Vanmaternična trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    S obzirom da 1 na 100-200 trudnica dozivi vanmaternicnu trudnoću i malo nas je .. pokrećem ovaj forum za sva pitanja i vaša iskustva. 

    Moja vanmaternicna je liječena methotrexatom pa ako ima koja žena da je prošla isto da mi kaže da li je sljedeća trudnoća bila uredna ?

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar laurell

    laurell

    Broj poruka: 617

    Prijavi adminu

    Moja vanmaterična je završila laparaskopijom i odstranjenjem jajovoda u kojem je plod zapeo. Čekam svoj drugi plusic strpljivo. Na forumu ima par cura (iz grupe LH trakice za ovulaciju) koje su isto doživjele i baš nedavno su ponovno ostale trudne i sve je u redu 🤞🏽🥰  

    05/23 vanmaterična prva trudnoća -odstranjen jedan jajovod
    baby boy 🩵

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Isla

    Isla

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Moje prvo iskustvo s vanmaternicnom je bilo u 6. Mj ove godine na postupku inseminacije. Zavrsilo odstranjivanjem lijevog jajovoda.  Nakon toga na moje iznenađenje, pozitivan test na trudnocu u 9. mj znaci skoro 3 mj nakon prve vanmaternicne. Spontano ostala trudna ali nažalost, vec upoznata sa simptomima ( smeckasti iscjedak, beta blizu duplanja ali ne bas poduplana, s vremena na vrijeme bol na jajniku) sumnjala sam na vanmaternicnu. Tako se i ispostavilo. Plod s otkucajima srca na desnom jajovodu koji je isto tako hitno odstranjen. Trenutno mi preostaje IVF i sve nade polažem u to. Ima sretnih prica sa urednim trudnocama nakon vanmaternicne ali eto moja nazalost nije bila takva.  

    👸34, 2xhisteroskopija, ✂️oba jajovoda
    🤴34,normo
    05/23 1. IVF prirodni,beta ❌
    06/23. 1.AIH - vanmaternična trudnoća lijevi jajovod
    08/23. 2.AIH-biokemijska trudnoća
    09/23. Spontana trudnoća-vanmaternična trudnoća desni jajovod
    2/2024 IVF stimulirani- 11 🥚-8 zrelih, oplodeno 5 i na kraju 1 blastica prezivjela, aspiracija 3.2. transfer 8.2., beta 20.2.❌

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    laurell

    Moja vanmaterična je završila laparaskopijom i odstranjenjem jajovoda u kojem je plod zapeo. Čekam svoj drugi plusic strpljivo. Na forumu ima par cura (iz grupe LH trakice za ovulaciju) koje su isto doživjele i baš nedavno su ponovno ostale trudne i sve je u redu 🤞🏽🥰


    Stvarno se nadam da će tako i nama bit 🙏🏻🙏🏻

    Isla

    Pozdrav! Moje prvo iskustvo s vanmaternicnom je bilo u 6. Mj ove godine na postupku inseminacije. Zavrsilo odstranjivanjem lijevog jajovoda. Nakon toga na moje iznenađenje, pozitivan test na trudnocu u 9. mj znaci skoro 3 mj nakon prve vanmaternicne. Spontano ostala trudna ali nažalost, vec upoznata sa simptomima ( smeckasti iscjedak, beta blizu duplanja ali ne bas poduplana, s vremena na vrijeme bol na jajniku) sumnjala sam na vanmaternicnu. Tako se i ispostavilo. Plod s otkucajima srca na desnom jajovodu koji je isto tako hitno odstranjen. Trenutno mi preostaje IVF i sve nade polažem u to. Ima sretnih prica sa urednim trudnocama nakon vanmaternicne ali eto moja nazalost nije bila takva.


    Da tako je i meni bilo, smeđi iscjedak i beta koja raste ali ne pravilno. Samo šta sam ja dobila Methotrexat.. iako nisam ni sama pametna koliko je to dobra opcija..

