Anovulacija i PCOS

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Drage zene,
    ovo je moj prvi post na forumu.
    Osijecam se jako usamljeno u svom problemu. 
    Nisam se jos nikome povjerila. Svi oko mene imaju djecu ili su trudni i ne zelim ih smarati.

    Naime imam PCOS i mucim se s anovulatiornim ciklusima.
    Jako dugo sam bila na pilulama (10+ godina)

    Nakon skidanja s pilule par mjeseci sam imala donekle uredne, ali produljene cikluse.

    Pod vodstvom sam ginekologa specijalista humane reprodukcije vec godinu dana.
    Zbog spleta okolnosti, u godinu dana samo sam 3 puta bila na clomifeneu i ta 3 puta primila stopericu.

    Nazalost, do trudnoce nije doslo.

    Nalaz MM varira od oligoasthenoteratozoospermije, preko normozoospermije, pa je zadnji bio oligozoospermija.

    Od lijekova uzimam siofor 500 i gynositol.
    Od suplemenata: vitamin d, Mg, omega-3, prenatal

    Normalne sam tjelesne tezine, relativno pazim na prehranu (konzumiram UH), nepusac sam i tjelesno sam akivna (teretana + setnje).

    Ne cini mi se da mi ista od navedenog pretjerano pomaze.

    Nakon zadnje stoperice cini mi se da nisam niti ovulirala jer jos nisam dobila menstruaciju, a proslo je vec tri tjedna.
    TT je negativan, beta HCG nizak. Uskoro idem na pregled kod ginekologa.

    Zanima me ima li netko slicno iskustvo?
    Jeste li uspjeli nekim prirodnim metodama postici da ovulirate?
    Sto jos mogu uciniti za sebe?

    Jako sam nesretna i ocajna. Ova cekanja ovulacije, pa menstruacije ubijaju. Pogotovo za ciklusima od 50ak dana.

    Izgleda da mi ne gine IVF. Mada, lijecnik je prvo preporucio inseminaciju.

    Svaki savjet je dobrodosao.

    Hvala i pozdrav!

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - 10 oplođenih | 🐣 BC SET | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️

  • Avatar MarTina=)

    MarTina=)

    Broj poruka: 177

    Prijavi adminu

    Pozdrav!
    Mogu poslati samo puno zagrljaja i podrske. Nikome od nas ovdje nije idealna i željena situacija prolaziti kroz situacije koje imamo, i čekati. Mene je tvoja objava potaknula za pitanje o inzulinskoj rezistenciji - jesi li napravila nalaz, imaš li istu, ili je gynositol na preporuku zbog PCOS-a?
    Mene je očarala knjiga “Glukozna revolucija”, i cca 2 mjeseca jedem sliejdeći upute iz navedene knjige. Jede se sve, pazi se na unos šećera, unošenje salate kao predjela, važan je redoslijed unošenja vrste namirnica, ne broje se kalorije, jede se slani doručak… Ovo drugo, iz navedenog u objavi, vidim da radiš - tjelesna aktivnost, poželjna je iza jela, osobito ako se jelo slatko kao desert. 
    Mislim da vrijedi pokušati. Knjiga se teško nabavlja, iz iste sam izvukla smjernice i voljna sam ih prenijeti detaljnije ako želiš pokušati. Kažu da se rezultati vide nakon 3-4 mjeseca. 
    Meni osobno takva prehrana odlično odgovara.

    Drži se, javi se. I svakako, u razgovoru “Lovci na ovulacije 8” nas je puno pa se slobodno i tamo javi 😊

    👰 1991.
    PCOS; ciklusi: 26-35 / AMH: 26,3 /
    15.11.23.➕
    1.12. 6+1 srčeko kuca ❤️

  • Avatar MarTina=)

    MarTina=)

    Broj poruka: 177

    Prijavi adminu

    Pardon, Lovci na ovulacije 7 😊

    👰 1991.
    PCOS; ciklusi: 26-35 / AMH: 26,3 /
    15.11.23.➕
    1.12. 6+1 srčeko kuca ❤️

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Bok, hvala na odgovoru i preporuci :)

    Inzulinsku rezistenciju vjerojatno imam, OGTT nalaz s inzulinom je blizu gornje granice, stoga mi je ginekolog prepisao Siofor 500 (2x dnevno) i gynositol.

