Kakav raspored ima vaša beba?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • marijab

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moj sin ima baš danas 9 mjeseci, budi se noću cca 3 puta na dojenje. Legnemo oko 21h, buđenje u jutro je oko 8,30h, nakon doručka i igranja zaspe na sat vremena, te popodne oko 13h zaspe 40tak minuta te oko 17h opet 40tak minuta. Ima lagan san i brzo se probudi. Ova knjiga bi mi baš dobro došla jer sam polako već ludaaa od tog kratkog sna preko dana, a ni noću nije baš najbolje, budući da spava u svojoj sobi i krevetiću,svako malo se moram ustajati i dojiti ga :) Kada je spavao s nama, buđenje je bilo još češće, a da ne pričam o njegovom nemirnom spavanju pri kojem me je par puta udario, a izričito je volio spavati vodoravno, glavu bi stavio kod muža a nogice bi bile na mome trbuhu :) Ma što da vam pričam, 14h je a ja nisam stigla ni doručkovati haha

  • Avatar nata34

    nata34

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Imamo djevojčicu od nepuna 4 mjeseca. Sretni smo jer zbilja dobro spava,što se očituje i unjenom rastu - u prvom mjesecu narasla je punih 6 cm,u drugom 4,5 cm,a u trećem 3 cm - dakle u tri mjeseca narasla je 13,5 cm!
    Buđenje je oko 7 sati ujutro,ponekad malo produži. Nakon otprilike sat i pol ide prvo spavanje - nekih 45 min. Nakon tog spavanja imamo igranje,smijanje,pričanje…Oko podneva ima jedno duže spavanje - ponekad i po dva sata. Zatim je duži period budnosti - dakle opet igranje, smijanje,pričanje Oko 18 sati opet malo spavanja - 45 min do sat vremena. Budna je do 22h,papanje i zatim spavanje,često cjelu noć,odnosno papanje oko 5-6 ujutro pa dalje spavanje.
    Što se tiče papanja,sisa na zahtjev,dakle nema gledanja na sat,tako da i ne znam točne intervale između podoja , no unazad mjesec dana produžila je te intervale,pa prođe i po tri sata bez jela,osim ako je umorna pa zatraži ciku da se umiri i lakše zaspi
    Što se tiče pitanja koliko to nama odgovara,odgovara nam jako!! Stariji sin nije tako dobro spavao,imao je više kraćih dnevnih spavanja. S njom je puno lakše, naša dnevna rutina je prilagodljiva mogućim promjenama,posjetama,izlascima… Uglavnom,uživamo!

  • Avatar mamamaya

    mamamaya

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Malena je stara 3 tjedna. Nema rasporeda. Ona ga sama određuje a ja ga pratim kako znam i umijem. Ona je sada glavna i svako papanje i spavanje prilagođeno je njoj. :).
    Mama MercredlMatln nemojte se zabrinjavati oko uspavljivanja dojenjem. Mi smo to riješili sa 18 mjeseci tako što se uključio tatić u cijelu priču i počeo ga uspavljivat dok sam ja glumila da odlazim na posao ili slično. Kad dođe vrijeme i kad odlučite, napravit ćete i vi taj hrabri korak. A do tada uživajte u svojoj curici i zajedničkom spavanju i dojenju. To je nešto neponovljivo i nezaboravno i nemojte zbog toga imati grižnju savjesti.

  • funkymare

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Naša curka ima tek 10 dana i još nismo ustalili raspored. Sva sreća, skužili smo kad je dan, a kada noć, pa prema tome slažemo sve te brojne aktivnosti (papanje, kakanje i spavanje:). Zanimljivo da već uglavnom nema noćnih stolica, buđenja za dojenje ipak ima, ali zato fino napredujemo papajući mamino milijeko. Utvrđivanje pravog ritma tek nam slijedi, i iskreno se nadamo mirnim noćima, koje su izostale sa našom prvom princezom…

  • teakrk

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Mi tek iščekujemo…..doduše ima vremena, mjehurić stiže u 5 mjesecu…ali svejedno pokušavamo dobiti što više savjeta! u posljednje vrijeme puno je djece uokolo,i svatko ima svoj savjet….ali mislim da će na kraju biti onako kako “glavni” odluči,makar na početku,a poslije možemo se samo nadati da ćemo uspjeti u tome da imamo raspored!! najbolji savjet koji sam dobila jest da prije spavanja kupanje i papanje,da dobijemo rutinu i po noći isključiva tišina,dok za vrijeme dnevnih spavanja-svi događaji kao i inače,što znači tv,kuhanje,zvukovi,sve….nekako se nadam da bi to moglo upalit :-)

