Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • lalllla

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine

    Pa evo ja dva dana manje dva dana vise. Malo crvene krvi pa malo tamnije. Ne bude par sati nista pa se izlije. Doduse meni je 9 dan danas.


    Ma to je sve normalno👍

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;41;116/st/20240401/dt/6/n/Lea/k/55a1/age.png [tickerfactory.com]

  • BlackRose

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine

    Kako i koliko ste krvarile nakon poroda? 🤨


    Prva dva puta sve ukupno oko 5 tjedana. Sad mi je 3 tjedna i danas recimo opet krvarim dok par dana sad i nisam bas, samo smeđi iscjedak. Ali ono jace krvarenje mi je bilo mislim da nekih tjedan dana

    [tickerfactory.com]

  • BlackRose

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Cure cestitam. Brz oporavak vam zelim ❤️

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Zelena123

    Zelena123

    Broj poruka: 563

    Prijavi adminu

    Lavice čestitam!
    Yesplease, nisam rađala vaginalno, ali meni osobno je carski baš teško pao, mislim oporavak. Ne možeš ništa, stalno boli, još sad kako je vruće pa se znojim, osjećam stalno peckanje na rezu.
    Što se tiče krvarenja, ja sam prvi dan nakon carskog imala obilnije krvarenje, zatim jedno tjedan dana vrlo slabo. Onda mi je u jednom danu dva puta ispalo dosta nekog krvavog tkiva. Bilo je dosta obilno. Od tad krvarim, ali vrlo vrlo malo. I dalje moram imat uložak.

    Mi smo danas imali prvi pregled u pedijatrice. Mali sad ima 4900 g i 60 cm. Dobili smo uputnicu za uzv mozga, navodno zbog hitnog carskog i jer je velika beba (Klaićeva), uputnicu za uzv kukova (Klaićeva ili Šalata) i uputnicu za fizikalnu medicinu (Goljak) radi blagog hipertonusa da idemo na vježbice. Dr je rekla da možemo i na Vrapče. Ako imate preporuke za neke doktore pišite :) Ili barem koga zapobići.
    Beba je stvarno dobro, više manje uredno spava, povremeno ima grčiće pa mu pomognem masažom. Nije ništa strašno u smislu da satima plače i bude nervozan i čini mi se da smo imali baš sreće s timxD

    Vidim da je Amadeus spomenula knjigu, pa evo i jedna preporuka od mene - Čudesni tjedni. Opisuje razvoj bebe do prve godine života po tjednima. A knjigu od Amadeus idem u četvrtak potražiti u knjižnici :)

    👩 1994 god. PCOS, endometrioza. AMH 14.5
    🧑 1991. Sve ok
    Poliklinika IVF
    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    Ivf postupak –>07.07. - FET, vraćena 1 morula (ostalo 8 smrzlića)
    19.07. - beta 700, 21.07. beta 1424
    Panorama low risk - Boy 💙
    [tickerfactory.com]

  • tear_of_happiness

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Sandra25

    Samo da javim da sam narucila danas nosiboo, bio je snizen 25% na nekoj stranici pa sam si mislila zasto ne. Puna mi kapa usisavaca, a i nekako mi je premali za to.


    Pliz stranicu da odmah i ja naručim. Nigdje nemaju na stanju Nosiboo pro 2, nego samo pro, ali razlike su ionako minimalne koliko sam uspjela upratit, a cijena ista.

    33👙 36🩳
    MPO 6/23, 4.7. ➕️

    [tickerfactory.com]

  • Amadeus

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Zelena123

    Lavice čestitam!
    Yesplease, nisam rađala vaginalno, ali meni osobno je carski baš teško pao, mislim oporavak. Ne možeš ništa, stalno boli, još sad kako je vruće pa se znojim, osjećam stalno peckanje na rezu.
    Što se tiče krvarenja, ja sam prvi dan nakon carskog imala obilnije krvarenje, zatim jedno tjedan dana vrlo slabo. Onda mi je u jednom danu dva puta ispalo dosta nekog krvavog tkiva. Bilo je dosta obilno. Od tad krvarim, ali vrlo vrlo malo. I dalje moram imat uložak.

    Mi smo danas imali prvi pregled u pedijatrice. Mali sad ima 4900 g i 60 cm. Dobili smo uputnicu za uzv mozga, navodno zbog hitnog carskog i jer je velika beba (Klaićeva), uputnicu za uzv kukova (Klaićeva ili Šalata) i uputnicu za fizikalnu medicinu (Goljak) radi blagog hipertonusa da idemo na vježbice. Dr je rekla da možemo i na Vrapče. Ako imate preporuke za neke doktore pišite :) Ili barem koga zapobići.
    Beba je stvarno dobro, više manje uredno spava, povremeno ima grčiće pa mu pomognem masažom. Nije ništa strašno u smislu da satima plače i bude nervozan i čini mi se da smo imali baš sreće s timxD

    Vidim da je Amadeus spomenula knjigu, pa evo i jedna preporuka od mene - Čudesni tjedni. Opisuje razvoj bebe do prve godine života po tjednima. A knjigu od Amadeus idem u četvrtak potražiti u knjižnici :)


