Djetetovo napredovanje na težini

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • zeljko

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima,
    Presretan sam tata sestomjesecne curice. Inace je ona supruzi i meni prvo dijete.
    Malena je na ciki i sad smo nedavno bili na pregledu kod doktorice. U 2 mjeseca dobila je “samo” 400 grama. Doktorica nam je rekla da je tako ok jer da je trebala udvostruciti porodjajnu kilazu sa 6 mjeseci a to je napravilA (porodjajna tezina je bila 3500 a sada je na 6900).
    Ali naknadno sam cuo da doktorica ne voli dohrane i umjetnu hranu i da ce tesko reci da je dijete mozda gladno.
    Nedavno smo uveli kasice pa cemo pratiti malo zena i ja sami, ali frka nas je da mozda dijee zbija nije gladno.
    Papa cca svaka 2 sata i tako se nekako i nocima budi da bi papala…
    Inace ja nasmijana i razigrana, s kakanjem i piskenjem nema problema…
    Ima li neko savjet ili dodatni mehqnizam kontrole jer mi je ni pola kile u 2 mjeseca nekako malo….

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Mislim da zaista nemate razloga za brigu. Sasvim je normalno da beba nakon tri, četiri mjeseca ‘uspori’ s dobivanjem na kilaži i pola kile je u toj dobi sasvim okej!
    Uvjerena sam da biste vi i supruga znala da vam je beba gladna, ona bi vam to već dala do znanja. I moj sin je sisao svaka dva sata i jedva smo s uvođenjem dohrane to malo prorijedili, a noću se budio svaka dva sata i sisao do prvog rođendana, odnosno do mog povratka na posao tako da to nije ništa neobično. I sasvim je zdravo i bucmasto dijete!
    Sve dok je beba nasmijana, razigrana i normalno piški i kaka nemate brige! Samo vi nastavite sa sisanjem 

  • zeljko

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

     Hvala

  • Avatar PeggySue

    PeggySue

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    I ja mislim da se nemate zbog čega brinuti. Moji također nisu spavali sve dok su sisali i mislim da to nema veze sa gladi. Bebi ste, uz dojenje, počeli davati kašice i to je ok s obzirom da se sa šest mjeseci počinje uvoditi dohrana. Nama naša pedijatrica uvijek napominje da nam alarm za uzbunu uvijek bude  djetetovo raspoloženje i uredne nužde. Kod vas je sve super! Uživajte u svojoj veseloj bebici!

    happy mum

  • Avatar PeggySue

    PeggySue

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    PeggySue


    Nama naša pedijatrica uvijek napominje da nam alarm za uzbunu uvijek bude  djetetovo raspoloženje i uredne nužde.


    Ajme tek sam sada vidjela što sam napisala…naša pedijatrica nama to kaže ipak malo drugačije…uglavnom… mislila sam na to da nam je  alarm za uzbunu promjena djetetovog raspoloženja, dakle dijete je cendravo, plačljivo, nervozno te eventualne poteškoće sa stolicom i mokrenjem.

    happy mum

  • Anastassia

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozz svima! 
    Rodila sam zdravo treće dijete s 3340 g i 50 cm. Prehrana je isključivo dojenje. Za 2 i pol mjeseca moja beba je dobila jedva kilu i pol ali je narastao 8 cm od rođenja. Pedijatica i patronažna mi savjetuju da ne uvodim nadohranu. Inače mi dijete naočigled raste, zadovoljan je i fino napreduje, osim sto nema dovoljno kila.. Dojim ga često na zahtjev. Ima obilne i učestale stolice. Što biste mi vi preporučili? Uvesti nadohranu ili nastaviti učestalo dojiti? Hvala!

  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Anastassia

    Pozz svima!
    Rodila sam zdravo treće dijete s 3340 g i 50 cm. Prehrana je isključivo dojenje. Za 2 i pol mjeseca moja beba je dobila jedva kilu i pol ali je narastao 8 cm od rođenja. Pedijatica i patronažna mi savjetuju da ne uvodim nadohranu. Inače mi dijete naočigled raste, zadovoljan je i fino napreduje, osim sto nema dovoljno kila.. Dojim ga često na zahtjev. Ima obilne i učestale stolice. Što biste mi vi preporučili? Uvesti nadohranu ili nastaviti učestalo dojiti? Hvala!


    Bok,imala sam.isti problem,po njihovim tablicama jedan je mjesec dobio premalo na tezini,i uvela sam AD,s vremenom ce ti vise htjet bocicu a.manje cicu,mi smo 5,5mj i dojimo uz AD,ali dojenje je borba,jer na bocicu lakse ide..moj ti je savjet da se javis rodama na njihov telefon ili na fejsu,imas grupu.. sretno 🙂

    [lilypie.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Moja je dobila kilu i pol kroz 6 mjeseci od rodenja. Dakle svaki pregled koji ide svaka 2 mjeseca bila bi oko pola kila u plusu. Tako da ne znam sto se brines. Klinac super napreduje, nadohrana bi ti poremetila dojenje i vjerovatno bi morali preći naad skroz. Uzivaj u bebi, super ste i super napredujete.

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.