Drugi porod

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tanja24

    tanja24

    Broj poruka: 233

    Prijavi adminu

    Bas mi je lijepo ovako lijepa iskustva citati,svaka cast mame:) Meni je stvarno proslo dugo od prvog poroda,ali nekako ne zaboravi se bas. Iako,trudnoca mi je skoro pa kao i prva,znam da ne znaci da ce i porod. Jos malo pa cu i ja svoje drugo iskustvo s poroda ispricati:)

  • Avatar Pixii

    Pixii

    Broj poruka: 269

    Prijavi adminu

    Podizem temu jer me zanimaju iskustva mama koje su ranije rodile u prvoj trudnoci, da li je i drugi porod bio prijevremen? Brzi, laksi? Pisite 

    Rodila sam prvog bebaca s tocno zm 37+0 (36+2 uzv) uredna trudnoca, sve je islo dosta brzo za prvorotkinju. Sad se blizi drugi porod strah me da ce opet uraniti pogotovo jer je druga trudnoca, a mali razmak…

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Prvi porod-dolazak u radjaonu u 10 ujutro rodilaa u 17!Cinilo mi se duuuuuugo. ..Haha… Bez epiduralne tridovi mi se cinili prebolni!
    Drugi porod-indukcija!Cijeli dan ih imala svakih pola sata,a kad su mi probusili vodenjak rodila za tri sata!S epiduralnom,predobro!
    Trecu porod-indukcija!Probusili vodenjak u 9,rodila u 12!Bez epiduralne!Trudovi ok,najgore zadnjih pol sata prije izgona!Mrzim izgon!!!!!!😂

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    A da,sve poslije termina

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • IvanaJ

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage mame. Prvi porod sam imala 14.9.2017., sad sam drugi put trudna 2 mjeseca. Prvi porod mi je vodenjak pukao u 2 ujutro, lagani trudovi krenuli u pola 3. Dan prije su me narucili na inducirani jer sam prenesla curku 2 tjedna. Ali ipak su krenuli moji trudovi. U bolnicu sam dosla u 6 sa trudovima na svakih 10 minuta, nakon pregleda i klistira poslali me da setam sat vremena. U boks sam poslana u 8 sa trudovima na 5 minuta. I dalje su bili izdrzljivi. U 10 su mi dali drip a onda su poceli luđački bolni trudovi, na svake 2 minute. Oko 12 sam bila otvorena skoro skroz i pitali me jel hocu epiduralnu. Reko hocu sve samo da malo manje boli. Epiduralna mi nije nista pomogla jer su mi ju dali 20 minuta prije izgona. Vec sam imala ogroman nagon za tiskanje, nisam mogla izdržati a cura se jos nije skroz spustila u kanal, “morali” su me recnut. Nakon 4 truda cura je ugledala svjetlo dana. Jedan unutarnji sav i 5 vanjskih. Oporavak nakon 2 tjedna. E sad ono sto bih htjela da mi neka mama opise svoj drugi porod, dali traje krace, dali manje boli? 

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Ivana, ja sam u prvoj trudnoci bila inducirana 5 dana iza termina, 16h provela na dripu. Savovi u unutarnji i vanjski, mj i pol nisam skroz normalno sjela. 
    Drugi porod krenuo puknucem vodenjaka u 4h ujutro 3 dana prije termina. U bolnicu dosla 6 cm otvorena, imala svoje trudove koji nisu bili previse bolni. Nakon 5h su moji trudovi postajala slabiji pa su me prikljucili na drip i za 2h sam rodila, bez epiduralne i bez epizuotomije. Sve u svemu bilo je brze, puno manje bolno nego prvi porod, oporavak ravno 2h. Drugo dijete je imalo 4250g i 53 cm, pola kile teze od prvog..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mari1313

