Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Hypnoticpoison

    Hypnoticpoison

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    dunya

    Drage hrabre žene,

    Da li neka od vas ima iskustva sa kasnjenjem prve menstruacije nakon abortusa.

    Nazalost, nakon mog uspjesnog IVF-a u 7 nedjelji doktor mi je rekao da se plod prestao razvijati u 6 nedjelji … Nisam cekala da plod sam izadje jer mi je to bilo bas morbidno da 10 dana cekam da izadje plod za kojeg sam vec znala da nije vise ziv. Tako da sam prvo pokusala sa medikamentoznim abortusom koji je bio stravicno iskustvo 18.03 sam dobila kontrakcije od kojih sam umirala citav dan da bi se plod zaglavio i kanalu te je 20.03 izvrsena kiretaza.
    Nakon toga sam dobila pancef 5 dana i cyclo-progynova za koju su mi rekli da ce mi regulisati ciklus (obicno 24-26 dana mi je ciklus) medjutim evo vec 38 dana ni naznake jos uvijek od menstruacije.
    U ponedjeljak idem na kontrolu ali imam osjecaj da ni do tada se nece nista desiti.
    Naredni IVF postupak sam planirala sa drugom menstuacijom nakon abortusa.. ali evo nikako ni prva da dodje.

    Doktor je smatrao da je hromoskomski problem u embriju te da je zbog toga doslo do spontanog.. sto je meni malo cudno obzirom da sam od 5 jajnih celija dobila 5 idealnih embrija .. prema instrukcijama doktora nisam operisala hidrosalpix na jajovodu jer je smatrao da nece praviti probleme i jos uvijek tvrdi da to nije razlog spontanog 🥴


    Dunya joj strašno mi je žao što ti se dogodilo i baš suosjećam s tobom.🫂 Tak se i nama dogodilo, srčeko je prestalo kucati u devetom tjednu. Da, embriolozi vide da je embrij savršen jer se pravilno razvija po danima i zadovoljava sve njihove uvjete, ali oni nažalost ne mogu vidjeti sadržava li embrij kromosomsku grešku. Ja sam bila na medikamentoznom pobačaju i sve mi se uspjelo očistiti, a prva menstruacija nakon njega mi je došla tek 45-i dan, a inače imam cikluse točne u dan, svakih 28 dana. Nadam se da će ti menstruaciju ubrzo stići, pa da se donekle to sve vrati u normalu. Drži se!❤🫂 Javljaj nam se.

    🧔 37
    👩 37
    🏥 Poliklinika IVF
    2023: 3X IUI : ❌️ ❌️ ❌️
    1.IVF: 07/23 ➕️ ❤ 9-i tjedan missed ab - medikamentozni pobačaj 😭 💔 🤍 👼
    Brisevi ✅️ Pipelle biopsija endometrija s PHD ✅️
    2.IVF: 01/24 - 8 oocita -3 zrele, nije došlo do oplodnje ❌️
    3.IVF: 04/24 ➡️ ICSI
    💉 Elonva/ Menopur/ Cetrotide/ Ovitrelle + Decapeptyl double trigger
    12. dpt beta: 697 ; 14. dpt beta: 1313

    “Radujem se uspjehu drugih, jer uspjeha ima dovoljno za sve”!
    💪💪🤞🤞🍀🍀❤❤

  • Avatar Medena33

    Medena33

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Ania i jesu li ti dali na hitnoj? Jeli treba uputnica? Mislim ja je moram dati u ponoc i pol pa mi pari bolje doma. Meni partner daje inekcije, samo su do sada bile lagane s onom iglom. Ova igla mi pari strasnija i ima dosta te tekucine koja se mora ubosti pa me na prvu prepalo.. evo tmn smo dosli u st pa cu pogledati na youtubeu. 

    ➡️04/24 elonva+supercur+pergoveris 200➡️ 2js➡️ vracena jedna 🤞

  • Avatar Hypnoticpoison

    Hypnoticpoison

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Rolica

    Fionci draga, kako si?
    Ivy super samo radi sad svako jutro testić, držim fige da tamniiii
    Jurky haha da, barem sada valjda znam za što se pikam pa je lakšeKako se ti držiš?
    Giselle super brojkicakada ti je transfer? :)
    Tratinčice joj užas, kada planiraš na čuvanje trudnoće i bolovanje? Izdržiiiiii❤️
    Kawa hvala ti draga
    Hypnoticpoison mogu misliti…jesi na bolovanju ili radiš normalno? Bome su te natrpali s terapijom. Držim ti figeeeeJa sam evo okej, malo više jedem već, rokam po ribi i povrću jer mi meso nekako ne paše i tako, idem dan za danom, zabavljam se s poslom pa vrijeme brže prođe
    Marice super vijesti, nek se tako i nastavi
    Ninaniksy baš mi je žao… daj si vremena za oporavak u svakom smislu pa oformiš plan za dalje❤️