    E da imam i Cudesne tjedne, nisam jos pocela citat, valjalo bi 😁

  • YesPlease

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Zelena123

    Lavice čestitam!
    Yesplease, nisam rađala vaginalno, ali meni osobno je carski baš teško pao, mislim oporavak. Ne možeš ništa, stalno boli, još sad kako je vruće pa se znojim, osjećam stalno peckanje na rezu.
    Što se tiče krvarenja, ja sam prvi dan nakon carskog imala obilnije krvarenje, zatim jedno tjedan dana vrlo slabo. Onda mi je u jednom danu dva puta ispalo dosta nekog krvavog tkiva. Bilo je dosta obilno. Od tad krvarim, ali vrlo vrlo malo. I dalje moram imat uložak.

    Oporavak je stvarno dug, bolan i kad se cini da je nesto bolje, sutradan zna biti cak i gore. Oscilira to sve skupa dosta. Carski rez nije nikakav laksi izlaz jer ono sto porod boli nekoliko sati carski naplati u danima i danima boli i nemogucnosti normalnog kretanja na sve moguce zamislive nacine. 
    Krvarenje kod vaginalnog poroda mi je trajalo cca 6-7 dana kao menstruacija na početku kada je krvarenje jače. Zatim kao  4-5 dana oskudnije menstrualno krvarenje i još 4-5 dana smeđarenja skroz malo. Sve u svemu, iznenadila sam se da je krvarenje bilo tako okej.
    Nakon carskog reza je krvarenje bilo stvarno minimalno. Negdje tamo 5.-6. dan je to bilo 3-4 tocke od smeđarenja u nekoliko sati. I prakticki nakon toga tu i tamo koja tockica, skoro nista.


  • YesPlease

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu
    Žao mi je da nije na kraju bio porod kakav si željela, ali najbitnije da ste ti i beba dobro. Što se na kraju desilo, zašto nije bio dobar CTG? Kako je beba sad? Jeste otpušteni doma ili?
    Ja također nakon prvog carskog ne shvaćam potpuno žene, posebno koje su prošle već carski, da žele opet tako roditi. Ok, nemaš bol pri porodu, ali oporavak je sigurno neusporedivo dulji, čak i u usporedbi s težim vaginalnim.


    Protoci su bili dosta loši, pupkovina oko vrata, ctg tahikardičan i statičan. 
    Na operaciji su našli da je posteljica imala hematom te da se radilo o početku abrupcije posteljice. Abrupcija posteljice može nositi ozbiljne i grozne posljedice. Beba je bila u inkubatoru na kisiku i zbog nezrelosti nije znala u isto vrijeme sisati i disati pa je horor bio gledati kako pomodri u licu dok pokušava jesti.
    Otpušteni smo doma, bebi je trebalo vremena da uskladi sisanje i disanje i sada takve epizode, ako se i dese, traju svega nekoliko sekundi. Sve skupa stresno, neočekivano uz zahvalnost da sam ipak došla na vrijeme, slušala sve znakove koji su govorili da nešto nije u redu i da su liječnici prepoznali o čemu se radi i reagirali taj isti čas. Sreća je da mi je to druga trudnoća pa sam imala s čime usporediti. Da mi je bila prva, iskreno ne znam jel bih prepoznala razliku. I ono kad kažu: “bebe se umire pred porod” treba uzeti sa zrnom soli. Nekada je bolje otići provjeriti pa da vas vrate doma jer ste “paničarili” nego olako uzimati smanjene pokrete i riskirati ko zna kakav scenarij. 

  • LavicaBP

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    amystiqa

    LavicaBP

    Pozdrav cure,
    Leona nam je stigla jučer oko 19h 🥰 3790g i 52cm 💪🏼
    U noći su mi krenuli nepravilni trudovi, pojačali su se ujutro ali u ni jednom trenu nisu bili onako 5-1-1 ili nešto slično. U bolnicu smo krenuli oko 2,3 popodne kad su bili već na 3,4,5 min i dosta jači…kad smo stigli taman mi je pukao vodenjak i bila sam već na 5 pa su me odma smjestili u predradaonu (bila je guzva u radaonama). Tamo sam odradila sve trudove do potpunog otvaranja kad su me preselili u radaonu i napokon pozvali muža. Još se beba morala spustit i krenuo je izgon (po meni najgori dio jer nisam očekivala da bas toliko boli 😅). Leona je bila vani u 4,5 truda i mrvicu dripa da požurimo samo taj zadnji dio 😅
    Sve je prošlo supeer, osim epiziotomije koju su odradili bez znanja i na kraju imam dosta šavova pa to sad boli uzaasno…al ajde, i to će proći…

    Čestitke! Zvuči zapravo dosta dobar porod za prvorotku! ❤️
    Ti si na Sv.Duhu jel tako? Takva gužva je bila u rađaonama? 😳 Jesu ti nudili epiduralnu uopće ili nisi htjela? Tko je bio od dr., kakav ti je dojam osoblja?
    Sorry, puno pitanja, ali jako me zanima jer i mene čeka tamo uskoro. Kad stigneš piši.
    Za bolove uzmi od painkillera što god nude.
    Ne sviđa mi se ovo baš što rade epiziotomiju bez znanja rodilje. 😒


