Inovo i liječenje neplodnosti

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • marijamiriam14

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage žene. Imam par pitanja i ne znam otkud početi. Naime imam 24 godine i od 18. se zaručnik i ja ne pazimo. Moje menstruacije nikad nisu bile redovne, bucka sam također oduvijek.. 29.2. 2020. sam primljena u bolnicu s jakim krvarenjem da bi uočili vanmateričnu trudnoću i odstranili mi desni jajovod. Prohodnost nisu ispitivali. Kako je došla nova ginekologinja poslala me izvaditi sve hormone, krvnu sliku, da bi uočila i ustanovila sindrom policističnih jajnika(tako mi piše u kartonu) . znači jednog jajnika? Rekla je da smršam barem 5 kila( što sam uspjela, međutim imam oho ho za skinuti još).. Prepisala mi je Inovo tablete i rekla da bi se za 3 mjeseca trebala  vidjeti razlika.. Rekla je neka pričekam još godinu dana i ukoliko ne dođe do trudnoće da se ponovno javim, no meni je to dug period s obzirom da kažem da se jako dugo ne pazimo već i osim te vanmaterične ni jednom nismo uspjeli zanijeti.. što mi je činite? Molim vas ohrabrite me, jer moja želja za djetetom je svaki dan sve veća, a ja sve  manje nade imam.. također na svoju ruku sam počela piti macin prah(u kapsulama) 2 dnevno i folnu kiselinu 1 tabletu na dan.. činim li što krivo? Hvala vam puno na čitanju velikog posta, kažem svaka pomoć, riječ utjehe mi puno znači.

    👩‍❤️‍👨 27. 5. 2015.
    👼😢 29. 2.2020. VT(laparatomija, klasični rez, krvarila u trbušnu šupljinu, 12 dana u bolnici, 6 mjeseci najmanje bez pokušavanja T)

  • jesamnisam

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Hej, za inovo ti ne znam ništa, ali odgovaram da ti javim da poznajem “bucku” (koristiti ću isti izraz kao i ti, ali čitaj “pretilu”), koja pritom ima i hipotireozu, a nezdravo jede pa je prirodno zatrudnjela i rodila zdravu curicu. Isto je bila u srednjim dvadesetima.

    Naravno da bi /bismo mi sve za optimalnu trudnoću trebala biti u određenom rasponu bmi. Ne znam gdje si, ali budući da jako želiš bebu, možda je baš pravi trenutak da razmisliš što je uzrok tvojoj trenutnoj težini. Odgovori iskreno sama sebi. 

    A kada čvrsto odlučiš, trebaš naći metodu koja ti osobno paše. Danas imaš mnogo opcija na odabir, hoćeš individualni ili grupni trening, psihoterapija (dapače uvijek u kombinaciji) ili kirurško smanjenje želuca.

    Folna kiselina se preporuča barem tri mjeseca prije zatrudnjivanja, ali nikako nije na odmet. Maca koliko znam nije adaptogen, pokušaj proguglati ide li uz pcos. 
    Ja sam osobno jako dugo pila pšenicnu travu. Ona je onako univerzalna, snažan antioksidans, a čitala sam može pomoći mršavljenju. Proguglaj isto. A, ako se odlučiš, toplo preporučam kapsule, jer joj je okus neprijatan.

    Bottom line: mlada si i stigneš sve. Snaga je u tebi! Puno sreće! 

    ° 18.05. -pozitivna beta :)))
    ° 04.05. transfer 2. dan (mini ICSI) .
    ….
    ° 2021 - Nizak AMH ; mm:teratospermia

  • jesamnisam

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Ps. Još jedna stvar; iako su trenutno sve oči uprte u tebe, neka ti se i dragi testira (napravi spermiogram).
    Plodnost je danas u jako ružnom padu svuda na svijetu. Zbog pesticida, ftalata, općenito hrane kakvu jedemo i zraka kojeg udišemo. Da ne spominjem pušenje - aktivno i pasivno.
    Kažeš, 6 godina se ne pazite, a od toga jedna trudnoća. Moguće da problem nije samo kod tebe. 

