Endometrioza i iskustva sa začećem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mama90

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

     Brz oporavak ti zelim. Ja sam imala slicnu situaciju kao i ti. Endo svuda i posvuda, priraslice po cijeloj trbusnoj supljini, na mjehuru, mokracovodu, crijevima, sve sljubljeno s maternicom, jajovod jedan neprohodan itd….nakon dvije laparoskopije sve je sanirano (također u petrovoj). Samo ja nisam imala srece nakon operacija da ostanem trudna na normalan nacin, dr je mislio da nece biti problem s obzirom da su oba jajnika ostala i jedan prohodan jajovod, medjutim, funkcija jajnika je malo zakazala tak da sam 6 mj nakon op.zavrsila na ivf-u. Sada sam 8 mj trudna.  Bogu hvala, sve je zavrsilo u redu za sada, sto ce biti kasnije, ne znam. Ali isto sam recimo drzala i dijetu, pa cajeve, vrkuta, rad na imunitetu…..ma nema sta nisam probala, i ipak nakon 2 godine borbe s cistama zavrsila sam tako kako sam zavrsila. Samo kazem, bogu hvala pa se sve dobro zavrsilo. Sretno :)

  • SexySpru

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Hello,
    Drage forumašice, prijavila sam se ovdje jer imam isti problem kao i vi…endometriozu, koja je kako pretpostavljaju začepila jajovode, čitam da vas je većina pila vrkutu, a doktorica koja mi je bila na punkciji (bila sam na jednom neuspjelom IVF-u) rekla je da vrkuta pospješuje rast endometrioze.
    Da li mi molim Vas netko može reći koje čajeve ste pile?
    Zahvaljujem

  • omar2002

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Hvala najljepša :) nikad nisam čula za vrkutu, al sam čula za marulju pa nju pijem mjesec redovno pa mjesec ne…a što se tiče odnosa,jesu svakodnevni su. Gclub [goo.gl]

  • Anabela8

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    I ja imam endometriozu, pila sam komtracepcijske pilule nekih 8 mj i onda smo se odlucili za bebu, medutim 4 mj radimo na tome i nista, znan da to nije dugo vremena, ali strah me ishoda, bas zbog endometrioze. Ovaj mj sam imala uzasne mucnine, cak sam bila uvjerena da sam trudna, medutim danas je stigla menstruacija. Vidim da ima cura koje su uspjele zatrudniti pa se nadam da cu i ja :(

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Anabela8

    Pozdrav,
    I ja imam endometriozu, pila sam komtracepcijske pilule nekih 8 mj i onda smo se odlucili za bebu, medutim 4 mj radimo na tome i nista, znan da to nije dugo vremena, ali strah me ishoda, bas zbog endometrioze. Ovaj mj sam imala uzasne mucnine, cak sam bila uvjerena da sam trudna, medutim danas je stigla menstruacija. Vidim da ima cura koje su uspjele zatrudniti pa se nadam da cu i ja :

    Bok draga, koliko sam skužila ima nas dosta sa endometriozom i isto kao i ti sam čula da je dosta njih uspjelo prirodno..ovisi navodno o stupnju endometrioze..Ja iza sebe imam laparoskopsku, terapiju visannama i kako i nakon tog nije uspjelo prirodno evo čekamo ovaj mjesec prvu inseminaciju i nadamo se najboljem :) Samo hrabro, nema straha, što je meni ginić rekao reći ću ja tebi..nije pitanje hoće li uspjeti nego kad će uspjeti :) I zdravim parovima nekad treba duže, pa je meni onda nekak logično da se mi sa endom moramo malo pomučiti :) I da, meni je moj gin sugerirao potpomognutu vrlo brzo jer kaže što duže čekam a imam endo, to će biti teže jer u bilo kojem trenutku ona opet može buknut pa bolje odmah iskoristiti vrijeme dok ona miruje..Nadam se da sam pomogla i držim fige :):*

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Anabela8

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Sorry, tek sad vidim odgovor, puno hvala :) bila sam kod doktorice, kaže da mi se endometrioza na jajniku dosta smanjila, ali mi i dalje ne uspijevamo na bebici.. tko zna koji je razlog. 

  • Anabela8

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Je li vama uspjelo? Nadam se da jest :) 

  • Neregistrirana

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Evo jedna trudnica s endometriozom. Ostala sam trudna s 31 godinu, nakon 3 mjeseca nezaštićenih odnosa, neznajući da imam endometriozu. Naime, meni je endometrioza dijagnosticirana u trudnoći. Na redovitim ginekološkim pregledima do tada nisam imala nikakvih problema niti ciste. U 6. tt otkrivena cista 8x6 cm na lijevom jajniku i CA 125 iznosio je 143. U 16. tt CA 125 iznosio je 51, a cista se smanjila. 

  • bassve

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav svima, nemam endometriozu ali sam procitala jako puno iskustava gdje su zene sa ovom dijagnozom pomocu Jadrankine otopine zatrudnile. Taman mi je na fejsu izasla jos jedna objava iz grupe Jodirani, tocnije 204.ta beba pomocu joda, pa sam dosla podijeliti.

    d 3.mj.prosle godine.pila je zbog cista,mioma,endometrioze i neplodnosti.

    Iz grupe na fejsu Jodirani - Jadrankina otopina
    Iz grupe na fejsu Jodirani - Jadrankina otopina


    Ima jos hrpa ovakvih iskustava, ako nekoga zanima vise neka ude u tu grupu ili ja mogu prenijeti informacije.

  • lily05

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Zanima me ima li itko ovdje 36+ sa endimetrozom koja nije operabilna, odnosno nije tako izražena da bi se operirala, a i dalje ne može zatrudniti uz sve ostale uredne nalaze , uključujući i muževe .
    Iza sebe imam 3 neuspješna IVF-a:
    1.kratki protokol , 4js, 1et3d; 
    2.kratki protokol, 11js, 2et3d;
    3. dugi protokol (Yasmin,Puregon, Suprefact), 10js, 2blastociste5d
    Tražila sam mišljenje više doktora- niti jedan ne smatra da je operacija potrebna i odbijaju je i svi su složni da je uzrok neuspjehu endometrioza, te da je trudnoća moguća , ali uz nešto više truda.
    Valjda je dokazano da ne ide. Gubim vjeru više u sve

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.