Duphaston i izostala mjesečnica

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ninika11

    ninika11

    Broj poruka: 894

    Prijavi adminu

    dana baš mi je žao. nadam se da je idući dobitan

  • Avatar Nosić

    Nosić

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    naime suprug i ja se već godinu i pol borimo s neplodnošću. Prvo njegov spremiogram nije bio dobar, e sada kada smo to napokon popravili - problem je kod mene, nemam plodnih dana, ciklusi su su mi svakih 21-22dana. Vadila sam hormone pa su mi dali duphaston koji sam pila od 16-25dana ciklusa da ga produljim. Zadnju tbl sam popila 16.10., danas mi je 37 dan ciklusa, a ja jos ne krvarim. Zadnju menstruaciju sam imala 22.09. Dva tjedna me bole grudi toliko intenzivno da ne nosim ni grudnjak, bradavice ne smijem ni dotaknuti. Imam žgaravicu i stalno podrigavam što me ubija, u donjem dijelu trbuha osjećam da se nešto dešava, kao da ću dobiti, a nikako ne dolazi, tu je još i nesanica i nekakav bijeli iscjedak…
    U subotu sam napravila test za trudnoću u nadi da ću napokon vidjeti taj famozni plusić, pošto žene pišu da prokrvare još dok piju duphaston, a neke do 5-og dana… Meni je onda već kasnila 9 dana pa sam bila nestrpljiva s obzirom na navedene simptome… Plusića opet nije bilo, ali nisam se htjela odmah razočarati kao što se to već ne znam ni sama koliko puta dogodilo (valjda sam već smiješna i ženama u apoteci koliko testova kupujem), nego sam pričekala ponedjeljak i otišla kod svog ginekologa da me pregleda uzv-om. Rekao mi je da nisam trudna i da ne zna zašto krvarim, te ako ne dobijem mengu za dva tjedan da opet pijem 10 dana duphaston (s time da ne znam da li da pijem jednu ili dvije tbl., te što da učinim ako procurim u tom periodu - da nastavim pit još do 10 dana ili šta? - Ugl. gin je smušen da ni sam ne zna šta bi sa sobom). 

    Zanima me da li je netko imao sličnu situaciju i da li postoji mogućnost da je za test i ginekologa bilo prerano da se vidi trudnoća?

    Hvala unaprijed!

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    draga nosic.. ako je ginekolog rekao da nisi trudna onda vjerujem da nisi..a posto velis da je cudan ja se nadam da nije pogrijesio.. savjetovala bih ti da odmah pocnes pit tablete kako ti je rekao 10 dana i to po 2 komada,… nemoj cekat 2 tjedna jer ne vidim razlog zasto bi cekala.. ako i jesi trudna duphaston ne steti trudnoci i mnoge trudnice ga piju za zadrzavanje trudnoce. u slucaju da prokrvaris onda ih prestani piti. 
    ako ne dobijes mengu ni nakon sto ih prestanes piti,odnosno 15-20 dana od pocetka uzimanja tableta rekla bih da si trudna
    imam puno iskustva s tim tabletama i nadam se da sam pomogla.. ako imas jos koje pitanje samo pitaj..

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar airmail

    airmail

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    dobar dan svima, nova sam ovdje i imala bih jedno pitanje… vidim da sve imate iskustva s duphastonom… Naime, u cijeloj ovoj godini imala sam svega 3 prirodna ciklusa, pa mi je ginekolog dao duphaston za regulaciju. Prvi put sam dobila odmah 2. dan nakon zadnje tablete, ali sada, nakon što sam 2 tjedna pila po 2 tbl na dan, prošlo je skoro tjedan dana i još ni traga menstruaciji. Možete li mi reći kako je kod vas inače funkcioniralo? Test sam jutros napravila i opet prazan prozorčić :(

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    airmail


    dobar dan svima, nova sam ovdje i imala bih jedno pitanje… vidim da sve imate iskustva s duphastonom… Naime, u cijeloj ovoj godini imala sam svega 3 prirodna ciklusa, pa mi je ginekolog dao duphaston za regulaciju. Prvi put sam dobila odmah 2. dan nakon zadnje tablete, ali sada, nakon što sam 2 tjedna pila po 2 tbl na dan, prošlo je skoro tjedan dana i još ni traga menstruaciji. Možete li mi reći kako je kod vas inače funkcioniralo? Test sam jutros napravila i opet prazan prozorčić :(

    Koliko ih dugo pijes?

