Jesenske bebe/mame 2018.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    Mi smo isto isle oko 10.dana van. I sad idemi svaki dan bar na 1h, da iskoristimo ovo lijepo vrijeme. Na suncu je stvarno divno. 
    Iako nije bas odusevljena i krene cendrat, pa ju vadim iz kolica vam, malo ponunam i tak…jos se nisam odvazila dojit vani, al spremam se🤣😊

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu
    Looda_vila nakon koliko dana od rodenja je Heleni otpao pupak? Nama je jucer bilo punih tjedan dana, ali jos se drzi. I kako sam ja bila u najvecoj guzvi u rodilistu, nama nisu ni preporucili kapi vitamina k, ali je mali dobio pikicu nakon poroda. Vitamin d cu poceti s mj dana kao i sa starijim klincima. I jesu li tebi gledali rez prije otpusta ili kako to ide?
    Patronazne UVIJEK  forsiraju cackanje tog pupka, ne znam zasto kad u bolnici lijepo kazu ne dirati i ako je crveno zvati LIJECNIKA, ne kazu bez razloga to tako. Nama je bila u srijedu i vagala Antonija, imao je 3290 sto je 50g vise od porodajne i trenutno samo dojimo.
    Mi smo isto bili u setnji i to vec na dan izlaska iz rodilista jer smo se prosetali do doma, a i bacili smo setnjicu do maticnog ureda, a jutros smo odvezli bracu i seku u vrtic pa su se tete malo sokrale da vec hodamo okolo nas 2.

    Meni se trbuh povlaci pomalo (nered je u sobi jer mi se ne sprema, a djece nema doma da ih natjeram), ali sporije nego prva 2 puta. Kad idem van, obucem traperice visokog struka pa me bas lijepo stisnu, ni ne trebam steznik 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Baby.nb1

    Baby.nb1

    Broj poruka: 752

    Prijavi adminu

    Justme123 a djece nema doma da ih natjeram 😂😂😂😂 kraljice

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    justme123

    Looda_vila nakon koliko dana od rodenja je Heleni otpao pupak? Nama je jucer bilo punih tjedan dana, ali jos se drzi. I kako sam ja bila u najvecoj guzvi u rodilistu, nama nisu ni preporucili kapi vitamina k, ali je mali dobio pikicu nakon poroda. Vitamin d cu poceti s mj dana kao i sa starijim klincima. I jesu li tebi gledali rez prije otpusta ili kako to ide?
    Patronazne UVIJEK forsiraju cackanje tog pupka, ne znam zasto kad u bolnici lijepo kazu ne dirati i ako je crveno zvati LIJECNIKA, ne kazu bez razloga to tako. Nama je bila u srijedu i vagala Antonija, imao je 3290 sto je 50g vise od porodajne i trenutno samo dojimo.
    Mi smo isto bili u setnji i to vec na dan izlaska iz rodilista jer smo se prosetali do doma, a i bacili smo setnjicu do maticnog ureda, a jutros smo odvezli bracu i seku u vrtic pa su se tete malo sokrale da vec hodamo okolo nas 2.
    Meni se trbuh povlaci pomalo (nered je u sobi jer mi se ne sprema, a djece nema doma da ih natjeram), ali sporije nego prva 2 puta. Kad idem van, obucem traperice visokog struka pa me bas lijepo stisnu, ni ne trebam steznik 😂


    Heleni je ispao pupak 12.dana, al par dana prije se vec odvajao i lagano drzao..a ja nisam nista prckala oko toga nego ostavila da bas sam otpadne.
    Sad cekam jos da se zatvori skroz da se mozemo konacno krenut kupat.
    Jesi ti tak cekala jos par dana nakon ispadanja pupka sa kupanjem?
    Rez ti uvijek pogledaju 3.dan u bolnici tj, dan kad ides doma..poslije vizite ti dode sestra, skine flaster i premaze alkoholom, pogleda ako gdje sta curi..ja nisam htjela opce gledat dok nisam dosla doma.
    I bas sam se ugodno iznenadila.. to je ko tanka crtica. Ja sam valjda ocekivala neki masakar motorom pilom hahah
    Trbuh ti je fenomenalan, nebi nikad rekla da si rodila prije tjedan dana.. i to trece dijete.😊😍

    [lilypie.com]

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    I da, ovo sa prijavom na e gradani je proslo odlicno.
    Sve papire smo dobili i to u roku 3 dana. 
    Od prijave prebivalista, domovnice, izvatka iz matice rodenih, MBO od hzzo-a. I rijesenje da ce naknda od drzave bit isplacena sa sljedecom uplatom porodiljnog.
    Ja presretna da nikud nismo morali ic i da konacno takav sistem kod nas funkcionira.

