Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Sandra25

    Broj poruka: 699

    Prijavi adminu

    tear_of_happiness

    Sandra25

    Samo da javim da sam narucila danas nosiboo, bio je snizen 25% na nekoj stranici pa sam si mislila zasto ne. Puna mi kapa usisavaca, a i nekako mi je premali za to.

    Pliz stranicu da odmah i ja naručim. Nigdje nemaju na stanju Nosiboo pro 2, nego samo pro, ali razlike su ionako minimalne koliko sam uspjela upratit, a cijena ista.


    All4kids stranica, ali sad vidim vise nije taj popust koji je bio u ozujku, sad je na sve -15%

    2015 👼🏻
    2016 👦🏼
    [tickerfactory.com]

  • Sandra25

    Broj poruka: 699

    Prijavi adminu

    Cure kakve su vase bebice sa ovim skokovima u razvoju. Moj je ima zadnja 2 dana stalno na sisi. Imam osjecaj ne skida se s nje. Prejeda se, pa poslije bljucka. Imam osjecaj da spava po 20ak min i onda opet hoce jest. Ne pomaze trenutno ni nosenje ni pricanje ni nista sto je inace “palilo”. Onda sam se sjetila danas da je ovo 3 tjedan i da tad ide neki skok u razvoju koliko se sjecam

    2015 👼🏻
    2016 👦🏼
    [tickerfactory.com]

  • Sandra25

    Broj poruka: 699

    Prijavi adminu

    Sandra25

    tear_of_happiness

    Sandra25

    Samo da javim da sam narucila danas nosiboo, bio je snizen 25% na nekoj stranici pa sam si mislila zasto ne. Puna mi kapa usisavaca, a i nekako mi je premali za to.

    Pliz stranicu da odmah i ja naručim. Nigdje nemaju na stanju Nosiboo pro 2, nego samo pro, ali razlike su ionako minimalne koliko sam uspjela upratit, a cijena ista.

    All4kids stranica, ali sad vidim vise nije taj popust koji je bio u ozujku, sad je na sve -15%


    Ne u ozujku nego u travnju. Neispavana sam , zanemari 🤣🤣🤣

    2015 👼🏻
    2016 👦🏼
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    YesPlease

    Žao mi je da nije na kraju bio porod kakav si željela, ali najbitnije da ste ti i beba dobro. Što se na kraju desilo, zašto nije bio dobar CTG? Kako je beba sad? Jeste otpušteni doma ili?
    Ja također nakon prvog carskog ne shvaćam potpuno žene, posebno koje su prošle već carski, da žele opet tako roditi. Ok, nemaš bol pri porodu, ali oporavak je sigurno neusporedivo dulji, čak i u usporedbi s težim vaginalnim.

    Protoci su bili dosta loši, pupkovina oko vrata, ctg tahikardičan i statičan.
    Na operaciji su našli da je posteljica imala hematom te da se radilo o početku abrupcije posteljice. Abrupcija posteljice može nositi ozbiljne i grozne posljedice. Beba je bila u inkubatoru na kisiku i zbog nezrelosti nije znala u isto vrijeme sisati i disati pa je horor bio gledati kako pomodri u licu dok pokušava jesti.
    Otpušteni smo doma, bebi je trebalo vremena da uskladi sisanje i disanje i sada takve epizode, ako se i dese, traju svega nekoliko sekundi. Sve skupa stresno, neočekivano uz zahvalnost da sam ipak došla na vrijeme, slušala sve znakove koji su govorili da nešto nije u redu i da su liječnici prepoznali o čemu se radi i reagirali taj isti čas. Sreća je da mi je to druga trudnoća pa sam imala s čime usporediti. Da mi je bila prva, iskreno ne znam jel bih prepoznala razliku. I ono kad kažu: “bebe se umire pred porod” treba uzeti sa zrnom soli. Nekada je bolje otići provjeriti pa da vas vrate doma jer ste “paničarili” nego olako uzimati smanjene pokrete i riskirati ko zna kakav scenarij.