    ° 18.05. -pozitivna beta :)))
    ° 04.05. transfer 2. dan (mini ICSI) .
    ….
    ° 2021 - Nizak AMH ; mm:teratospermia

  • marijamiriam14

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Hvala puno na savjetima, pa ovako na 160cm visine imam 80kg.. Pretila jesam da.. naime od 5. godine života sam u gimnastici tj. sportu.. trenirala sam 3 do 4 puta tjedno po 2 sata.. jela sam sve sto i ostali ukucani, a nisam ni luda za slatkim.. kruh jedem ponekad, vecinom za dorucak.. jako jako mi je metabolizam spor, a krvni nalazi su mi u redu, tlak i otkucaji savrseni, nalaz uredan.. ne znam trebam li mozda na pretragu za stitnjacu jer mi nitko to nije spomenuo? Zarucnik je poceo takoder piti macu, kazu da je dobra za povecanje broja spermija i za libido.. ici ce na pregled svakako.. sto hocu reci.. cijeli zivot sam u sportu, i trenerica sam i tako.. nije da mi je vjezbanje strano.. mogu stesati sve, no salo na stomaku uvijek ostaje.. jos jednom hvala puno na savjetima i lijep pozdrav! 

    👩‍❤️‍👨 27. 5. 2015.
    👼😢 29. 2.2020. VT(laparatomija, klasični rez, krvarila u trbušnu šupljinu, 12 dana u bolnici, 6 mjeseci najmanje bez pokušavanja T)

  • Avatar J_Lo

    J_Lo

    Broj poruka: 692

    Prijavi adminu

    Draga meni se dogodilo isto. 
    Vanmaternična, odrastanjen desni jajovod.
    Lijevi je bio prohodan ali mi je također dijagnosticiran PCOS, loša kvaliteta JS. Muž također ima slabiji spermiogram (i tvoj bi trebao provjeriti svoj).
    Nemaš pcos samo na jednoj jajniku, i desni ti dobro radi osim ako nisu odstranili i jajnik i jajovod, a to sumnjam..
    Pila sam i ja terapiju inovo i siofor. Ne bi ti bilo loše uzimati i koenzim q10 nano od solgara 
    Ti si još mlada i stigneš poraditi na svom zdravlju, težini, i kvaliteti jajnih stanica. A i muž bi ttebao provjeriti svoje. 
    Ja sam ostala trudna sad iz prvog postupka MPO, nakon 4 mjeseca uzimanja Inovo terapije, koenzima q10, siofora, ali i eutyroxa za štitnjaču jer mi je TSH bio previsok.
    Jedina moja prednost je što nisam pretila, imam 59 kg na 169.
    Želim ti svu sreću. 

    31 👩‍❤️‍👨 33 TTC od 1.2019.
    🙋🏼‍♀️1. 2020. vanmaternična (salpingectomia desno) -PCOS, AMH 72.40 Od 1.2022 : INOVO/INOFOLIC, koenzim q10 nano, Siofor, Folat 800mcg, vit D tekući 2500 IU
    👱🏼‍♂️ astenozoospermia (>10%)
    🏥KBC Split - 4/22 1. ISCI Gonal 125,cetrotide, Decapeptyl. Aspirano 11, 8 oplođenih, 14.5. ET 1 blastice ( 1 🐧) B 12 DNT 798,B 17DNT 7500 ➡️ 2.UZV 17.6.❤️ 7+4
    Panorama ✔️stiže nam Korina❤️
    [/url [lilypie.com]

  • marijamiriam14

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Hvala puno na podjeljenom iskustvu, sada mi je lakše kada znam da nisam sama, a tvoja priča mi je dala nadu i vjeru da će sve biti dobro.. Sretno ti u životu  od ♥️ i da trudnoća i porod prođu dobro.. 😊

    👩‍❤️‍👨 27. 5. 2015.
    👼😢 29. 2.2020. VT(laparatomija, klasični rez, krvarila u trbušnu šupljinu, 12 dana u bolnici, 6 mjeseci najmanje bez pokušavanja T)

