Ima li netko ovdje tko je uzimao Elevit Pronatal u trudnoci?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marijanajo

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Drage mame i trudnice, 
    dosta sam u brigi posto sam uzimala (6 dana) Elevit Pronatal jer sadrzi vitamin A. 
    Citala sam mnogo o tome da vitamin A moze nastetiti plodu, sada me je strah posto sam, kao receno pila Elevit Pronatal. 
    Ima li ovdje koja mama da je pila isti multivitaminski lijek i sa bebom je sve u redu proslo? 
    Inace 6. sam tjedan, skoro 7. trudnoce. 

    Lijep pozdrav i hvala na odgovorima

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    Nisam ga uzimala ali zar misliš da bi prodavali vitamine,napravljene baš  za žene koje planiraju trudnoću,ili su trudne ili doje a da sadrže štetne sastojke za bebu? Mislim da ne trebaš brinuti,ali ako ne vjeruješ odgovorima koje ćeš ovdje dobiti pitaj svog ginekologa 😉…i nemoj puno googlati jer ćeš se samo zabrinjavati puno. Ja sam uzimala Novalac i stvarno su super😀,od njega mi kosa i nokti bili super a sadrži sve vitamine koje trebaš😀

  • Marijanajo

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala na komentaru :-)
    Mene je vise strah opcenito predoziranja ishranom vitamina A ako se uzima Elevit Pronatal. Elevit sadrzi 3600 IU, a stetno je od 10000 IU. Strah me jer sam mazala kruh cajnom pastetom :-/. Ne mnogo i ne svaki dan, ali taman da se zabrinem jer takvi proizvodi sadrze mnogo jetre a to sa Elevitom ne ide. 
    Presla sam na Femibion 1. Poslije cu uzimati Femibion 2. Ali crv u glavi neda mira. 
    Ovo mi je druga trudnoca i za razliku od prve puno sam plasljivija i zabrinutija :-(. Nadam se da cu se sa vremenom opustiti. Termin kod ginekologa imam tek 21.08. 

  • Avatar Gricko3

    Gricko3

    Broj poruka: 625

    Prijavi adminu

    Ja pijem elevit. Pila sam ga i u drugoj trudnoci i rodila zivu i zdravu curicu. Meni su ti osobno najbolji vitamini. Pijem ih i sada, imam prvi pregled u petak.


    PseudoHTML, UBBCode and BB Code
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    Jer ne postoji ljubav kao kad volis svoje djete! ❤ N❤

  • Marijanajo

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala, to me puno smiruje 
    Sve najbolje za ostatak sadasnje trudnoce!

  • Avatar Aosijek

    Aosijek

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    Ja pijem Elevit Pronatal, imam danas pregled pa ću pitati gin.da li preporuča nešto drugo.

    [lilypie.com]

  • Marijanajo

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala, bas me zanima odgovor! 

  • marijaj171

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Meni je tako muka od Elevita da ne znam Sta da radim, događa li vam se to, bez njega mi je super, nista, ne osjecam mučnine ali kad njega popijem odmah…

  • Avatar toxiclystronger

    toxiclystronger

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Baš mi je drago da si otvorila temu, taman danas razmišljam i guglam o tim vitaminima. Meni je ginekolog rekao da uzmem bilo što, da nije uopće važno koji su, tako da sam ja uzela Mivolis mama tablete iz DM-a. Imaju posebno kapsule s omega-3 uljem, ali to ne pijem jer jedem ribu skoro svaki dan. 
    Razmišljam bi li trebala uzeti nešto drugo, ali skoro svi ti vitamini imaju vitamin A ili beta karoten koji je kao sigurniji oblik pa nisam pametna, ove iz DM-a nemaju nikakav vitamin A.
    Jel uzima još tko te iz DM-a možda? Nemam nikakvih nuspojava od njih, uzimam ih sad 2 tjedna.

    👩‍🏫 a teacher & a psychotherapist
    👱‍♀️29 🧔34
    👫 2017.
    👩‍❤️‍💋‍👨 2020.
    Prva 🤰🏻 ➕ 18.7.
    Prvi pregled: 16.8. ✔️ 💓
    Drugi pregled: 13.9.

    [lilypie.com]

  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    toxiclystronger

    Baš mi je drago da si otvorila temu, taman danas razmišljam i guglam o tim vitaminima. Meni je ginekolog rekao da uzmem bilo što, da nije uopće važno koji su, tako da sam ja uzela Mivolis mama tablete iz DM-a. Imaju posebno kapsule s omega-3 uljem, ali to ne pijem jer jedem ribu skoro svaki dan.
    Razmišljam bi li trebala uzeti nešto drugo, ali skoro svi ti vitamini imaju vitamin A ili beta karoten koji je kao sigurniji oblik pa nisam pametna, ove iz DM-a nemaju nikakav vitamin A.
    Jel uzima još tko te iz DM-a možda? Nemam nikakvih nuspojava od njih, uzimam ih sad 2 tjedna.


    Pogresno!!! Itekako je bitno koji su vitamini, neki sadrze obicnu folnu a neki aktivni oblik. U principu veliki broj trudnica ne moze uopste razgraditi obicnu folnu, pa ti ga dodje ko da nisi ni uzela a najbitnija je u prvim tjednima…Neki imaju metafolin koji je jaaako bitan, vecina nema. Omega se ne uzima prije 12 tjedna. Za pocetak preporucujem Femibion 1, kasnije predjes na Femibion 2 u kojem ima Omega. Jos par stvari je bitno a ti je magnezij, koji vecina vitamina nema u dovoljnim kolicinama, i alfa lipoinska kiselina koja je neophodna za igradnju tkiva…i tebe i bebe…tu preporucujem Roidakal… dakle Femibion 1+ Roidakal je idealna kombinacija. Ako ti je finansijski puno, savjetujem Novalac Prenatal..

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.