    Kod nas je znaci bila jako slicna situacija. Uputila sam se u rodiliste jer bebu nisam bas osjecala i imala sam jednostavno los predosjecaj, nista ga nije budilo. I u roku 2 ipo sata je bio hitni carski. Takodjer cvor na pupkovini, oko vrata i tijela. Ctg bio los i padali otkucaji. Nasrecu, on iza nije imao nikakvih problema, uredu je sve. Znam kako ti je, velik je to sok, ali mozemo zahvaliti tom majcinskom instiktu. Lakse je vidit da je sada bebu tu i da je sve okej, al triba vrimena da se sve slegne! ❤️

    [tickerfactory.com]

  • 12345M

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Evo da se i mi javimo, čestitam svima na bebamaaa ❤️ mi smo se super snašli, kao da je oduvijek s nama, dobio je oko 2800g u dva mjeseca, sad ima preko 6 kila i postaje mi težak, al ojačat ću on je ko mali uteg😂 non stop smo vani, više smo vani nego u kući, dosta često ga nosam u nosiljci, imamo onu ergobaby, a u kolica želi samo sa autosjedalicom, u košaru baš i ne želi jer iz nje ne vidi ništa pa mu nije zanimljivo
    Izgleda da su mu počeli zubići, jakoooo puno slini, pravi balončiće i gura ruke i sve u usta osim dude 
    Zadnja dva tri dana više voli kod tate bit, kod mene plače kod njega je dobar 😂😂 do sad je bilo obrnuto, zvjer je ali smo se baš navikli na njega, prilagodili i uživamo ❤️

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;54;28/st/20240220/dt/6/n/Arton/k/253f/age.png [tickerfactory.com]

  • 12345M

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Iii pitanje: ima nevjerojatno Oštre nokte, režem ih dosta često ali svejedno grebe i sebe a i nas, stisne me za obraz ili kad zabije nokte u sisu i meni ostane crveno a kamoli njemu

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;54;28/st/20240220/dt/6/n/Arton/k/253f/age.png [tickerfactory.com]

  • Avatar Zelena123

    Zelena123

    Broj poruka: 563

    Prijavi adminu

    12345M

    Iii pitanje: ima nevjerojatno Oštre nokte, režem ih dosta često ali svejedno grebe i sebe a i nas, stisne me za obraz ili kad zabije nokte u sisu i meni ostane crveno a kamoli njemu


    Nas mali isto ima uzasno duge nokte i stalno mu drzimo rukavice. Patronazna i pedijatrica su nam rekle da ne smijemo dirat nokte dok ne prodje 6 do 8 tj.
    Kad ste vi poceli i koje skarice koristite? Vidjela sam neke u dm-u, al djeluju mi nejake

    👩 1994 god. PCOS, endometrioza. AMH 14.5
    🧑 1991. Sve ok
    Poliklinika IVF
    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    Ivf postupak –>07.07. - FET, vraćena 1 morula (ostalo 8 smrzlića)
    19.07. - beta 700, 21.07. beta 1424
    Panorama low risk - Boy 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    LavicaBP

    amystiqa


    Čestitke! Zvuči zapravo dosta dobar porod za prvorotku! ❤️
    Ti si na Sv.Duhu jel tako? Takva gužva je bila u rađaonama? 😳 Jesu ti nudili epiduralnu uopće ili nisi htjela? Tko je bio od dr., kakav ti je dojam osoblja?
    Sorry, puno pitanja, ali jako me zanima jer i mene čeka tamo uskoro. Kad stigneš piši.
    Za bolove uzmi od painkillera što god nude.
    Ne sviđa mi se ovo baš što rade epiziotomiju bez znanja rodilje. 😒

