Kakav raspored ima vaša beba?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ibarulek

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Naša dugo priželjkivana bebica stiže sredinom veljače.Pošto nam je ovo prvo dijete pomalo nas je strah kako ćemo se snaći u svemu tome, pa smo se naoružali sa svakakvim informacijama  te smo u potrazi za dobrim savjetima koji će nam jako dobro doći…pogotovo savjeti stručnjaka. Pošto naš dečkić već sada ima neki svoj ritual kad je u pitanju spavanje jer je najaktivniji preko noći, tako da mami ne da spavati …bojimo se da mu ta navika ne ostane nakon što izađe iz trbuha. Imamo sto pitanja šta se tiče toga i voljeli bi da naša bebica nakon rođenja stekne neke navike i ima neki ritual šta se tiče spavanja, hranjenja, njege…koliko je to moguće…Zato bi nam navedena knjiga jako dobro došla, kao i svaki savjet! Nadamo se da ćemo dobiti vašu knjižicu!

  • blaacky

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Naša Marta (4 mjeseca) jede otprilike svakih dva sata i gotovo uvijek između hranjenja malo odspava (oko pol sata), navečer oko 20h zaspe do 23h kada ju nahranim i od tada nema buđenja do ujutro oko 5h kada opet jede i nastavi spavat do nekih 7h.

  • Avatar pato99

    pato99

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Imam djevojčicu od 16 mjeseci. Nemamo  pravila što se tiče hranjenja i spavanja. Jede kad ona hoće, jedan dan više, drugi dan manje. Što se spavanja tiče, jedan dan zaspi u 8, drugi u pola 11 i tako zapravo nemamo neki određeni ritam.  Znam da djeca vole rutinu, ali ne vidim smisao da tjeram djete u krevet kad ono nikako ne želi da zaspi i onda se samo namučimo i ja i ona. Isto tako i sa hranom. Voli jesti sve i nemam nikakvih problema sa time i nekako si evo bas sad razmisljam da je to upravo zato što je ne tjeram ni na što. Igra se non stop kao i svako drugo dijete i što je veća to mi je zanimljivija, a najviše od svega me raduje kada me zagrli i poljubi. tada znam da je sve u redu i da sam dobra majka :)

  • LoonaMoonlight

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Zdravo. Zovem se Luka i imam 13 mjeseci. Od kada sam dosao na svijet moja mama se trudi uvesti mi rutinu. Tako je jos i sada. Budim se u pola 7 da mahem tati kad ide na posao. Zatim mama i ja doruckujemo, igramo se, odemo do pekare - obozavam krafnu sa cokoladom. 
    Od 10 do 12 spavam. Potom kuhamo rucak, igramo se, papamo, ako vrijeme posluzi izadjemo. U 15,30 - 17,00 opet ubijem malo oko, a kad ga otvorim eto mojeg tate pa i mama dobije zasluzeni odmor. U 20,00 h je vrijeme za kupanje i spremanje na pocinak. Kakvo zlato sam po noci necu vam otkriti, samo cu vam reci da bi za taj dio price jako dobro posluzila mami knjiga.

  • martina93

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Naša Lucija stara 2 mj papa svaka 4 sata, u međuvremnu spava ili se igra u svojoj ljuljaci ili s nasim “zivcima” :D :D, a nerijetko i negdje prosetamo. Nocni obroci su sve rijedi i kraci, a ponekad nam se Lucija i “zabuni” pa prespava cijelu noc (tokom dana sve nadoknadi). Uvece izmedu 18 i 19 h se kupamo, a zatim spavanac. Raspored nam super odgovara jer uvijek znamo kada spava i jede tako da se po tome organiziramo i super funkcioniramo :)

  • skylight

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Noću uglavnom spava, a danju odspava nekoliko puta po pola sata, najviše. Jede svaka 3-4 sata. :)

  • Icolic1

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Naš sin Jona ima 3 i pol mj. i ima ovaj raspored: a to je da rasporeda nema. 😉 Još kao tek rođena beba nije spavao koliko druge bebe spavaju preko dana, ali zato nam je noćno spavanje oduvijek bilo dobro - kad zaspi, do jutra se probudi 2-3 puta radi sisanja, ali bez plača i uvijek zaspi čim završi sa sisanjem. E sad… to vrijeme kada ide spavati - to je već druga priča! Navečer uredno prije 10 nema spavanja, on je redovito budan, druži se s nama, smije, gleda i u početku sam ga “na silu” uspavljivala, ali to bi ga samo razljutilo, tako da ga sada pustimo dok mu se samome ne prispava… I onda zaspi za nekih 10ak minuta. Zadovoljan on jer nije ništa taj dan propustio 😁 zadovoljni mi jer se ujutro uvijek budi veseo i odmoran! Preko dana uhvati 3-4 spavanja po 20ak min, pogotovo kad je u kolicima i setnji, nakon čega se budi kao da je 3 sata odspavao! On je sretna i vesela beba koja ne voli previše spavati i mi smo se na to naviknuli! 😃

  • Avatar batabata

    batabata

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Našoj maloj zvrkulji  je malo više od dva mjeseca, trebalo nam je malo da se naviknemo na ritam po noći: svako 4 ure hranjenje, podrignuti spavati… po danu voli gledat tv ( ne znam šta točno vidi, boje, ili samo da se vrte neke slike…ne znam al je njoj zanimljivo )… sluša svu vrstu muzike uz koju nekad “ubije oko ” pola ure,  pa nastavljamo sa pričom, ili bacimo đir po suncu, :D a kako tata radi s mamom provede veći dio dana no kad tajo dođe smjestim je njemu na njegov “trbuščić” i oni pjevuše dok mama obavi ostatak poslova…znači solidna je, spava,papi,kaki, smije se… zdrava sretna beba O:)

  • zvekanka

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Nakon jutarnjeg buđenja koje je točno u 5 sati moji dvomjesečni sinkronizirani blizanci Dora i i Leo  ponovno utonu u san nakon što povuku svoj zadnji srk iz bočice. Ponovno buđenje je u osam sati pa nabacimo još jednu klopu i nakon nje slušamo dječje pjesmice. Imam običaj i čitati im knjigu koju trenutačno čitam, tek toliko da slušaju moj glas koji ih umiruje. Nakon još jedne bočice ako nam vrijeme dopušta obavezno smo u šetnji. Tako ti ide itim redom  papanac, spavanac i uvečer kupanac. Život se meni i suprugu dupkom promijenio kada smo dobili naše bebače, i još k tomu blizance.  Zahvalna sam bakama jer sa njih dvije koje su nam uvijek pri ruci ja čak stignem svaki dan prosurfati klokanicu i druge zanimljive portale.

  • akordm

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ime mi je Vid, imam 4 i po mjeseca. Po danu sam pravi Indijanac do kupanja. Znači malo sna i uglavnom istraživanje po kući. Poslije kupanja spavanjac do pola 5, a do 6 se zabavljam i pričam sam u krevetiću. Nakon što ih sve probudim opet postajem Indijanac.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.