    Svjesna sam da trebam paziti na glikemijski index hrane, bila sam na planu prehrane od strane nutricionista.
    Generalno, ne bih rekla da je prehrana problem. Prehrana mi je uredna i pijem suplemente. Ali ne vidim pomak bez klomifena.

    Pitala sam ginekologa sto jos mogu uciniti, rekao je nista :/

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - 10 oplođenih | 🐣 BC SET | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️

  • Avatar MarTina=)

    MarTina=)

    Broj poruka: 177

    Prijavi adminu

    Ako imas volje, prouči Jessie Inchauspe - jer mnoge djevojke svjedoče razna poboljšanja, a njena znanstvena istraživanja temelje se na više tisuća ispitanika/ica. To što ginekolog kaže ništa, to ne znači da ne možeš napraviti ništa.
    Ne mislim da tvoja pregrana ne valja, nego da tijelu dodatno možeš pomoći redoslijedom jedenja i sl. 
    Ja osobno to radim i osjećam se super i jedva čekam da prođe još par tjedana da vidim i nkve rezultate, jer prošli ciklus sam nakon nekog vremena opet imala ovulaciju. 

    👰 1991.
    PCOS; ciklusi: 26-35 / AMH: 26,3 /
    15.11.23.➕
    1.12. 6+1 srčeko kuca ❤️

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Hvala Martina 

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - 10 oplođenih | 🐣 BC SET | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️

  • Avatar Iglica8

    Iglica8

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    Na temi Lovci na ovulacije je bilo zenica koje su imale slicne probleme pa pokusaj malo po temi prekopati sto su pisale. A naravno slobodno nam se i pridruzi tamo jer smo tamo s razlicitim situacijama/problemima i medjusobno se razumijemo i bodrimo :) 

    👩🏻 36
    👱🏻‍♂️ 36
    Trudimo se od kraja 2022.

  • Avatar Jelušićkaa

    Jelušićkaa

    Broj poruka: 861

    Prijavi adminu

    Wildflower cao zeno 😘
    Ovo sto si opisala sam potpuno bila ja a evo u nakon poroda nastavila 😣
    Naime, uz sve to sto si navela Pcos , inzulinska rezistencija blaga, treninzi šetnja, anovulatorni ciklusi itd. Imam i ja ali uz to jos i adenoma na hipofizi pa hiperprolaktinemija i terapija bromokriptinon 7 godina prije začeća.
    Ja kad god dođem doktoru uvijek sam bila najbolji slučaj (niti sam debela niti maljava niti imam akne, krecem se normalna visina težina, maternica jajnici sve uredno prohodno) ali menzes ocel dol necel pitanje je i ako dođe dal je bila ovulacija… Nema šta nisam pila i koliko dugo često smo se znale na grupi lovci na ovulacije i zezat od raznih alkohola( pa hodam pijana) tinktura kapi bla bla. Sve daba. Moja dobitna kombinacija je bio siofor 500 jedna kutija i pun pogodak. Uz to taj ciklus sam ispratila sa svojom doktoricom na uzv točno sam znala kad ce biti Ovulacija i tempirali odnose i naravno LH trakice.
    Pitanje se postavlja sada. kada ću ponovo dobiti jer ne dojim, na uzv oba jajnika i dalje policisticna, papa test uredan, i da li ce mi ciklusi ponovo sarati.
    Ne znam kako da ti pomognem ili savjetujem vjerujem da te ljuti (kao i mene) to sto na sve živo pazis s obzirom šta imaš a i dalje ne dolazi do T a u mom slucajno do M. 
    🤷🏻🤷🏻

