Bris na streptokok

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Ja sam evo sad u 37tjednu saznala da je i dalje pozitivan.. gin je prepisao Klavocin odnosno KlavoPhar (dvije kutije) 2x1 tableta dnevno. I naravno na porodu cu jos dobiti intravenozno. Jel jos neka od vas pila te tablete i kako ste ih podnosile? Eto da mi je moja gin prepisala antibiotik jos sredinom trudnoce mozda ga sad nebi morala uzimati, iako kazu da bi na porodu dobila nebitno jel kasnije poz ili neg. 

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar S@r@

    S@r@

    Broj poruka: 646

    Prijavi adminu

    Omerta

    Ja sam evo sad u 37tjednu saznala da je i dalje pozitivan.. gin je prepisao Klavocin odnosno KlavoPhar (dvije kutije) 2x1 tableta dnevno. I naravno na porodu cu jos dobiti intravenozno. Jel jos neka od vas pila te tablete i kako ste ih podnosile? Eto da mi je moja gin prepisala antibiotik jos sredinom trudnoce mozda ga sad nebi morala uzimati, iako kazu da bi na porodu dobila nebitno jel kasnije poz ili ne

    Pila sam te ant.u pocetru negdje kad se radio prvi bris i nakon terapije je nestao,sad se nije  pojavio u nalazima (sad sam 38.tj+1) ma da mi je gin.koja mi vodi trudnocu rekla da svejedno cu ga morat na porodu dobit jer je za njih jednom pozitivno,uvijek pozitivno jer je to bakt.koja je u tijelu samo je pitanje kad je aktivna …
    Bilo bi mozda manje opasno za bebu da si ranije pila al kazu da su tako male sanse da se beba zarazi da se ne treba brinut
    I pila sam puno caja od brusnice uz te antibiotike…
    Nisam od tog antibiotika dobila gljivice sto mi je bilo najvaznije :) 

  • Avatar S@r@

    S@r@

    Broj poruka: 646

    Prijavi adminu

    I daa oprosti skroz sam zaboravila al dala mi je i vaginalete xD -.- zato valjda ni nisam gljivice dobila😂,
    Njih sam koristila samo 5 dana kako je bilo propisano.
    P.s.dosta su mi tesko padali na zeludac ali neznam jel to bilo opcenito posto imam problema sa zelucem,obavezno jedi prije nego ih pijes.
    Partnera nije ljecila jer sam citala i cula od masu tr.da su se i partneri ljecili pa sam ga nagovorila da svejedno kontaktira svoju dr.i pita i nije bilo potrebe.

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Za sad gljivica nema.. Vaginalete nisam dobila, osim sto sam nekad u toku trudnoce na svoju ruku uzimala one prirodne Acidosalus. A sad nekih 3,4h nakon antibiotika popijem probiotik Biorela Daily. Bila sam malo preplasena kad mi je ranije izolirana ta bakterija, ali je gin tvrdila da nema razloga za brigu, da nije nista opasno nego cemo samo ponoviti bris pred kraj.. i na porodu naravno antibiotik u venu. Ta doktorica je otisla u penziju tako da sam na zadnji pregled prije TA isla kod novog dr, on mi je ipak nakon tog drugog pozitivnog nalaza prepisao terapiju. To sam sve spomenula i gin u TA na Sv.Duhu.. ona mi je pak rekla da nisam nista trebala uzimati, al kao ajde mogu zavrsiti tu jednu kutiju, da ne moram popiti obje odnosno za 2 tjedna kako mi je ovaj dr prepisao. Pomalo zbunjujuce, ocito svaki dr ima neko dr misljenje..

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar S@r@

    S@r@

    Broj poruka: 646

    Prijavi adminu

    Omerta

    Za sad gljivica nema.. Vaginalete nisam dobila, osim sto sam nekad u toku trudnoce na svoju ruku uzimala one prirodne Acidosalus. A sad nekih 3,4h nakon antibiotika popijem probiotik Biorela Daily. Bila sam malo preplasena kad mi je ranije izolirana ta bakterija, ali je gin tvrdila da nema razloga za brigu, da nije nista opasno nego cemo samo ponoviti bris pred kraj.. i na porodu naravno antibiotik u venu. Ta doktorica je otisla u penziju tako da sam na zadnji pregled prije TA isla kod novog dr, on mi je ipak nakon tog drugog pozitivnog nalaza prepisao terapiju. To sam sve spomenula i gin u TA na Sv.Duhu.. ona mi je pak rekla da nisam nista trebala uzimati, al kao ajde mogu zavrsiti tu jednu kutiju, da ne moram popiti obje odnosno za 2 tjedna kako mi je ovaj dr prepisao. Pomalo zbunjujuce, ocito svaki dr ima neko dr misljenje.

    To ni meni nije jasno i zbilja svako vodi svoju politiku a bar oko tog se treba usuglasit,
    Mene je dr.u tr.ambilanti na merkuru napao da sta sam radila uopce taj bria prije 35.tj.i koja budala mi da terapiju,a dr.kod koje sam se odlucila isto na merkuru vodit tr.do kraja je obratila paznju i bila vrlo zadovoljna da sam to rano otkrila i rjesila iako ide jos na porodu venozno..
    Sad ti znaj.
    Nije lose pit probiotike oni zbilja nemogu stetit nikako
    Malo me cudi kaj je rekla dr.u tvom slucaju da popis sam jednu kutiju jer za nema smisla pit malu dozu ako je osredena propisana za odredenu kolicinu bakt.,al ko ce znat oni su ipak doktori i preostaje ih slusat i imat povjerenja u njih 
    Kako kaze tak napravi ipak ona vodi sad tvoju tr.,kak je tak je,nemres sad promjenit to kaj imas bakteriju vec napravit sve da je se rjesis i to je to😁😁
    Bit ce to sve oki ,samim time kaj na porodu dobis antibiotik 

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Eto mene opet. Dižem malo temu.. Nova trudnoća i opet izoliran streptokok.. Gin rekao da mogu i ne moram uzimati sad antibiotik, pošto ću ovako ionako dobiti pri porodu.. Ipak mi je prepisao Sumamed (azitromicin) 3 tablete svaka 24h. I to su po novom neke koje se otope i baš su gorke, bljak, obavezno sa sokom kako piše.. Ja nisam imala pa popila sa vodom. Uglavnom.. Ne vidim tu na temi da je ijedna dobila azitromicin.. Pa ne znam jel će to uopće imati kakvog učinka na beštiju. Ugl. na nalazu je to jedan od antibiotika na koji je bakterija osjetljiva, a valjda i jedan od dopuštenih u trudnoći. 

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Pozdrav, nadam se da ce se netko javiti na ovoj temi.. 
    Dečko i ja se borimo sa streptokokom, ili ga on ima ili ga ja imam i tako u krug… nakon dva gubitka odlučila sam ovaj mjesec da krenemo sa trećom srećom i napravili smo za svaki slučaj urinokulturu i meni je pokazao opet  Streptococcus agalactiae (grupa B) 100000,dok njemu enteroccocus species 100 naspram 1000…
    Zanima me dal nas to spriječava u planiranju nove trudnoće i jel netko imao slična iskustva ? 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.