a prenijela sam 5 dana🤣😄
    Zaista nije strasno koliko se cini malo vise odmarajte i bi ce sve u redu.


    Hvala, hvala na barem malo utjehe. Zato sam sva zacudena, skoro mi je na 30 cerviks, a oni svi govore da je to super i nikakve upute nisam dobila. Doduse, meni je druga trudnoca pa mozda i zbog toga (znam da je i otvaranje tada moguce ranije i slicno). Imam trogodisnjaka pa je ultramirovanje nemoguce hehe, ali usporila sam, odmaram i nadam se da ce sve biti dobro. 

  • proljetnica1

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    Daj se ohladite s tim cerviksima i “skraćivanjima”, izmišljena nepostojeća dijagnoza koja služi privatnicima za naručivanje svako 3 dana na pregled i držanje naivnih žena u neizvjesnosti. Cerviks od 32 mm u 23. tjednu je potpuno uredan nalaz. Vani vas nitko ne bi niti pregledao zbog toga a kamoli propisivao mirovanje i beskonačne preglede. Žene uredno rade, nema “komplikacija”, pregledaju se 3 puta u trudnoći i to je to

  • mama_d_luffy

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    proljetnica1

    Daj se ohladite s tim cerviksima i “skraćivanjima”, izmišljena nepostojeća dijagnoza koja služi privatnicima za naručivanje svako 3 dana na pregled i držanje naivnih žena u neizvjesnosti. Cerviks od 32 mm u 23. tjednu je potpuno uredan nalaz. Vani vas nitko ne bi niti pregledao zbog toga a kamoli propisivao mirovanje i beskonačne preglede. Žene uredno rade, nema “komplikacija”, pregledaju se 3 puta u trudnoći i to je to

    Hvala i na ovakvoj perspektivi. Nazalost, moja anksioznost u vrijeme trudnoce poludi i onda sate provedem na bespucima interneta (znam, ne bi trebala). Prva trudnoca me razmazila, izgleda, jer je zbilja bila idealna i sad odjednom svasta nesto krene “po krivu” i isplasi me.

  • Avatar Bela23

    Bela23

    Broj poruka: 575

    Prijavi adminu

    U potpunosti vas razumijem zbog straha. Prvu trudnocu lezala u strahu od skracenog cerviksa ali sam imala i dosta izrazene kontrakcije pa smo se bojali da menone ne bi otvorile. 2.trudnoca cerviks na prvom mjerenju sa 17tt bio 26mm, na mjerenju sa 20 tt 39mm, zatim sad zadnje mjerenje 30mm. Nakon prvog mjerenja sam usporila, otvorila komplikacije nisam isla na posao ali po kuci sam morala jer imam curicu od 2 ipo godine, ali i to smo organizirali da radim onako kako mi pase i kkako osjecam. Svako vrijeme izmedju pregleda se malo vise opustim i fizciki i psihicki i stvarno slusam svoje tijelo koliko mogu i sta mogu. Od terapije nvcr Utrogestan stavljam vaginalno, magnezij pijem i na svoju ruku sam pocela uzimati Roidakal tbl. Cak sam bila na pregledu sa 17 tt uloziva za vrsak prsta a sad niti to, sve zatvoreno. Sama doktorica je rekla da je svaki put nalaz sve bolji. Ne trebam se zalezat u krevet ali mi je rekla da usporim i toga se drzim. Bitno da vam je unutarnje usce zatvoreno, ali opet kazem najbolje slusajte svoje tijelo koliko sto mozete.

    6/21 👧🏼
    6/23 👼🏼 7tt
    03/24 ⏳

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.