Carski rez

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • maja7171

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Tonka_Antonija


    Pozdrav svima. Mene čeka dogovoreni carski u Vinogradskoj, zbog velikog mioma koji smeta za prirodni porod. Ovo mi je prva beba i stvarno nemam pojma što me čeka. Puno su mi pomogla vaša iskustva, imam još nekoliko pitanja, pa tko zna i ima volje, molim odgovore:
    1. Jesu li klistiranje i brijanje nužni i kod carskog ili ih se može odbiti?
    2. Trebam li i nakon carskog one velike vatene uloške/jednokratne gaćice, tj kakva je situacija s iscjetkom, krvarenjem, curenjem nakon carskog?
    3. Osim standardnih preporuka što ponijeti u bolnicu, imate li vi mame koje su bile na carskom još kakvih preporuka?
    4. Da li je netko vodio trudnoću kod dr. Sabolović Rudman u Vinogradskoj? Da li ona nakraju i vodi porod/radi carski? Inače sam oduševljena s doktoricom, jako je ljubazna i pristupačna a ja nekkako svaki put na pregledu zaboravim pitati sve što me zanima.

    Hvala unaprijed na pomoći :-*

    1.Ne
    2.da obavezno ce ti to tribat
    3.ja da se mogu vratit sada ponila bi sa sobom i ad mliko jer mi je beba jednu vecer plakala zbog gladi a oni donose to mliko svaka 3 sata,a beba mi je puno spavala pa mi je bilo zao budit ga..nakon carskog moje mlijeko mi je nadoslo tek 3.ili 4.dan

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Prije 3 i pol mjeseca imala sam hitni carski rez u bolnici u Sisku. Cijeli dan sam bila u trudovima i čekala prirodan porod, ali kod izgona su vidjeli da dijete ne može izaći i hitno me operirali pod općom anestezijom. Po porodu dijete nije plakalo i bio je na kisiku. Tvrdili su mi zbog donaltina i opće anestezije. 

    Vanjski rez je dolje nisko vodoravno, a unutarnji rez je okomit, od pupka prema dolje. Ne znam radi li se tako svima ili su samo meni tako zbog hitnosti?!

    Beba je dobro, hvala Bogu. Ja se nisam mogla ustati zbog anemije, tek 3. dan sam ustala. Skoro sam dobila i transfuziju. Boljelo je dosta. I kad sam ustala teško mi je bilo hodati i brinuti se za dijete. Doma su mi pomagali pa sam mogla lezati. Tek nakon mjesec dana sam mogla duze hodati i stajati i nije me boljelo. 

    Uglavnom, teško iskustvo jer sve je odrađeno tako brzo da se nisam ni snašla. Cijeli dan s mužem bila skoro sama. Babica bi došla samo da me u trudu proširi rukom. Dr.na specijalizaciji mi je probušila vodenjak. Prvi pregled po dolasku grub i bez osjećaja jer su me dr.i ta specijalizantica pregledavali i ja sam im bila lutka za učenje. U trudovima, uplašena postupali su sa mnom kao s predmetom, kao da me ne boli dovoljno, gurali trbuh na jednu, drugu stranu, prema dolje, a rukama u meni ni ne znam što su radili.

    Šećer na kraju, sljedeće jutro me sa svježom ranom voze na slikanje jer im nedostaje instrument s operacije. Boli svaki pokret, svaka neravnina na putu, svako okretanje i premjestanje s kolica na krevet.  Dr.na kraju ne zna zašto sam morala na carski. Dao je tri teorije. Idem ortopedu i čekam da vidim imam li kakvu deformaciju zdjelice ili povredu da znam za drugi puta. Ono više ne želim prolaziti.

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Zašto se carski rez zakazuje tjedan prije termina? Moja beba je i ovak manja (valjda po tim njihovim procjenama), još je na zadak, a i po mojoj računici krivo računaju - ciklus je uvijek bio 31+ dana a ne 28 kak ukucaju u uzv. Kaj me ne puste do termina, pa se i beba možda okrene…(sad smo 36tt)

    [lilypie.com]

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Bebe su velike u tom tjednu u kojem ste sad vas dvoje i nemaju mjesta da se okrenu!Bila sam pitala ,isto me zanimalo pa mi je tako receno!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Da, moja je inače manja, pa mi je čudno. A okreće se stalno po trbuhu…ko zna možda joj ipak uslije salto

    [lilypie.com]

  • Avatar NurseMom

    NurseMom

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Podizem temu!
    Rodila carskim prije 3 mjeseca. Dogovoren carski radi velike bebe. Dan prije poroda procijenjen na 5200 gr. Rodjen 5830 gr/57 cm(zato zenske moje ne vjerujte procjenama uzv-a!)Hvala Bogu pa sam isla na carski. Upravo to je spasilo moju bebu od traumaticnog poroda i mogucih posljedica. A spasilo i mene. Nije mi zao sto nisam rodila vaginalno. Ali tko moze prirodno ja dajem palac gore i podrzavam. Oporavak dobro prosao,ustala nakon 24h u intenzivnoj. Hodala poslije malo teze,ali islo je. Jedino sam bebu vidjela tek 3.dan jer je bio na pedijatriji na promatranju(sumnjali da ima diabetes zbog kilaze,ali nema,nisam ni ja imala). Zdrav,prav,veliki decko! 
    Mjesto reza je utrnuto jos uvijek i svrbi povremeno. Meni je ostalo dosta stomaka jos. Ne znam hoce li to nestati. Onako “mlohavo” je i ne svidja mi se

  • bellina

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame, 
    Dali je koja imala iskustva da zatrudni 7 mjeseci nakon carskog poroda? Koje su posljedice i rizici? Kasne mi već 15 dana, nisam radila test a u ginekologa idem za 7 dana. Dotad moram ubiti ovu neizvjesnost. Nemam nikakve simptome, osim što mi je ponekad vlažno donje rublje. Pazili smo se i ne znam stvarno što se događa. Heeelp 🙏

  • avama

    Broj poruka: 1260

    Prijavi adminu

    Mame zanima me vi koje ste imale vise carakih 2,3 ili 4 da l ise rez radi na iatom mjestu uvijek? 

  • Valeera

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!

    Zanima me jeste li nakon carskog imale osjecaj žarenja kao da vas peče u području iznad reza pa prema van prema preponama, pogotovo pri mokrenju?

    33g. - nezaštićeni od 12.mjeseca 2019.

  • Avatar Ivona1505

    Ivona1505

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Charmed

    Zašto se carski rez zakazuje tjedan prije termina? Moja beba je i ovak manja (valjda po tim njihovim procjenama), još je na zadak, a i po mojoj računici krivo računaju - ciklus je uvijek bio 31+ dana a ne 28 kak ukucaju u uzv. Kaj me ne puste do termina, pa se i beba možda okrene…(sad smo 36tt)


    Meni su rekli da bude tjedan do dva ranije da ne bi poceo porod prirodnim putem, ako imas dogovoreni carski rez, ja cu morati ici i hvate me malo strah, ali imamo jos vremena do onda. A i je vidim nista na ovu temu vec neko vrijeme. 

    🙋🏻‍♀️1998. 🧔🏻1992.
    👩‍❤️‍💋‍👨23.01.2016. 💍27.02.2020. 💒15.05.2021
    25.02.➕🤰🏻
    👶🏻 Termin 22.10. Matej 😊💙
    Termin carskog 18.10.2021. 😊
    Matej: 50 cm, 3620 grama 🥰
    09.01. ➕
    Termin: 10.09.2024. 🤰🏻

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.