Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar blondie

    blondie

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, 
    Evo ja danas samo sa pozitivnom vjestima.
    Otpuštaju me iz Petrove sve je uredu.
    A nakon toga javili su se iz poliklinike imamo 4 blastice za zamravanje 🥰🥰🥰

    👩🏼 30 god adenomioza, PCOS
    👦🏼 37 god nalazi uredni
    Pokušavamo 4 god
    Primarni ginekolog malo zavlačio
    Prvi pregled Petrova 11 mj 22
    SonoHSG 3 mj/23
    Od 4 mj 23 stimulacija ovulacije i planiranje odnosa
    8 mj/23 histeroskopija
    Svi testovi negativni
    4 mj krenuli u prvi postupak
    23.4 aspiracija, freeze al
    29.4 4 blastice sve❄️❄️❄️❄️
    ⏳ FET

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    tincica zao mi je! Drzi se, pokusaj biti pozitivna da ce ta dva folikula imati zrele js i da ce se obje oploditi… 🥰🍀
    blondie, ajme odlicnoooo 4 smrzlica🥰 drago mi je da ti je hiper prosao i da ides kuci, i spremas se sa pozitivom zaa FET
    Ivy zao mi je, drzi se.. ali ako je 9dnt mozda jos ima sanse?😘

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - Suprecur + Ovaleap | 11 oocita | 10 oplođenih (ICSI) | 🐣 SET | 1 ❄️ | Cyclogest + Prolutex | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 15.05 uzv

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Marisha i ti si sutra na UZV? Kad si? Ja sam u 12.20🙈 
    Medena sretno! ❤️ vjerujem da te strah, ali sve je to za vise dobro🥰
    Ivy zao mi je 😔 ako se trebas pojadati, uvijek mozes tu❤️
    Tincice zao mi je 😔 nadam se da ce barem ova 2 biti uber turbo jaka jajceka koja ce se pretvoriti u prekrasne embrijice❤️ i da ce se primiti najcvrsce na svijetu❤️
    Blondie bravooo😍 to je super brojka!

    👱🏻‍♀️31 🧔🏻‍♂️32
    Svi nalazi uredni
    AMH 17

    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2&3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🥚beta 18.5. 🤞🏻

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 947

    Prijavi adminu

    Ana užasno mi je zao zbog spontanog, strašno 😔. Drži se 🤗. Ako smijem pitati  radila si nipt jer vidim da ste znali spol, pretpostavljam bio je uredan? Sto kazu dr koji je moguci uzrok spontanog? Ako ti je teško pisati o tome , zanemari..
    Rolica super je druga beta, beta nikad ne može bit previsoka :)
     Wildflower sestro po nemanju simptoma od stimulacije 😁 🤗, ja isto jako dobro podnosim sve hormone, fizicki i psihicki, a sto se tice udaranja na psihu i promjene raspoloženja, i to pripisujem anksioznosti i samoj činjenici što sam u postupku jer nije to mala stvar 😏.  I jedino znam osjetit tezinu u jajnicima pred aspiraciju kad folikuli narastu i znam osjetit jajnike nakon aspiracije ali to dosta ovisi “kakve je ruke” bio doktor koji je aspirirao, neki su njezni neki i ne baš,  neki jednim ubodom adpiriraju vise folikula odjednom, neki za svaki folikul ubodu.
     Evo i sprej koristim skoro 10 dana i nikakve simptome ne osjetim 🤷‍♀️. To što ste izbjegli hiper a ti si pcos je umijeće doktora jer je hiper jedina zapravo nuspojava stimulacije, a pcos zene je najteze stimulirati.
    Sto se tice visokog b12, jesi radila pauzu od suplementacije barem 3 dana prije vađenja krvi? B12 je topiv u vodi ali mu ipak treba vremena da višak izađe iz organizma pa da se vidi realno stanje. Inace on zajedno sa folnom sudjeluje u prevenciji uređenih defekata kod djece..
    Nekad kad budeš provjeravala stanje provjeri I homocistein.
     Nakon transfera obavezna je jedino folna , ostalo sve možeš nadoknaditi raznovrsnom prehranom, a u trudnoci ce ti provjeriti Fe I dati željezo ako bude potrebno. Ja inače u slobodnoj prodaji kupim Sideral forte, sadrži i C (ima i sideral folic sa folnom ali ja zbog mutacije pijem samo folat) a na recept je super KenduralC. 
    Marica zatvor je moguć od progesterona, meni pomaže isto donat Mg, litru dnevno. Dobre su i suhe šljive…
    Ivy žao mi je 😔
    Tincica žao mi je zaista, ali koliko ste antralaca imali taj ciklus, jel od starta samo 2? Koliko ste folikulometrija imali pa da dr nije stigla u hodu povećati dozu? 
    Blondie super rezultat 💪

