Financijsko "zajednistvo" u braku

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mihael<3

    mihael<3

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Cure zanima me jedna stvar… Kakvo je financijsko stanje u vasim bracnim/vanbracnim zajednicama. Jer kod mene je koma, muz je toliko zaluden novcima i skrt da je to prestrasno. Radi po cijele dane (sam za sebe plus stalni posao koji ima), njegova mjesecna zarada je preko par tisuca eura. Doma ga nema nikako i ja sam sama sa bebom od 10 mjeseci od kad se on rodio. Svaki put kad mu za to prigovorim on kaze da RADI ZA NAS. Medutim kad ga trazim novce da se kupi hrana, pelene ili neka druga stvar on me pita GDJE SU MOJI NOVCI!?!! S tim da naglasim da su Moji novci 2660,00kn porodiljne naknade. I da, kaze da pitam svoju mamu da mi posalje, jer je navikao da moji salju novce kad god mi nesto treba.
    Znaci svi novci su njegovi, trosi ih na svoj posao, a za kucu se moram brinuti ja. Za njega ako kupi pelene, sljedeci put kad se trebaju kupiti kaze da dijete ima i mamu. Eto toliko, oprostite sto sam se raspisala ali pucam po savovima i bilo kakav savjet je dobrodosao!!

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1456

    Prijavi adminu

    Moje mišljenje je da bi on trebao podjednako ako ne i više pošto ima veće prihode od tebe prilagati za bebu. Ako je škrt ne mora sad ne znam što kupovati tebi, ali ako ne želi kupovati niti za bebu,e onda to stvarno ne samo da je škrto nego nije ni u redu. On je isto roditelj i normalno je da kupuje djetetu pelene ili prilaže novce za ručak pogotovo ako ga i on jede.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Mi još nismo bili u braku ni živjeli skupa, kad je bilo sasvim svejedno tko daje novce i čiji su jer su naši. Znamo se posvađat oko novaca i onda ide predbacivanje tko je kolko na kaj potrošio :D Al to čisto zbog gluposti, nikad nismo gledali ako ja nemam na računu il on, da ga pitam di je potrošio il da on to mene pita

  • Avatar mama102

    mama102

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    …očito ja imam predobrog muža kad čitam ovaj prvi post i gledam oko sebe parove…moj muž dobije plaću i donese meni, sebi ostavi za gablec, cigarete…ja plaćam režije i nabavljam sve što treba s NAŠIM novcima…kad mu treba za nešto uzme iz mog novčanika…kod nas nema moji tvoji novci…novci su zajednički…i ne mogu vjerovati da je problem kupit pelene za dijete?!?

    …mihael<3 trebala bi sjest i porazgovarat sa svojim mužem…

    mama10

    [lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Kod nas je novac zajednički još i otprije braka. Kad smo počeli živjeti zajedno samo je on radio, a ja sam bila zadužena za raspolaganje novcem  To se tako i nastavilo. On kad dobije plaću, skoro sve podigne s računa i da meni. Ostavi par stotina kuna ako mu nešto zatreba. Ja rasporedim za sve što nam treba taj mjesec, a višak stavim na štednju. Nismo se nikad posvađali oko novca. Općenito smatram da je novac u braku zajednički. Meni je nezamislivo da mi imamo svako svoj novac. Sve je naše. Nije bitno tko više zarađuje i čiji se novac troši na dijete. I ja mislim da bi trebala ozbiljno porazgovarati sa suprugom.

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Kod nas je novac zajednički još i otprije braka. Kad smo počeli živjeti zajedno samo je on radio, a ja sam bila zadužena za raspolaganje novcem  To se tako i nastavilo. On kad dobije plaću, skoro sve podigne s računa i da meni. Ostavi par stotina kuna ako mu nešto zatreba. Ja rasporedim za sve što nam treba taj mjesec, a višak stavim na štednju. Nismo se nikad posvađali oko novca. Općenito smatram da je novac u braku zajednički. Meni je nezamislivo da mi imamo svako svoj novac. Sve je naše. Nije bitno tko više zarađuje i čiji se novac troši na dijete. I ja mislim da bi trebala ozbiljno porazgovarati sa suprugom.

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.