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • tea26

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Zene moje…molim vas pomoc ;) vidim da ste vec sve iskusne s tim duphastonom. Ovakva je situacija. Inace imam savrsene cikluse od 28 dana i traje po tri-cetri dana.medjutim prosli mjesec sam dobila malo kasnije i od onda nista.uglavnom kasni mi 11 dana ako gledamo prema prosloj a 13 prema dosadasnjim. Grudi su me boljele dva tjedna toliko da vise nisam znala kaj bi cak mi je i grudnjak smetao a sada je ta bol puno manja ali je jos uvijek prisutna. Ja i partner ne koristimo nikakvu zastitu jer zelimo bebicu. Napravila sam prije dva dana test al je neg.danas sam bila kod gin.i rekla je da mi je maternica zadebljana i dala mi je duphaston ali je u knjizicu tolko ruzno napisala da sad neznam kak to trebam koristit. Ugl. Pise 3<I/5d. Ako mozda koja od vas kuzi plz pomoc. I rekla je ako po tim tabletama ni nakon 7 dana ne dobijem da se javim natrag jer da je onda trudnoca u pitanju. Mene buni kako to sada ne vidi ako je u pitanju a onda ce vidjet?

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    tea


    Zene moje…molim vas pomoc ;) vidim da ste vec sve iskusne s tim duphastonom. Ovakva je situacija. Inace imam savrsene cikluse od 28 dana i traje po tri-cetri dana.medjutim prosli mjesec sam dobila malo kasnije i od onda nista.uglavnom kasni mi 11 dana ako gledamo prema prosloj a 13 prema dosadasnjim. Grudi su me boljele dva tjedna toliko da vise nisam znala kaj bi cak mi je i grudnjak smetao a sada je ta bol puno manja ali je jos uvijek prisutna. Ja i partner ne koristimo nikakvu zastitu jer zelimo bebicu. Napravila sam prije dva dana test al je neg.danas sam bila kod gin.i rekla je da mi je maternica zadebljana i dala mi je duphaston ali je u knjizicu tolko ruzno napisala da sad neznam kak to trebam koristit. Ugl. Pise 3&lt;I/5d. Ako mozda koja od vas kuzi plz pomoc. I rekla je ako po tim tabletama ni nakon 7 dana ne dobijem da se javim natrag jer da je onda trudnoca u pitanju. Mene buni kako to sada ne vidi ako je u pitanju a onda ce vidjet?

    ja sam pila 2 tablete dnevno… jednu ujutro i jednu navecer i tako 5 dana…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar Agnese

    Agnese

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    curke pozdrav 
    ja sam danas bila kod ginekologice..kasni mi 15 dana a od bete nista..kaze da je maternica zadebljana i da sve upucuje na trudnocu ali da ili jos nije stiglo do maternice ili je mucak..prepisala mi je duphaston pa ako za 15 dana ne dobijem znaci da je plod ipak ok..citam svasta po internetu tako da mi je u glavi kaos..ali se jos uvijek nadam jer pise da je to cuvar trudnoce poceti cu danas s tim pa kao treci dan kad dobijem prepisala mi je klomifen..jos sam pod dojmom emocija pa mi se sve to cini svakako..kako je vama na kraju zavrsilo s tim..