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/2020 gonal 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/2021 gonal 13js ET 2bc❌️
    FET 03/2021 2bc❌️
    3.Ivf 06/ 2021 pergoveris/gonal 14js ET 1bc❌️
    FET 01/2022 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/2022 Ovaleap 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/2022 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/2023 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility Gonal/Menopur 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️

  • Avatar loli2020

    loli2020

    Broj poruka: 215

    Prijavi adminu

    tinčica1703

    Evo me sa uzv, folikulometrije, strašno razočarana.
    Poslije terapije Enolva i menopur 75 samo 2 folikula 16 mm, znam sve priče dovoljan je 1, ali kad toliko silno potrošiš novca da bi sad bio možda i bez transfera, onda 3 materine. Da oprostite na izrazu. 03.05 je punkcija uz analgeziju i strah me. Nikad nisam punktirala bez anestezije. Sve u svemu, jadna , razočarana, uplakana, svaka pa i ona posljednja nada mi je umrla. Ne znam nakon svega dali sam više uništena psihički ili financijski.. 😪😪


    Draga razumijem te skroz i ja sam se osjećala razočarano ovaj put da smo od svega dobili “samo” 4 oplođene,na kraju ostao samo jedan embrij. Isto razočarana,ne u liječnike,nego u sebe i stotinu zašto. A onda mi je moj Dr.Alebic rekao mi sada imamo vas najbolji embrij. I da iz jednog ciklusa rijetko se ostvari vise trudnoca,sto je kod mene bio slučaj ,ET bio neuspijesan,pa drugi FET uspijesan,ostalo mi 2 embrija  i nisam ostvarila trudnoće. Tako da i to sto imaš je zasigurno super i vjerujem da će biti dobitna kombinacija! 
    I uredu je da si i ljuta i frustrirana i to je najnormalnije,ali već sutra ćeš gledati na sve ovo drugačije. Šaljem ti veliki zagrljaj 💚💚💚💚💚

    🧔🏻‍♂️33 , 🙍‍♀️33
    03/2019 IVF-ICSI Podobnik
    03/2019 ET - beta 0 ❌
    05/2019 - FET beta +
    02/2020- STIGLA CURICA 💗
    11/2022- FET Alea Fertility= beta 0❌
    02/2023 - FET; beta 3.03🤞❌
    03/2024 - MPO Alea Fertility
    04/2024- FET u čekanju 1❄️
    23.04.-FET
    06.05.- Beta 🤞🏻❌

    💚💚Izađi kao pobjednik u ovoj igri živaca💚💚

  • Avatar Marisha

    Marisha

    Broj poruka: 393

    Prijavi adminu

    Lunolina

    Marishai ti si sutra na UZV? Kad si? Ja sam u 12.20🙈
    Medenasretno!❤️vjerujem da te strah, ali sve je to za vise dobro🥰
    Ivyzao mi je😔ako se trebas pojadati, uvijek mozes tu❤️
    Tincicezao mi je😔nadam se da ce barem ova 2 biti uber turbo jaka jajceka koja ce se pretvoriti u prekrasne embrijice❤️i da ce se primiti najcvrsce na svijetu❤️
    Blondie bravooo😍to je super brojka!


