Dijete rođeno u braku ili izvan njega

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ines24

    Ines24

    Broj poruka: 529

    Prijavi adminu

    Jedno pitanje za sve nevjenčane mame, jeste li bez crkvenog vjenčanja mogle krstiti dijete?

    [lilypie.com]

  • Avatar tweety91

    tweety91

    Broj poruka: 207

    Prijavi adminu

    ines24


    Jedno pitanje za sve nevjenčane mame, jeste li bez crkvenog vjenčanja mogle krstiti dijete?

    to i mene zanima 

    [lilypie.com]

    [/u [daisypath.com]

  • Avatar Sonja8

    Sonja8

    Broj poruka: 509

    Prijavi adminu

    Ha, ha, ha, sumnjam…
    Ja nisam mogla biti kuma na krizmi svom bratu jer sam živjela sa svojim dečkom u izvanbračnoj zajednici (tada još nismo čekali bebača, mogu misliti šta bi sada rekao…)

    [lilypie.com]

  • Avatar Ines24

    Ines24

    Broj poruka: 529

    Prijavi adminu

    Navodno ovisi o svećeniku, al negdje sam pročitala da je čak papa rekao da bi se djeca trebala krstiti jer nisu oni krivi što roditelji žive u grijehu… A svećenici srećom ne žive u grijehu (koliko samo djece imaju)  čast izuzecima…

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Ovisi o sveceniku!

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Pandora4

    Pandora4

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Kanonsko pravo kaže slijedeće: Kan. 868 - § 1. Da bi se dijete dopušteno krstilo, potrebno je:
    1. da pristanu roditelji, barem jedan od njih ili tko ih zakonito zamjenjuje;
    2. da ima osnovane nade da će biti odgajano u katoličkoj vjeri; ako te nade nema, neka se krštenje prema propisima krajevnog prava odgodi pošto se razlog obrazloži roditeljima.
     

    Moglo bi se reći da je ključno pitanje - zbog čega nisu u braku. Ako nisu crkveno vjenčani, a mogli su biti (!), svećenik može opravdano zaključiti da izostaje jedan od uvjeta za krštenje, a to je da će roditelji odgajati dijete u katoličkoj vjeri. Ukoliko bi krstili dijete samo zbog običaja ili tradicije ili jer to tako svi rade - krštenje se može odgoditi dok se ta situacija ne promjeni ili dok osoba koju treba krstiti sama ne izrazi želju za krštenjem.
    Ako ne postoji valjan razlog da svećenik donese takav zaključak (s obzirom na okolnosti) i svejedno ne krsti dijete nakon što su roditelji to zatražili, svećenik je u krivu i treba “potražiti drugo mišljenje”.

    [lilypie.com]

  • nirvana1989.

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima prisutnima.  Mene zanima da li netko od Vas zna kako da saznam da li muž ima četvrto dijete, koje je očito priznato kad plaća alimentaciju?! Oprostite na glupom pitanju, i ako mi ne možete pomoci savjetom, nemojte me ni osuđivati jer ne znate sto se krije iza sveg ovog. Unaprijed hvala

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.