  • jesamnisam

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    marijamiriam14

    Hvala puno na savjetima, pa ovako na 160cm visine imam 80kg.. Pretila jesam da.. naime od 5. godine života sam u gimnastici tj. sportu.. trenirala sam 3 do 4 puta tjedno po 2 sata.. jela sam sve sto i ostali ukucani, a nisam ni luda za slatkim.. kruh jedem ponekad, vecinom za dorucak.. jako jako mi je metabolizam spor, a krvni nalazi su mi u redu, tlak i otkucaji savrseni, nalaz uredan.. ne znam trebam li mozda na pretragu za stitnjacu jer mi nitko to nije spomenuo? Zarucnik je poceo takoder piti macu, kazu da je dobra za povecanje broja spermija i za libido.. ici ce na pregled svakako.. sto hocu reci.. cijeli zivot sam u sportu, i trenerica sam i tako.. nije da mi je vjezbanje strano.. mogu stesati sve, no salo na stomaku uvijek ostaje.. jos jednom hvala puno na savjetima i lijep pozdrav!


    Ma joj, kako si predstavila situaciju, mislila sam da je puno gore. Cure na koje se ja referiram imaju 120-150 kg.
    Bit ćeš ti dobro.
    Možeš provjeriti štitnjaču, a može i kortizol isto biti problem.  . .. Moze svasta doduše. Kortizol ti vjerojatno nece nitko htjet mjeriti, jer se mijenja kroz dan,ali ako sumnjas na stres, gaba supplement ga dobro kontrolira

    ° 18.05. -pozitivna beta :)))
    ° 04.05. transfer 2. dan (mini ICSI) .
    ….
    ° 2021 - Nizak AMH ; mm:teratospermia

  • marijamiriam14

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Hvala puno na savjetima još jednom.. pa.. cijeli život mi govore ljudi da sam pretila i da trebam smršaviti.. a to je prva stvar koju mi je i ginekologinja rekla.. i odma me zbedirala.. jer kažem cijeli život sam takva i ciklusi mi nikad nisu bili redoviti..od nekih 35 pa do 50 dana.. a nekad koji mjesec se zna dogoditi da dobijem i nakon više od 60 dana, a to je jednom ili 2 puta godišnje.. druga stvar..od svoje 15. godine idem svake godine na godišnji pregled.. i do sada mi apsolutno nitko nije rekao da imam PCOS, ni u bolnici kada sam bila nisu vidjeli, jedino kažem ova trenutna ginekologica je rekla da ih imam.. pa me još više zbunila..jer da sam znala prije odavno bih počela s terapijom..

    👩‍❤️‍👨 27. 5. 2015.
    👼😢 29. 2.2020. VT(laparatomija, klasični rez, krvarila u trbušnu šupljinu, 12 dana u bolnici, 6 mjeseci najmanje bez pokušavanja T)

  • Avatar kosuljica

    kosuljica

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    marijamiriam14

    Hvala puno na savjetima još jednom.. pa.. cijeli život mi govore ljudi da sam pretila i da trebam smršaviti.. a to je prva stvar koju mi je i ginekologinja rekla.. i odma me zbedirala.. jer kažem cijeli život sam takva i ciklusi mi nikad nisu bili redoviti..od nekih 35 pa do 50 dana.. a nekad koji mjesec se zna dogoditi da dobijem i nakon više od 60 dana, a to je jednom ili 2 puta godišnje.. druga stvar..od svoje 15. godine idem svake godine na godišnji pregled.. i do sada mi apsolutno nitko nije rekao da imam PCOS, ni u bolnici kada sam bila nisu vidjeli, jedino kažem ova trenutna ginekologica je rekla da ih imam.. pa me još više zbunila..jer da sam znala prije odavno bih počela s terapijom..


    Ja bih na tvom mjestu išla povaditi TSH i T4 i paralelno s tim bih partnera poslala na spermiogram. To je svakako slučaj za liječenje (6 g.no)
    Sretno!

  • marijamiriam14

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Hvala puno. Izvađeni su mi ti hormoni, i u granicama normale su, međutim jako mi je nizak progesteron.. piše da je <0.6 i 3. i 21. dan ciklusa..

    👩‍❤️‍👨 27. 5. 2015.
    👼😢 29. 2.2020. VT(laparatomija, klasični rez, krvarila u trbušnu šupljinu, 12 dana u bolnici, 6 mjeseci najmanje bez pokušavanja T)

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.