    U 7  sretno sutra, javi kak je prošlo 🤞
    Tinčice žao mi je  ne znam što bih ti rekla da te utješim, nadam se da će ti upravo ta dva donijeti sreću ❤️
    Blondie sretno dalje i super vijesti ste dobili ❤️
    Saniii super da nemaš nikakve nuspojave, sretno dalje 💪

    🏈 43 sve ok
    🌷 35 endometrioza –> Jajovodi 2023.✂
    AMH 11,07 pmol/L, hashimoto(Euthyrox 75/50mg) TSH 2.14
    09.2023. Vinogradska
    (Rekovelle 72 + Menopur 75): 3🥚2🐧, rujan ET✖, listopad❄️✖, studeni❄️ ✖
    03.2024.Škvorc
    (Ovaleap+Menopur+Orgalutran)+Aspirin+Decortin+Folbella+Prolutex: 5🥚ožujak ET✖
    05.2024. prirodni ciklus:1🥚, beta 16.05.🤞🏻⏳🌸

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Marisha

    U 7sretno sutra, javi kak je prošlo🤞
    Tinčice žao mi je ne znam što bih ti rekla da te utješim, nadam se da će ti upravo ta dva donijeti sreću❤️
    Blondie sretno dalje isuper vijesti ste dobili ❤️
    Saniii super da nemaš nikakve nuspojave, sretno dalje💪


    I ti svakako javi kako je proslo🥰💪🏻 
    Znas da oni idu na nekakav put cini mi se u cetvrtak? Ako sam sestru dobro shvatila idu Lana i Skvorc i nema ih par dana (2 ili 3 papira s najavama za termine su im prazne, sad ne znam koliko je papir dana). Malo me strah tko ce nas onda obrađivati…moram to ispitati sutra.

    👱🏻‍♀️31 🧔🏻‍♂️32
    Svi nalazi uredni
    AMH 17

    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2&3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🥚beta 18.5. 🤞🏻

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 113

    Prijavi adminu

    Tinčice, razumijem te, ja bez smrzlića u jakoj stimulaciji, u transferu dobila 2 3dnevna embrija i eto me s uzv-a, 1 srčeko kuca i čeka nas upoznati za 7.5 mj ❤️
    Nemoj potonuti, molim te, slobodno piši i jadaj nam se, ali navijamo za ova 2 junaka 🤞

    Ja 1987, MM 1987
    AMH 3,5 - FSH 14, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24

  • Avatar Marisha

    Marisha

    Broj poruka: 393

    Prijavi adminu

    Lunolina

    Marisha

    U 7sretno sutra, javi kak je prošlo🤞
    Tinčice žao mi je ne znam što bih ti rekla da te utješim, nadam se da će ti upravo ta dva donijeti sreću❤️
    Blondie sretno dalje isuper vijesti ste dobili ❤️
    Saniii super da nemaš nikakve nuspojave, sretno dalje💪

    I ti svakako javi kako je proslo🥰💪🏻
    Znas da oni idu na nekakav put cini mi se u cetvrtak? Ako sam sestru dobro shvatila idu Lana i Skvorc i nema ih par dana (2 ili 3 papira s najavama za termine su im prazne, sad ne znam koliko je papir dana). Malo me strah tko ce nas onda obrađivati…moram to ispitati sutra.