    Broj poruka: 82

    Prijavi adminu

    evo ako mogu pomoci svojim iskustvom.. prvi porod krenuo s trudovima ujutro oko 10. znas kako to bov s prvom bebom, nisi siguran jesu li pravi il nisu dok nisam pocela puhat :) vec sam bila u bolnici tako da sam cekala u sobi dok god sam mogla stajati na nogama. u 5 sam isla u radaonu u bas jakim trudovima, u 7 ipo se rodio malisa. mogla sam i prije ali nisam znala dobro tiskati, to mi je bas bilo tesko. drugi porod dvije godine nakon. svakome bi pozeljela tako. ujutro u 4 su me probudili laganiji trudovi, opet sam bila u bolnici. tako da sam se sredila, doruckovala i setala po sobi. do vizite sam vec jedva govorila tako da su me poslali u predradaonu da se ocistim. u radaonu u 10 i kvara. nisam rekla muz je oba puta bio sa mnom. i moram priznat da sam drugi puta bila dosta smirenija i znala sam kako prodisat trudove. odjednom sam osjetila jaki nagon i jes jedan malisa je stigao vec u 10:45. bez epiduralnu, bez epiziotomije, bez savova. sunce mamino nije me puno mucilo, al zato mi je kasnije sve vratio :) bolovi su bili isto ludi kao i prvi put ali sam ja bila spremnija i brze je islo

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Prvi porod dug i tezak, bila sam spremna na bol i sve al ipak sam se iznenadila koliko sami trudovi bole, izgon je bio pravo olaksanje. 
    Drugi porod jako brz, jako lagan, trudove propricala i prosmijala s babicama i doktorom, bez intervencija, bez rezanja, bez sivanja. 
    Mislim da je razlog tome sto sam znala sta me ceka, bila sam puno puno opustenija i smirenija, znala sam da to treba odgulit i da ipak sve skupa prodje brzo. 

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    IvanaJ

    Pozdrav drage mame. Prvi porod sam imala 14.9.2017., sad sam drugi put trudna 2 mjeseca. Prvi porod mi je vodenjak pukao u 2 ujutro, lagani trudovi krenuli u pola 3. Dan prije su me narucili na inducirani jer sam prenesla curku 2 tjedna. Ali ipak su krenuli moji trudovi. U bolnicu sam dosla u 6 sa trudovima na svakih 10 minuta, nakon pregleda i klistira poslali me da setam sat vremena. U boks sam poslana u 8 sa trudovima na 5 minuta. I dalje su bili izdrzljivi. U 10 su mi dali drip a onda su poceli luđački bolni trudovi, na svake 2 minute. Oko 12 sam bila otvorena skoro skroz i pitali me jel hocu epiduralnu. Reko hocu sve samo da malo manje boli. Epiduralna mi nije nista pomogla jer su mi ju dali 20 minuta prije izgona. Vec sam imala ogroman nagon za tiskanje, nisam mogla izdržati a cura se jos nije skroz spustila u kanal, “morali” su me recnut. Nakon 4 truda cura je ugledala svjetlo dana. Jedan unutarnji sav i 5 vanjskih. Oporavak nakon 2 tjedna. E sad ono sto bih htjela da mi neka mama opise svoj drugi porod, dali traje krace, dali manje boli?


    Prvi porod… Lagani trudovi (vise kao grcevi)  krenuli oko 15.30 i bili nepravilni do 19.30. Onda su postali pravilni i bolniji. Oko 21.30 dosla u bolnicu, otvorena 9 prsti, pravac rađaona. Rodila u 22.27, rezana.. Par unutarnjih i vanjskih savova.
    Drugi porod… Oko 20 ispao sluzni cep za kojeg sam mislila da je pukao vodenjak koliko je bilo obilno tekucine i zato sam krenula u bolnicu. Po putu su krenuli odjednom trudovi na 6-7 minuta. Dosla u bolnicu 7 prsti otvorena, rodila u 23.23 bez rezanja i pucanja… Trudovi drugi put su bili jaci i bolniji ali je od pocetka sve krace trajalo…
    Oba puta bez dripa i epiduralne. Bebice su bile prvi 2970 g i drugi 3510 g.

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • IvanaJ

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Joj cure kak je ovo lijepo citati. 😍 Nadam se da ce biti brze drugi put, i sto kazete lakse je jer znamo sta nas ceka.. 👌😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.