    Rolice ja sam na bolovanju. Radim posao na normi i stvarno se nisam htjela dodatno umarati i naprezati kad sve jako dobro znamo koliko je težak, stresan i naporan ovaj naš put. Polako pospremam po kući, pa onda malo odmorim, pa odem prošetati i eto, prođe dan.😊 Trenutno je na redu pospremanje ormara.🤭 Suprug je izrazio želju da danas on želi prošetati sa mnom, pa ćemo navečer laganini u šetnju.😊 Neka, samo ti rokaj ono što ti najviše paše.😂😂 Baš tako, dan po dan i bit će sve super,vidjet ćeš!🙏🙏🍀🍀❤❤🫂

    🧔 37
    👩 37
    🏥 Poliklinika IVF
    2023: 3X IUI : ❌️ ❌️ ❌️
    1.IVF: 07/23 ➕️ ❤ 9-i tjedan missed ab - medikamentozni pobačaj 😭 💔 🤍 👼
    Brisevi ✅️ Pipelle biopsija endometrija s PHD ✅️
    2.IVF: 01/24 - 8 oocita -3 zrele, nije došlo do oplodnje ❌️
    3.IVF: 04/24 ➡️ ICSI
    💉 Elonva/ Menopur/ Cetrotide/ Ovitrelle + Decapeptyl double trigger
    12. dpt beta: 697 ; 14. dpt beta: 1313

    “Radujem se uspjehu drugih, jer uspjeha ima dovoljno za sve”!
    💪💪🤞🤞🍀🍀❤❤

  • Avatar Medena33

    Medena33

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Stela_m hvala ti ❤️

    ➡️04/24 elonva+supercur+pergoveris 200➡️ 2js➡️ vracena jedna 🤞

  • Ania

    Broj poruka: 101

    Prijavi adminu

    Medena33

    Ania i jesu li ti dali na hitnoj? Jeli treba uputnica? Mislim ja je moram dati u ponoc i pol pa mi pari bolje doma. Meni partner daje inekcije, samo su do sada bile lagane s onom iglom. Ova igla mi pari strasnija i ima dosta te tekucine koja se mora ubosti pa me na prvu prepalo.. evo tmn smo dosli u st pa cu pogledati na youtubeu.


    To me tek čeka kad dođe vrijeme za štopericu, ali kad sam dobila lijekove nisu mi spominjali uputnicu, nego da samo dođem na hitnu i da si ne dajem sama. Svakako ću ih još pitati. Možda da provjeriš/pitaš na hitnoj još. Oni rade od -do, ali da kužim te. I meni muž daje injekcije. U svakom slučaju ako se nećete najbolje snaći, bolje da ti injekciju da stručna osoba. Ali držim fige da ćete uspjeti 😀
    Jurky hvala, budem gledala na YouTube i čitala upute..Imam bemfolu I menopur za sad. 

    Ja 1987., endometrioza, AMH 9,8pmol/L, euthyrox.
    On 1982., normozoo., sve ok.
    10/23. 1.IVF, sv. Duh, 4 js., ET 1 trodnevni, beta 0
    5/24. 2.IVF, sv. Duh

  • Avatar Bebolina2024

    Bebolina2024

    Broj poruka: 1466

    Prijavi adminu

    Stela_M

    Lunolina ma stvar je samo da se u ničemu ne pretjeruje ali jbg ja krećem od sebe volim junk i slatkiše i jbg 🤭🤭 nakon transfera ništa od suplementa osim onoga što ti dr sugerira i naravno folna pod obavezno, ja sam još pila myoinositol, vit C i D i to je to 😁
    Wildflower ima i u tome nešto što si rekla ali isto tako sama stimulacija ovisi o ciklusu i naravno sami lijekovi odn kako na njih reagiramo, nažalost prvi je postupak fakat “probni” i ne mora značiti da bi u idućoj stimulaciji imala opet isti rezultat, nažalost kod nas psco žena je uvijek upitna kvaliteta js baš zato jer ih je puno 😏
    Bubice vjerujem da je tako svakoj mami kada dođe druga beba, treba malo vremena da se pišulja navikne da nije sva pažnja usmjerena na nju, kasnije će to sve biti tip top 🤭🥰
    Johica drago mi je da su mučnine iza tebe I da napokon možeš uživati 🤭🥰
    Medena33 meni su uvijek folikuli rasli ful sporo tako da to ne mora ništa značiti i to mi je tako bilo u obje stimulacije, zna dr što radi ne brini samo je bitno da js budu zrele, sretno 🤞
    Marice čestitam neka te prati uredna u školska trudnoća 🤞🤭
    Ninaniksy žao mi je zbog testića nadam se da će ti fet donijeti sreću 🤞🙏🥰
    Jurky dobar izbor i ja da moram odlučiti ipak bih se odlučila za bolnicu ipak si odmah pod nadzorom za nedaj Bože, ljubim te ❤️
    Rolice ništa nije teško pa ni pikanje za malog smotuljka sreće, ja sam se pikala cijelu trudnoću sa Fragminom prvo 5000 IU pa 7500 IU, Prolutex do cca 12 tt pa sam preživjela, sve se može 💪💪
    Bebolina oprosti u kojoj si ti fazi? 🥰