    Prvi glas. Javim sutra ako što saznam 

    🏈 43 sve ok
    🌷 35 endometrioza –> Jajovodi 2023.✂
    AMH 11,07 pmol/L, hashimoto(Euthyrox 75/50mg) TSH 2.14
    09.2023. Vinogradska
    (Rekovelle 72 + Menopur 75): 3🥚2🐧, rujan ET✖, listopad❄️✖, studeni❄️ ✖
    03.2024.Škvorc
    (Ovaleap+Menopur+Orgalutran)+Aspirin+Decortin+Folbella+Prolutex: 5🥚ožujak ET✖
    05.2024. prirodni ciklus:1🥚, beta 16.05.🤞🏻⏳🌸

  • Ana_

    Broj poruka: 388

    Prijavi adminu

    Saniii

    Ana užasno mi je zao zbog spontanog, strašno 😔. Drži se 🤗. Ako smijem pitati radila si nipt jer vidim da ste znali spol, pretpostavljam bio je uredan? Sto kazu dr koji je moguci uzrok spontanog? Ako ti je teško pisati o tome , zanemari..
    Rolica super je druga beta, beta nikad ne može bit previsoka :)
    Wildflowersestro po nemanju simptoma od stimulacije 😁 🤗, ja isto jako dobro podnosim sve hormone, fizicki i psihicki, a sto se tice udaranja na psihu i promjene raspoloženja, i to pripisujem anksioznosti i samoj činjenici što sam u postupku jer nije to mala stvar 😏. I jedino znam osjetit tezinu u jajnicima pred aspiraciju kad folikuli narastu i znam osjetit jajnike nakon aspiracije ali to dosta ovisi “kakve je ruke” bio doktor koji je aspirirao, neki su njezni neki i ne baš, neki jednim ubodom adpiriraju vise folikula odjednom, neki za svaki folikul ubodu.
    Evo i sprej koristim skoro 10 dana i nikakve simptome ne osjetim 🤷‍♀️. To što ste izbjegli hiper a ti si pcos je umijeće doktora jer je hiper jedina zapravo nuspojava stimulacije, a pcos zene je najteze stimulirati.
    Sto se tice visokog b12, jesi radila pauzu od suplementacije barem 3 dana prije vađenja krvi? B12 je topiv u vodi ali mu ipak treba vremena da višak izađe iz organizma pa da se vidi realno stanje. Inace on zajedno sa folnom sudjeluje u prevenciji uređenih defekata kod djece..
    Nekad kad budeš provjeravala stanje provjeri I homocistein.
    Nakon transfera obavezna je jedino folna , ostalo sve možeš nadoknaditi raznovrsnom prehranom, a u trudnoci ce ti provjeriti Fe I dati željezo ako bude potrebno. Ja inače u slobodnoj prodaji kupim Sideral forte, sadrži i C (ima i sideral folic sa folnom ali ja zbog mutacije pijem samo folat) a na recept je super KenduralC.
    Marica zatvor je moguć od progesterona, meni pomaže isto donat Mg, litru dnevno. Dobre su i suhe šljive…
    Ivy žao mi je 😔
    Tincica žao mi je zaista, ali koliko ste antralaca imali taj ciklus, jel od starta samo 2? Koliko ste folikulometrija imali pa da dr nije stigla u hodu povećati dozu?
    Blondie super rezultat 💪


    ❤️
    Nipt je iz prve trudnoće 2022.g., ovaj FET nisam ni stavljala u potpis, oprosti ako te je zbunilo. 
    Slični su datumi pa se lako čovjek zbuni. 

    Ovaj sad FET je bio 03.04., spontani je bio u 6+4tt (računajući od zadnje menstr.). 
    Ne znam, od samog početka mi nije nešto štimalo, valjda neka intuicija mi nije dala da se opustim i previše veselim. 

    👱‍♀️ 35, AMH 12
    👨‍🦱 40, normo
    04/22 prvi IVF (ovaleap, cetrotide, ovitrelle) 02.05. ET 1 blastice, 1 ❄️

    08.05. prvi test, +; 10.05. drugi test +
    11.05. Beta 9dnt 215
    13.05. Beta 11dnt 457
    It's a boy 💙

    [tickerfactory.com]

    04/24 FET 1 blastice ➡️ 9dnt beta 52 ➡️ 12dnt beta 190 ➡️ spontani 7tt

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.