    Hvala ti! Da, i doktori su se iznenadili kako je brzo išlo, oni su očekivali da će puno duže potrajati i bili su iznenađeni da “sam sve sama odradila” 😅
    Da, sv.duh, kaže sestra da nas je trenutno 40 na odjelu tako da da, poprilična je gužva 🙈
    Kad sam došla sam otišla na pregled gdje je jedan mladi doktor dalmatinac (sry groozna sam s imenima/prezimenima) ustanovio da sam otvorena i da je oukao vodenjak, on je odma pitao želim li epiduralnu koju sam u tom trenu odbila jer me nije toliko bolilo tada. Dok sam bila u predradaoni je bila primalja/sestra Kiki (?) i ona me ispitivala kako ide, pomagala prodisavat trud, vadila krv jer sam još k svemu tome zakurila na 38.5 pa su i to promatrali… Nije stalno bila samnom ali me cesto obilazila, kao i doktor.
    Na samom porodu ih je bilo više, čini mi se nekih 6 žena, od doktorice, primanja, sestra i nemam pojma tko sve ne, i inače sam loša s imenima a u tom trenu mislim da ih nisam ni pogledala 😅


    E taj mladi dalmatinac ti je dr.Silov, ja iskopala nekako ime u grupi o porodima na fb. Mene je zaprimio kad sam noćila u rađaonu na observaciji zbog pripremnih trudova i toliko me oduševilo koliko je normalan i u komunikaciji i u pregledu sve pažljivo, za razliku od nekih drugih, da sam morala saznat kako se zove da ga pohvalim ginu kod kojeg sam privatno vodila trudnoću, a koji je predstojnik tamo. 🙂
    Mislim da svakako treba pohvaliti kad je netko takav pa da mu bude i poticaj za tako dalje nastaviti. 

    Zvuči ok više manje, jedino mi je baš bzvz ta nenajavljena epiziotomija (i šivanje bez lokalne očito, što ne znam zašto rade) i to nalijeganje na trbuh koje isto nebi trebali baš raditi osim iznimno ako je u opasnosti beba, a po pričama je standardna praksa. Ali kužim u tom trenu da ti je svejedno, samo nek beba izađe.

    2020. 👦🏻
    [tickerfactory.com]

  • 12345M

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Zelena123

    12345M

    Iii pitanje: ima nevjerojatno Oštre nokte, režem ih dosta često ali svejedno grebe i sebe a i nas, stisne me za obraz ili kad zabije nokte u sisu i meni ostane crveno a kamoli njemu

    Nas mali isto ima uzasno duge nokte i stalno mu drzimo rukavice. Patronazna i pedijatrica su nam rekle da ne smijemo dirat nokte dok ne prodje 6 do 8 tj.
    Kad ste vi poceli i koje skarice koristite? Vidjela sam neke u dm-u, al djeluju mi nejake


    Nama su rekli ne rukavice jer beba mora opipat i sebe i nas i okolinu i na taj nacin upoznaje sve, kaze nije strasno ak se zagrebe, a ni meni se ne svidaju rukavice
    Nakon mjesec, mjesec ipo sam mu pocela rezat nokte jer se vise nisu lomili sami i jer su poceli preostri bit 
    Imam te iz dma i super su, lagano mu je odrezat nokte samo treba bit miran, dok ga neko drzi ili dok spava

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;54;28/st/20240220/dt/6/n/Arton/k/253f/age.png [tickerfactory.com]

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    12345M

    Evo da se i mi javimo, čestitam svima na bebamaaa ❤️ mi smo se super snašli, kao da je oduvijek s nama, dobio je oko 2800g u dva mjeseca, sad ima preko 6 kila i postaje mi težak, al ojačat ću on je ko mali uteg😂 non stop smo vani, više smo vani nego u kući, dosta često ga nosam u nosiljci, imamo onu ergobaby, a u kolica želi samo sa autosjedalicom, u košaru baš i ne želi jer iz nje ne vidi ništa pa mu nije zanimljivo
    Izgleda da su mu počeli zubići, jakoooo puno slini, pravi balončiće i gura ruke i sve u usta osim dude
    Zadnja dva tri dana više voli kod tate bit, kod mene plače kod njega je dobar 😂😂 do sad je bilo obrnuto, zvjer je ali smo se baš navikli na njega, prilagodili i uživamo ❤️


    Zvuči baš lijepa prilagodba na život s novim članom. ❤️
    Bome ni moj prvi se nije htio voziti u košari, samo u jajetu. 

    2020. 👦🏻
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.