Prehrana u trudnoci

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • regica123

    Broj poruka: 491

    Prijavi adminu

    Bok cure,
    Prva mi je trudnoca i evo istrazujem pomalo sto se smije, a sto ne smije jesti pa me zanima koje namirnice vi izbjegavate? I koje se preporucuju (a da nije kuhano povrce koje nazalost ne volim sto mi stvara ogroman problem)?
    Zasad znam da trebam izbjegavati tunu i pljesnive sireve, ima li jos sto sto je na popisu strogo zabranjenih namirnica?
    I otkad sam trudna imam cesto zelju za parizerom 😂 Nadam se da salame nisu toliko lose?
    Unaprijed hvala cure na vasim iskustvima 🥰
    Dosta sam aktivna na forumu zadnje vrijeme pa pardon ako sam kome dosadna 🙈

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • regica123

    Broj poruka: 491

    Prijavi adminu

    bubamazzzza

    Bitno da je prehrana raznovrsna i da se u nicemu ne pretjeruje. Izbjegavam preveliku kolicinu slatkisa,voce takoder doziram radi oggt-a,zacinjene hrane,gazirano. Mesne preradevine kao salame,pastete i sl nisu pozeljne opcenito u prehrani i jasno vam je sigurno da nam nista dobro i hranjivo nece donit,al ukoliko vam to nije glavna prehrambena namirnica nema ni neke stete.


    Nisam znala da se voce mora dozirati, mislim znam da ima secera, ali kao onaj zdravi secer pa do sada nisam pazila, ali bas bih mogla onda malo pripaziti.
    Znas li za neku od namirnica koje su strogo zabranjene osim tune i pljesnivih sireva?

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    regica123

    bubamazzzza

    Bitno da je prehrana raznovrsna i da se u nicemu ne pretjeruje. Izbjegavam preveliku kolicinu slatkisa,voce takoder doziram radi oggt-a,zacinjene hrane,gazirano. Mesne preradevine kao salame,pastete i sl nisu pozeljne opcenito u prehrani i jasno vam je sigurno da nam nista dobro i hranjivo nece donit,al ukoliko vam to nije glavna prehrambena namirnica nema ni neke stete.

    Nisam znala da se voce mora dozirati, mislim znam da ima secera, ali kao onaj zdravi secer pa do sada nisam pazila, ali bas bih mogla onda malo pripaziti.
    Znas li za neku od namirnica koje su strogo zabranjene osim tune i pljesnivih sireva?


    Ananas

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

  • regica123

    Broj poruka: 491

    Prijavi adminu

    bubamazzzza

    bubamazzzza

    regica123

    bubamazzzza

    Bitno da je prehrana raznovrsna i da se u nicemu ne pretjeruje. Izbjegavam preveliku kolicinu slatkisa,voce takoder doziram radi oggt-a,zacinjene hrane,gazirano. Mesne preradevine kao salame,pastete i sl nisu pozeljne opcenito u prehrani i jasno vam je sigurno da nam nista dobro i hranjivo nece donit,al ukoliko vam to nije glavna prehrambena namirnica nema ni neke stete.

    Nisam znala da se voce mora dozirati, mislim znam da ima secera, ali kao onaj zdravi secer pa do sada nisam pazila, ali bas bih mogla onda malo pripaziti.
    Znas li za neku od namirnica koje su strogo zabranjene osim tune i pljesnivih sireva?

    Sve nedovoljno kuhano,preradeno i sto moze sadrzavati bakterije najcesce listeriju. Tuna je malo demonizirana nepotrebno;ona koju mi ugl jedemo je malo zasicena zivom,treba je dozirati i ograniciti no nije zabranjena. Vidim da si puna pitanja i brige i to je skroz ok. Preporucila bi ti app momy ,ima zanimljivih savjeta,korisnih popisa bas sto se prehrane tice i lijepo prati razvoj bebe.

    Momly😅


    Hvala ti, evo instalirala sam, super je

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.