problemi s dojenjem, nadohrana

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mirči2

    mirči2

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Beba danas ima 5 dana i prije njenog rođenja odlučila sam da ću je dojiti duže od 1,5 mjesec koliko sam uspjela dečke.Već se prvi dan pojavio problem i nije išlo.Jednostavno nije uspjela pravilno uhvatiti bradavicu i u rodilištu su je počeli davati nadohranu jer je stalno vrištala.Da bi izbjegli tu kemiju hranu ja sam se počela izdajati i dobijala je moje mlijeko i tako smo nastavili sad kod kuće.Po obroku popije oko 100 ml ,nema problema sa bljuckanjem ,grčevima, spavanjem . Jedino što me muči je to što mi je sestra napomenula da pazim dok se hrani jer mota jezik prema unutra i da zato nije mogla obuhvatiti bradavicu

  • karlito

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    u kojem to rodilištu si bila?i meni su to isto rekli,bila sam 6 dana u bolnici zbog carskog i mali nije htjeo sisat,kad sam tražila da promijene pelenu jer se ukako i smeta mu rekla mi je i druga su djeca ukakana pa šute,i tek kad smo došli kući i kad sam mu namazala guzu koja se užasno crvenila odmah je normalno prihvatio sisu i počeo papati,pogledaj možda joj nešto drugo smeta,to je moje iskustvo

  • GABY11

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Pozdrav

    Mene malo mući prirast težine prvi mjesec smo napredovali 800 gr , drugi mjesec 960 gr, sad smo u 15 dana dobili 320gr . Beba je samo dojena uredno se ponaša i papi. Jedino što noć traži samo jednom s tim da je između 10 i11 sati navečer jede. Dajem na zahtjev kad on to traži i do kada želi ništa ne ograničavam. Malo me brine što je tako malo dobija na kilaži. Ako je tko ima bilo kakvu sličnu situaciju ili kakav savjet volila bićut.
    Stvarno nebi volila prestat dojit jer stvarno guštam u tome ja i moja beba.

  • Avatar Njena mama

    Njena mama

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Koliko ja znam treći mjesec moguće je da dobiju manje na kilaži ,međutim vidit ćeš koliko će još do kraja mjeseca dobiti ako beba djeluje zadovoljna nema mjesta brizi!

    Svaki tvoj osmijeh u mom oku stvori suzu radosnicu! Hvala Ti,Boze na mom anđelu!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Danijela11


    Pozdrav

    Mene malo mući prirast težine prvi mjesec smo napredovali 800 gr , drugi mjesec 960 gr, sad smo u 15 dana dobili 320gr . Beba je samo dojena uredno se ponaša i papi. Jedino što noć traži samo jednom s tim da je između 10 i11 sati navečer jede. Dajem na zahtjev kad on to traži i do kada želi ništa ne ograničavam. Malo me brine što je tako malo dobija na kilaži. Ako je tko ima bilo kakvu sličnu situaciju ili kakav savjet volila bićut.
    Stvarno nebi volila prestat dojit jer stvarno guštam u tome ja i moja beba.

    Draga Danijela, to koliko je beba dobila u 15 dana, nije nikakav pokazatelj. Bebe ne dobivaju svaki dan jednako na tezini i to sto je za 15 dana dobila 320g ne znavi da ce za mjesec dana dobiti 640g. Pricekaj da prodje mjesec dana i nemoj se toliko opterecivati vagom. Hrani bebu i dalje na zahtjev, sigurna sam da ce sve biti u redu. Slijedi svoj instinkt, on te nece prevariti. Sretno!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Prva 2 mjeseca bebe dobivaju po oko 1 kg (iznad 500 g se smatra da je ok) a treći mjesec i dalje pada taj prirast, moje obje su treći mjesec dobile po pola kg i tak još nekoliko mjeseci. Gdje bi došle bebe da svaki mjesec dobe po 1 kg ;) To je normalan prirast kod dojenih beba i niš se ne brini!

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.