    Hvala ti! Da, i doktori su se iznenadili kako je brzo išlo, oni su očekivali da će puno duže potrajati i bili su iznenađeni da “sam sve sama odradila” 😅
    Da, sv.duh, kaže sestra da nas je trenutno 40 na odjelu tako da da, poprilična je gužva 🙈
    Kad sam došla sam otišla na pregled gdje je jedan mladi doktor dalmatinac (sry groozna sam s imenima/prezimenima) ustanovio da sam otvorena i da je oukao vodenjak, on je odma pitao želim li epiduralnu koju sam u tom trenu odbila jer me nije toliko bolilo tada. Dok sam bila u predradaoni je bila primalja/sestra Kiki (?) i ona me ispitivala kako ide, pomagala prodisavat trud, vadila krv jer sam još k svemu tome zakurila na 38.5 pa su i to promatrali… Nije stalno bila samnom ali me cesto obilazila, kao i doktor.
    Na samom porodu ih je bilo više, čini mi se nekih 6 žena, od doktorice, primanja, sestra i nemam pojma tko sve ne, i inače sam loša s imenima a u tom trenu mislim da ih nisam ni pogledala 😅

    👩 1994 god.
    🧑 1992 god.
    aspiracija 9.8 -> 11 🥚 -> 8 embrija (ICSI) -> 5 blastocista -> 4 ❄️, transfer 1 blastociste 14.8.
    28.8. (14.dnt) beta 431 😍 30.8. (16.dnt) beta 1040 😍 Panorama low risk ✅️ it's a girl 💕
    [tickerfactory.com]

  • LavicaBP

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    LavicaBP

    amystiqa

    LavicaBP

    Pozdrav cure,
    Leona nam je stigla jučer oko 19h 🥰 3790g i 52cm 💪🏼
    U noći su mi krenuli nepravilni trudovi, pojačali su se ujutro ali u ni jednom trenu nisu bili onako 5-1-1 ili nešto slično. U bolnicu smo krenuli oko 2,3 popodne kad su bili već na 3,4,5 min i dosta jači…kad smo stigli taman mi je pukao vodenjak i bila sam već na 5 pa su me odma smjestili u predradaonu (bila je guzva u radaonama). Tamo sam odradila sve trudove do potpunog otvaranja kad su me preselili u radaonu i napokon pozvali muža. Još se beba morala spustit i krenuo je izgon (po meni najgori dio jer nisam očekivala da bas toliko boli 😅). Leona je bila vani u 4,5 truda i mrvicu dripa da požurimo samo taj zadnji dio 😅
    Sve je prošlo supeer, osim epiziotomije koju su odradili bez znanja i na kraju imam dosta šavova pa to sad boli uzaasno…al ajde, i to će proći…

    Čestitke! Zvuči zapravo dosta dobar porod za prvorotku! ❤️
    Ti si na Sv.Duhu jel tako? Takva gužva je bila u rađaonama? 😳 Jesu ti nudili epiduralnu uopće ili nisi htjela? Tko je bio od dr., kakav ti je dojam osoblja?
    Sorry, puno pitanja, ali jako me zanima jer i mene čeka tamo uskoro. Kad stigneš piši.
    Za bolove uzmi od painkillera što god nude.
    Ne sviđa mi se ovo baš što rade epiziotomiju bez znanja rodilje. 😒


    Na kraju su bile 2 doktorice - jedna je u ime dr.Grcica (Grgica? Tako nesto) a druga je dr. Orlović (ona je četvrtkom u TA pa sam ju već znala). Tko je što radio nemam pojma, znam samo da su bile jako poticajne u smislu sad disi sad nemoj sad tiskaj sad ovako sad onako. Naravno da u tom trenu ne mozes baas sve poslušati ali puuuno pomognu! I ohrabruju te do samog kraja, u smislu još samo jedan tisak i evo jee bravo mamaa! Nije mi se svidjela epiziotomija i nalijeganje na trbuh (jako kratko i malo ali ipak) ali iskreno, u tom trenu sam bila u stanju da mi mogu radit šta god oce samo da ju izvade van jer ne mogu više 🤣
    Na kraju me dr. Orlović zašila (sto me isto bolilo ful) i malo smo si popričale i dobro…
    Ona temperatura je sve zeznula jer sam cijeli porod bila u vrucici i doslovno mokra i nakon su me stavili u izolaciju. Tako da sam cijelo vrijeme sama u izolaciji (što možda i nije toliko loše s obzirom da je kaosna odjelu)..sutra idemo doma 😁

    Probala sam u kratko ali se poprilično oduzilo 🤣🤣

    👩 1994 god.
    🧑 1992 god.
    aspiracija 9.8 -> 11 🥚 -> 8 embrija (ICSI) -> 5 blastocista -> 4 ❄️, transfer 1 blastociste 14.8.
    28.8. (14.dnt) beta 431 😍 30.8. (16.dnt) beta 1040 😍 Panorama low risk ✅️ it's a girl 💕
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.