    Polako ali sigurno spremam se za konzultacije u Repromedu. A onda ćemo se odlučiti idemo li ili ne u postupak.
    Uživaj sa svojim malenim 😘

    Pokušavamo od 06/22 - AMH 14 (2022.)- 11/2023 AMH 5.7
    03/23 OAT, 1. stimulirani postupak (Ovaleap 150, Menopur 75), 2js, biokem.
    05/23 prirodni postupak, nastupila O
    08/23 2. stimulirani postupak (Pergoveris 225, Menopur 75), 2js, beta 0
    01/24 VG 3. stimulirani postupak (Pergoveris 300), 3js, bez transfera
    03/24 VG 4.stimulirani postupak (Pergoveris 225+ Gonal 75), 1js, bez transfera

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 237

    Prijavi adminu

    Dunya žao mi je zbog svega što si prošla. Ne znam za M, mislim da je normalno da se prvi ciklus malo poremeti. Meni je nakon laparaskopije dosta kasnila. Želim ti sreću u drugom postupku 🤗

    👩 ‘83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 ’82. sve ok

    2016. tubarna (lapar., ode prvi jajovod)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (prirodna trudnoća)
    2022. spontani u 7tt
    2023. tubarna (lapar., ode i drugi jajovod)
    03/24 IVF, Cito (Elonva 150, Orgaluntan, Menopur 75) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 obje vracene (Dostinex, Estrofem, Duphaston, Utrogestan, Andol 100, Novalac, Eutyhrox 137), Beta 0
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Medena33

    Medena33

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Bebolina20024 ima nas bas dosta u Repromedu. Morat cemo poceti voditi njihovu statistiku. Za sada ima dosta uspjeha kod njih. Zapravo, ne mogu povatati tko je kod njih, a nije uspio.

    ➡️04/24 elonva+supercur+pergoveris 200➡️ 2js➡️ vracena jedna 🤞

  • mariposa1510

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    Drage cure, i ja vam se pridružujem! 👋🏼
    U potpis sam stavila većinu relevantnih informacija.
    Pokušavamo godinu i pol, prošli smo jedan neuspješan IUI u Vinogradskoj, na folikulometriji za drugi mi je nađen polip. Već sam ranije bila već dva puta na uklanjanju polipa. Upućena sam na histeroskopiju koju sam obavila prije dva tjedna u Repromedu gdje planiram na IVF. Svi nalazi su mi u redu, mužev spermio šeta od normo do astheno. Jedino što mi je povišeno je anti tg antitijelo (7,71 a gornja granica je 4). Hormoni štitnjače su super. Radončić ne želi čuti za IVF dok mi anti tg vrijednost ne padne i sad sam na euthyroxu dva mjeseca pa ponavljam nalaz. Je li ijedna od vas imala takvo iskustvo? Inače vidim da se u MPO postupcima niti ne traže antitijela štitnjače, a kod mene je to sad toliki problem. Još sam i čitala da euthyrox ne spušta antitijela već samo hormone koji su kod mene dovoljno nisko. 

    👩33 - Hormoni OK, PAPA OK, cervikalni brisevi OK, AMH 18,1 pmol/L, jajovodi prohodni
    Ciklusi 27-29 dana
    👱‍♂️33 - Normozoospermia -> Asthenozoospermia
    ———————————
    Pokušavamo od 02/23
    Bez trudnoće
    02/24 IUI ✖️
    03/24 IUI ✖️ nađen polip
    04/24 histeroskopija Repromed

  • marica36

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Baš tako medena.  Meni su oni predivni ..iskreni direktni a opet nekako opušteni pozitivni.  Ja danas isto pitam za vitamine ..ma može i folacin omega i sve može…ma mislim ko da sam s frendom na kavi a iza te tzv pozadine neke frendly fkt mislim da znaju što rade itekako … Meni osobno je žao svih godina “potrošenih” na sv duhu. Gdje su obećavali čuda a nikad ništa …… I to obećavanje mi je ono 🥴
    Sretno svima i hvala na čestitkama 🙏🥰

    4x sv.duh bezuspješno
    Ja. Sve ok
    On OAT
    ET-29.03./ 1-8stanica i 1 morula
    Beta 10i 12.04.
    Uzv 26.04.
    Imamo 1 ♥️
    Sljedeći uzv 04.06.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.