Viroza, prehlada i temp. u ranoj trudnoci...HELP

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LinoLada

    LinoLada

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima,
    Simoc me ulovila nekakva viroza prscena zacepljenim nosom (jaka prehlada), temperatura za sad do 38 i opca slabost. Kasalj nemam, tu i tamo kihnen. Viroza je sigurno jer sam kod sestre i muza i svima nam je isto i u isto vrijeme krenulo, doduse sestri je malo bolje.
    S obzirom da sam trudna 10+4 jako sam prestrasena i neznam sto da radim. Dali itko ima kakva iskustva i dali je prosao slicno? Koliko je to opasno za bebu? Nisam kod kuce pa nemogu niti svom dr niti ginekologu.
    Hvala

  • Avatar Kalanhoja

    Kalanhoja

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Bok, ja sam imala dvije viroze u ranoj trudnoći, jednu trbusnu otprilike u istim tjednima kao sto si sad ti, a drugu sa grloboljom i sinusima na pocetku drugog tromjesjecja. Temperatura isto isla do 38.5 (mozda bi isla i vise da nisam popila lekadole).

    Skidala sam si temperaturu kad bi presla 38 C. Smijes popiti lekadol od 1 gram svaka 4h (max 6 na dan) ali pokusavaj sto manje, ja sam spustala temp prvo s  tabletom, a ako bas ne bi islo onda bi pokusala sa tusiranjem i hladnim oblozima (i kad bi isteklo 4h onda bi popila jos lekadol ili pola).

    Obicne prehlade nisu opasne za bebicu, mislim da ih trudnice i lakse zakače jer je u trudnoci oslabljen imunoloski sustav. Niti lekadol ti nije opasan u trudnoci ako se popije tu i tamo, tako da slobodno.

    Ne trebas se plasiti.. ako vidis da ne mozes spustiti temp onda odi na hitnu ali vjerojatno ces uspjeti :)
    Nazovi sutra svoju ginekologicu ili joj posalji mail i recu sta je bilo pa ce ti ona reci sto dalje :)

  • Avatar LinoLada

    LinoLada

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Kalanhoja

    Bok, ja sam imala dvije viroze u ranoj trudnoći, jednu trbusnu otprilike u istim tjednima kao sto si sad ti, a drugu sa grloboljom i sinusima na pocetku drugog tromjesjecja. Temperatura isto isla do 38.5 (mozda bi isla i vise da nisam popila lekadole).

    Skidala sam si temperaturu kad bi presla 38 C. Smijes popiti lekadol od 1 gram svaka 4h (max 6 na dan) ali pokusavaj sto manje, ja sam spustala temp prvo s tabletom, a ako bas ne bi islo onda bi pokusala sa tusiranjem i hladnim oblozima (i kad bi isteklo 4h onda bi popila jos lekadol ili pola).

    Obicne prehlade nisu opasne za bebicu, mislim da ih trudnice i lakse zakače jer je u trudnoci oslabljen imunoloski sustav. Niti lekadol ti nije opasan u trudnoci ako se popije tu i tamo, tako da slobodno.

    Ne trebas se plasiti.. ako vidis da ne mozes spustiti temp onda odi na hitnu ali vjerojatno ces uspjeti :)
    Nazovi sutra svoju ginekologicu ili joj posalji mail i recu sta je bilo pa ce ti ona reci sto dalje :)


    Hvala puno na odgovoru. Svakako cu se javiti svojoj doktorici popodne…Pozz :)

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Ja sam isto negdje u 7 .tj dobila trbušnu virozu,pa mi je u isto vrijeme počeo rast umnjak i bolilo me pola glave i pulsiralo,a nakon toga se prehladila,prehlada još traje,za trbušnu virozu pitala dr kaže da za bebu to nije opasno,za zub kaže da ne trebam patit mogu popit Lupocet,doduše ja nisam imala temperature pa nisam ništa uzimala.Vjerujem da je sve to normalno u trudnoći da smo više podložne svemu tome

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Avatar Eni.6

    Eni.6

    Broj poruka: 146

    Prijavi adminu

    Paracetamol je bezbedan

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]
    To get the code: Tap and

  • palčica125

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame…u 12tom sam tjednu trudnoce i sinoc sam dobila temp.i prehladu….popila sa tylol hot i danas citam da je zabranjen trudnicama…imam li razloga za brigu??

  • m.ich

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    palčica125

    Pozdrav mame…u 12tom sam tjednu trudnoce i sinoc sam dobila temp.i prehladu….popila sa tylol hot i danas citam da je zabranjen trudnicama…imam li razloga za brigu??


    Najbolje da zoveš doktora i sa njim se posavjetuješ. Ne uzimaj nikakve lijekove na svoju ruku. 
    Mene također primila neka prehlada i popila sam lupucet, jer navodno samo paracetamol ne škodi bebi. Ali kažem najbolje da zoveš doktora i s njim provjeriš

    [tickerfactory.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.