    [lilypie.com]

  • Rorry

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    Mojoj je pupak otpao nakon 7 dana,  s tim da smo ju mi kupali i prije toga, pazila sam da ne smocim pupak,  ako se bas smocio sam ocistila i naprasila,  sad je vec potpuno zarastao.  
    I mi smo prijavili preko e novorodjenceta i stvarno je brzo i prakticno

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Baby.nb1 pa njihova je soba to, nije moja 😂
    Looda_vila ma nee, mi smo ti se kupali u ponedjeljak vec iako smo u ned tek dosli doma, pa i u bolnici ih kupaju! Samo pazim da bas ne ide po pupku,  ako ode, obrisem ga sterilnom gazom i to je to (ne mora biti gaza, moze i blazinica ili bilo sto cisto). Bas mi je drago da taj rez nije nesto strasno, sa mnom je u sobi bila cura jedna s carskog, ali je dosla dan nakon mene pa nisam saznala gledaju li to ili ne, ali sam ju izmaltretirala pitanjima o samoj operaciji. Hvala za info o prijavi, ovo kad klasicno ides, cekas do 15 dana za zdravstvenu, a do 45 za tu naknadu od hzzo-a, ali vjerujem da cu na egradane dobiti nekakvu obavijest kao sto sam dobila i onu da mogu doc prijaviti dijete.
    Trbuh je malo veci, ali moram priznati da ni ja nisam ocekivala da ce se povuci relativno brzo i nakon treceg djeteta. Jel ti osjecas ikakvo zatezanje na mkestu reza ili bilo kakvu nelagodu? Kad si bila sigurna da si spremna za setanje, jesi imala kakav strah od pucanja konaca? I je li istina da je lrvarenje vrlo oskudno? Sry sto sam dosadna, ne znam zasto sam opsjednuta tim carskim toliko, valjda zato sto sam na porodu u jednom trenutku vikala dal moze carski samo da prestane boljeti i bila sam spremna potpisati ga te sekunde! 😂
    Rorry tvojoj je pupak bas brzo otpao! Ja opet kao da mi je prvo dijete i uopce se ne uspijevam sjetiti kad je starijima otpao 🤔

    [lilypie.com]

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    Justme kad sam bila u bolnici, taj prvi i drugi dan, dizanje s kreveta i okretanje po krevetu je bilo kaos. Samo sam si razmisljala ajme pa kako cu se ja kretat i ovo nece zarast nikad. Ustajes s kreveta i drzis si trbuh rukama jer imas osjecaj da ce sve ispast🤣
    Al evo,vec treci dan kad smo isli doma sam pjesacila od bolnice do parkinga gore jer nisam dala muzu da dolazi autom po mene ..haha bas sam lik, kao mogu ja to.. i stvarno nije bilo strasno. 
    Tako da sam ti ja prakticki u movingu od izlaska iz bolnice. Peti dan doma sam se zaletila s muzem do arena centra da si kupim neke potkosulje za dojenje i hlace ( baka pazila malu na 1h) a nakon tjedna dana  sam imala osjecaj ko da nije bilo reza. 
    Ne znam kako ostale..ja sam se stvarno expresno oporavila. Mislim, osjetim rez tu i tam kad napravim neki cudan potez ili dizem ful nesto tesko, al u principu se odlicno osjecam.
    Cura koja je dosla drugi dan u krevet do mene u bolnici nakon epiziotomije je bila u vecim bolovima nego ja. I da, krvarenje je jako oskudno…mozda 2x na dan onako nesto sitno ispadne. Cak bi mogla dnevni ulozak stavit.
    Jojjjjj kaj da radim s tin kupanjem onda??
    Ne znma zakaj meni patronazna nije dala zeleno svijetlo za kupanje!?!
    Ja Helenu svaki dan properem toplom vodom s par kapi bademovog. Al u kadicu jos nisam.. 🤔 

    [lilypie.com]

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    Gdje su nam ostale mame?! Zar su sve zbrisale na fejs??
    Baby.nb1 kako vama ide?😊😊

    [lilypie.com]

  • Avatar maslacko456

    maslacko456

    Broj poruka: 166

    Prijavi adminu

    Emily je pupak otpao nakon tjedan dana.. koja je to panika bila 😂😂 i jos je nismo kupali u kadici.. cekamo da pupak malo vise zaraste, do sada bi je malo prosli s vatom i toplom vodom..
    Da li stavljate kakve losione bebi? Emily se guli koza na rukama a ne znam bi li vec pocela stavljati neke preparate ili ce to proci samo…
    Justme ti izgledas ko da nisi ni rodila.. mi smo isti dan rodile i ja jos izgledam ko da sam trudna 4-5 mj 😂😂

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.