Rodiljna naknada i staž osiguranja...

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Angelina

    Angelina

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    leptiric00

    Ja sam zadnje 1.42018 radila i onda sam imala prekid od 6mj,mislim da je to predugo razdoblje,da bi si izracunala 19mj s prekidima ili nema veze koliko dugo sam prekid imala? Tek sam 15.9 pocela do sad


    Nije bitno koliki je prekid, bitno je samo da se gledaju te zadnje dvije godine i da skupis onoliko mjeseci kako je Tenci gore napisala

    [lilypie.com]

  • leptiric00

    Broj poruka: 178

    Prijavi adminu

    Da to imam,hvala puno na odgovorima ☺️

  • Deleted user

    Broj poruka: 941

    Prijavi adminu

    trebaš u posljednje dvoje godine imati 12 mjeseci staža s prekidima da bi dobivala komplikacije od 4200 kn pošto si rekla da ti je plaća viša od toga iznosa.
    vrijeme provedeno na komplikacijama ti ulazi u staž koji ti se računa za porodiljnu naknadu, a za nju ti treba 18 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine.
    evo primjer samo. recimo da otvaraš komplikacije 15.5.2019., gledaju staž koji imaš od 15.5.2017. do 15.5.2019. i ako u tom razdoblju imaš 12 mjeseci s prekidima, imaš pravo na puno naknadu, odnosno 4200 kn.
    primjer za porodiljni. otvaraš ga 1.9.2019., gledaju staž koji si prikupila u razdoblju od 1.9.2017. do 1.9.2019. i ako imaš 18 mjeseci s prekidima u tom razdoblju, prvih 6 mjeseci djetetovog života dobivaš naknadu u visini tvoje plaće (malo varira svaki mjesec jer oni gledaju koliko ti iznosi satnica pa to množe s brojem radnih sati u mjesecu pa zna svaki mjesec varirati od par stotina kuna), a drugih 6 mjeseci dobiješ max 3900 kn ako ti je plaća viša od tog iznosa, a ako je manja i dalje dobiješ naknadu u visini svoje plaće.
    nadam se da je jasnije.

  • leptiric00

    Broj poruka: 178

    Prijavi adminu

    Tenci da jasnije je puno,hvala ti ☺️😘

  • Jjj1202

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Imam jednu nejasnću pa bih Vas pitala..
    Na  izvješću za rodiljni dopust mi piše da se rodiljni otvara 16.03.2020.
    A datum zaključenja piše 12.09.2020.
    Moj termin poroda je 30.04.2020.
    Je li to izvješće u redu napisano? Jer sam ja računala od 30.4. Pa do 6mj djetetova života, a to je do pred kraj 10.tog mj.
    Pa mi to nije bilo jasno, pa ako moze pojašnjenje
    Hvala 
    Lp

  • mumtobe

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Jjj1202

    Imam jednu nejasnću pa bih Vas pitala..
    Na izvješću za rodiljni dopust mi piše da se rodiljni otvara 16.03.2020.
    A datum zaključenja piše 12.09.2020.
    Moj termin poroda je 30.04.2020.
    Je li to izvješće u redu napisano? Jer sam ja računala od 30.4. Pa do 6mj djetetova života, a to je do pred kraj 10.tog mj.
    Pa mi to nije bilo jasno, pa ako moze pojašnjenje
    Hvala
    Lp


    I ja imam isti termin i isto mi krece od tada porodiljni pa pretpostavljam da je u redu.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.