  • khaleesi

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Moj malecki će sada napuniti mjesec dana.Rasporeda nemamo, prilagođavam se njemu i iskreno ponekad sam malo izgubljena…sa tisuću pitanja u glavi budući da mi je to prva bebica.Preko dana spavamo kako koji dan, do sada puno ali ovih dana dva puta kraće i jednom duže.Kada bi tako male bebe trebale navečer najkasnije na spavanje?Po noći se budi ko satić, svaka dva sata.Ono što mene muči je da bi i preko dana papao svaka dva sata.Jel to previše?Kako da pomaknem vrijeme izmedju hranjenja ili će to doći samo od sebe?…Molim savjete iskusnih mamica:-)…A mislim da bi knjiga u svakom slučaju dobro došla.

  • Avatar Sunčica5

    Sunčica5

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Moja kći(18mj) je do nedavno imala sljedeći ritam:
    Budenje u 8h, prvo spavanje od 10-12h, drugo spavanje od 15-17h, spavanje navecer oko 21-21.30h. I ovo je trajalo nekih 6-7 mjeseci. 
    Sad je budenje u 8.30h, spava od 13-15.30h, i navecer zaspe u 21h(ne može izdržat duže). 
    Navecer se budi 2-3 puta kratko, jos uvijek doji. Posisa, okrene mi leđa i nastavi spavat ❤

    P.S.smatram  da je jako bitno da dijete ima red i ritam i da se roditelj toga drži bez obzira na svoje neke želje(kave na suncu itd), dijete voli rutinu, voli kad zna sta ga očekuje iza koje radnje. 
    Kod nas ide večera, igra, kupanje, sisanje, spavanje. Divota. A nikad ne pravi scene oko spavanje nego sama traži "nanat

  • Mateja3

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Evo ovako…ja imam male mica-mace…princezica od 2 i pol godine spava od 10 navečer do 10 ujutro…da, da…maleni princ star 3 i pol mjeseca spava od 9 navečer do 9-10 ujutro (budi se tijekom noći papati 2-3 puta).malena odspava još jednu “turu” od 14 do 18…i to je to…a što se tiče malenog, on odspava još 3 “ture” do večeri…eto, mislim da sam prava sretnica što se tiče bebača i spavanja…praktički cijeli dan prespavaju.zato i kažem da imam male mace… :)

  • sandraha

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja imam dva djecaka. Niko ima 20 mj a Noa 2mj. Uspjela sam im uskladiti dnevno spavanje U 13h. I navecer U 20.30h. Ujutro se bude oko 7,8h kako kada.. S tim da beba jos drjemucka nakon podoja al to je U minutama pa ne racunam na to kao spavanje.

  • marzica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Evo i priče o meni… Napunio sam 3 mjeseca i zovem se Marko. Od prvoga dana papam na točno 3 sata razmaka i prvih dana sam samo spavao i papao, spavao i papao, i tako u krug. Sad kad sam već “veliki” frajer, manje spavam po danu. Budan sam po sat i pol - dva, igram se, šetam, gugućem i obožavam svoj vrtuljak iznad kinderbeta. Kad se umorim od silnog dnevnog rasporeda, odem na spavanac od sat vremena. I to mi je po danu sasvim dosta! Nekad si još produžim pa u komadu odspavam i po dva-tri sata, osobito kad pada kiša pa ne mogu u šetnju. No, kad padne noć, mama već sprema kupanac…moje najveće veselje! Nakon kupanja smažem svoju klopu i trk u krevetac… Sanjam tako već od 18-19 h i do 6-7 ujutro. Naravno, budim se za klopu svaka 3-5 sati. Ovisno o tome koliko su mi snovi zanimljivi. Kada je san pravi, onda nisam ni tako brzo gladan…radije pogledam cijeli “film” i onda zovem mamu i tatu. Nekad si ujutro i produžim spavanac..kad me mama i tata uguraju k sebi u krevet. Šapnut ću vam da mi je taj dio spavanja najdraži…ipak je najljepše između mame i tate. No, psssst! Nemojte nikome reći…ipak se pravim da sam veliki dečko i spavam sam u kinderbetu i po danu i po noći. Ma kaže moja mama da sam beba za poželjeti, no neću se puno hvaliti…  Za kraj šaljem vam pusu veliku ko kuću!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.