    [tickerfactory.com]

  • pahuljicaaa

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage zene, zadnja 2 mjeseca citam ovaj forum kako koje pretrazivanje kucam na googleu, prvo ovaj forum trazim, nisam znala da je i dalje aktivan, sad mi je dosta lakse kad znam da mogu i sama svoje napisati. Naime, jako kratko radimo na bebi (2. Ciklus) ali zensko kao zensko - nestrpljivo. Ja imam PCOS ( na zadnjem uzv pise samo lijevi jajnik, desni uredan) i 3 mioma za koja dr kazu da ne bi trebala predstavljati problem u trudnoci. 9.10. je bila ZM, a 26.10. Sam bila kod gin na uzv, gdje mi je rekao da se javim kad dobijem iduci put menstr i da ne ostanem trudna do tad. Pretpostavljam da je to rekao da bi radio papa test (12. Ili 13. Dan ciklusa) a vjerovatno ce mi reci i koje hormone da radim, jer sam zadnje radila prije tacno god dana). Moji ciklusi su inace jako neredovni, nikad nije u isto vrijeme, medjutim zadnjih par dana sam se osjecala bas jako cudno, sa dosta simptoma T, radila sam juce poslijepodne test i bio je - nazalost. Pijem vrkutu caj svaki dan, neke sumece multivitamine sa folnom i tu i tamo neke prirodne vaginalete koristim. Planiram naruciti lh trakice sa amazona da vidim da li ikako imam ovulaciju. I da, pijem letrox 25 za tsh, za koje mi je moj endokrinolog rekao jer je bio 3,5 da ako zelim bebu da pocnem s tim pa da se javim kad ostanem trudna. Mene samo zanima da li ima neka zena da je s ovakvim ili slicnim simptomima ostala prirodno trudna? Zahvaljujem se unaprijed 😊🥰

  • Avatar Jelušićkaa

    Jelušićkaa

    Broj poruka: 861

    Prijavi adminu

    pahuljicaaa

    Pozdrav drage zene, zadnja 2 mjeseca citam ovaj forum kako koje pretrazivanje kucam na googleu, prvo ovaj forum trazim, nisam znala da je i dalje aktivan, sad mi je dosta lakse kad znam da mogu i sama svoje napisati. Naime, jako kratko radimo na bebi (2. Ciklus) ali zensko kao zensko - nestrpljivo. Ja imam PCOS ( na zadnjem uzv pise samo lijevi jajnik, desni uredan) i 3 mioma za koja dr kazu da ne bi trebala predstavljati problem u trudnoci. 9.10. je bila ZM, a 26.10. Sam bila kod gin na uzv, gdje mi je rekao da se javim kad dobijem iduci put menstr i da ne ostanem trudna do tad. Pretpostavljam da je to rekao da bi radio papa test (12. Ili 13. Dan ciklusa) a vjerovatno ce mi reci i koje hormone da radim, jer sam zadnje radila prije tacno god dana). Moji ciklusi su inace jako neredovni, nikad nije u isto vrijeme, medjutim zadnjih par dana sam se osjecala bas jako cudno, sa dosta simptoma T, radila sam juce poslijepodne test i bio je - nazalost. Pijem vrkutu caj svaki dan, neke sumece multivitamine sa folnom i tu i tamo neke prirodne vaginalete koristim. Planiram naruciti lh trakice sa amazona da vidim da li ikako imam ovulaciju. I da, pijem letrox 25 za tsh, za koje mi je moj endokrinolog rekao jer je bio 3,5 da ako zelim bebu da pocnem s tim pa da se javim kad ostanem trudna. Mene samo zanima da li ima neka zena da je s ovakvim ili slicnim simptomima ostala prirodno trudna? Zahvaljujem se unaprijed 😊🥰


    Pridruži se na grupu lovci na ovulacije 7 dio tamo ima puno slučajeva sličnih. 😘

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.