    Agnese

  • Avatar Sanjarica

    Sanjarica

    Broj poruka: 791

    Prijavi adminu

    Pozdrav zene…  pratim vas jako dugo citajuci vase forume…al evo od danas sam i clan… 
    Naime zanime me ako koja od vas mi moze pomoc nekim svojim mozda slicnim iskustvom… 
    Znaci od 7. mj. ja i decko radimo na bebici,al nece pa nece da se uhvati..  u 12-om mj sam nakon menstracije nakon nekih 2-3 dana opet pocela krvarit i krvarila lagano nekih 3-4 dana… isla sam kod ginica i otkrio mi je malu vodenu cistu ,dao mi je duphoston tablete,pila sam ih 10 dana i odmah sljedeci dan nakon zadnje tablete sam dobila menstruaciju koja je trajala 4 dana… sad..to je dakle bilo od 22.12-26.12… sljedecu menstruaciju sam trebala dobit danas… (inace su mi ciklusi stvarno uvijek bili tocni 28 dana), i imala sam ovulaciju  al vjestice nema… ne zelim se nadat trudnoci jer si mislim da mi mozda kasni jer sam prethodni mjesec pila te tablete pa je to nesto poremetilo…neznam ni sama… grudi me jako bole, hrana mi se uglavnom zadnjih par dana jako gadi (a inace sam prozdrljivica…hehe)… imam neke lagane mucnine al uglavnom poslijepodne i probadanje u trbuhu kao da cu svaki tren dobit… ali…
    Vidim da je vas dosta pisalo da je nakon tih tableta ostalo trudna pa eto potajno se nadam +… ako je koja imala slicnu situaciju rado bi da mi se javi… veliki pozz i izvinjavam se na dugom postu… 

    Svojim mislima stvaraš svoj život. Misli pozitivno i prizivat ćeš sretnu budućnost…
    ! [lilypie.com]

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    Sanjarica :)


    Pozdrav zene…  pratim vas jako dugo citajuci vase forume…al evo od danas sam i clan… 
    Naime zanime me ako koja od vas mi moze pomoc nekim svojim mozda slicnim iskustvom… 
    Znaci od 7. mj. ja i decko radimo na bebici,al nece pa nece da se uhvati..  u 12-om mj sam nakon menstracije nakon nekih 2-3 dana opet pocela krvarit i krvarila lagano nekih 3-4 dana… isla sam kod ginica i otkrio mi je malu vodenu cistu ,dao mi je duphoston tablete,pila sam ih 10 dana i odmah sljedeci dan nakon zadnje tablete sam dobila menstruaciju koja je trajala 4 dana… sad..to je dakle bilo od 22.12-26.12… sljedecu menstruaciju sam trebala dobit danas… (inace su mi ciklusi stvarno uvijek bili tocni 28 dana), i imala sam ovulaciju  al vjestice nema… ne zelim se nadat trudnoci jer si mislim da mi mozda kasni jer sam prethodni mjesec pila te tablete pa je to nesto poremetilo…neznam ni sama… grudi me jako bole, hrana mi se uglavnom zadnjih par dana jako gadi (a inace sam prozdrljivica…hehe)… imam neke lagane mucnine al uglavnom poslijepodne i probadanje u trbuhu kao da cu svaki tren dobit… ali…
    Vidim da je vas dosta pisalo da je nakon tih tableta ostalo trudna pa eto potajno se nadam +… ako je koja imala slicnu situaciju rado bi da mi se javi… veliki pozz i izvinjavam se na dugom postu… 

    mozda je jos prerano pravit test da vidis jel u pitanju trudnoca,ali savjetujem ti da ako ne dobijes menstruaciju za par dana popijes opet duphaston tako kao sto si ga pila i u 12 mjesecu…
    nisam doktor da ti dadem dijagnoze ali duphaston ti nece naudit trudnoci,a moze pokrenut ciklus u slucaju da ga je cista zaustavila.. u svakom slucaju sretno i javi rezultate..
    e da…zaboravih reci da ako nakon duphastona ne dobijes menstruaciju vjerojatno se radi o trudnoci…

    Laura 21.08.2014 :-*

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.