    Ja ne znam za vas, ali ja koliko god želim i jedva čekam ponovo taj plus, imam problem da me užasno strah od ponavljanja istog scenarija od prošli put. Znam da se triba opustit al sam bas u strahu.. 

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar Isla

    Isla

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Methotrexat daju kada beta jos nije dosegla neku granicu, nisam sad sigurna koju. Imas pravo treba se opustiti i nastaviti dalje, da imam jos koji jajovod i dalje bih pokusavala 😂 jer zelja je prejaka. Mozda bih ti savjetovala propuhivanje nakon toga cisto malo procackati jajovode bez obzira ako si to vec radila. 

    👸34, 2xhisteroskopija, ✂️oba jajovoda
    🤴34,normo
    05/23 1. IVF prirodni,beta ❌
    06/23. 1.AIH - vanmaternična trudnoća lijevi jajovod
    08/23. 2.AIH-biokemijska trudnoća
    09/23. Spontana trudnoća-vanmaternična trudnoća desni jajovod
    2/2024 IVF stimulirani- 11 🥚-8 zrelih, oplodeno 5 i na kraju 1 blastica prezivjela, aspiracija 3.2. transfer 8.2., beta 20.2.❌

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    Isla

    Methotrexat daju kada beta jos nije dosegla neku granicu, nisam sad sigurna koju. Imas pravo treba se opustiti i nastaviti dalje, da imam jos koji jajovod i dalje bih pokusavala 😂 jer zelja je prejaka. Mozda bih ti savjetovala propuhivanje nakon toga cisto malo procackati jajovode bez obzira ako si to vec radila.


    Da to sam i ja mislila, ali sam dobila dva ginekološka mišljenja da nema potrebe za tim. Nakon prvog sam
    otišla po drugo koji mi je rekao sve isto što i prvi ginekolog. 🤨 

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar Isla

    Isla

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    U tom slucaju sretno i u nove pobjede 🙂

    👸34, 2xhisteroskopija, ✂️oba jajovoda
    🤴34,normo
    05/23 1. IVF prirodni,beta ❌
    06/23. 1.AIH - vanmaternična trudnoća lijevi jajovod
    08/23. 2.AIH-biokemijska trudnoća
    09/23. Spontana trudnoća-vanmaternična trudnoća desni jajovod
    2/2024 IVF stimulirani- 11 🥚-8 zrelih, oplodeno 5 i na kraju 1 blastica prezivjela, aspiracija 3.2. transfer 8.2., beta 20.2.❌

  • anny35

    Broj poruka: 144

    Prijavi adminu

    Xoxo23

    Isla

    Methotrexat daju kada beta jos nije dosegla neku granicu, nisam sad sigurna koju. Imas pravo treba se opustiti i nastaviti dalje, da imam jos koji jajovod i dalje bih pokusavala 😂 jer zelja je prejaka. Mozda bih ti savjetovala propuhivanje nakon toga cisto malo procackati jajovode bez obzira ako si to vec radila.

    Da to sam i ja mislila, ali sam dobila dva ginekološka mišljenja da nema potrebe za tim. Nakon prvog sam
    otišla po drugo koji mi je rekao sve isto što i prvi ginekolog. 🤨


    Koja glupost. Nađi nekog tko će ti dati uputnicu za propuhivanje. Sve i da ti ne treba bit ce ti psihicki lakse. 

    👼👼

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    Isla

    U tom slucaju sretno i u nove pobjede 🙂


    Hvala i također želim sreću za IVF. Ako bude kakvih promjena javljate ❤️

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    laurell

    Moja vanmaterična je završila laparaskopijom i odstranjenjem jajovoda u kojem je plod zapeo. Čekam svoj drugi plusic strpljivo. Na forumu ima par cura (iz grupe LH trakice za ovulaciju) koje su isto doživjele i baš nedavno su ponovno ostale trudne i sve je u redu 🤞🏽🥰


    I ja sam u toj grupi ali sad dok nađem te primjere .. da li znas da li je netko bio tko je isto dobio methotrexat i nakon toga ostao trudan ? 😁

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.