Kako prepoznati trudove (početak poroda) ?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Zagi

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav!
    Ušla sam u 39 TT i već nekoliko dana osjetim bolove u leđima i trbuhu. Sluzni čep izašao je prije 7 dana. Naime, prvorotkinja sam. Danas su mi se pojavili jači bolovi koji iz područja leđa dolaze u donji dio trbuha. Boli, ali nije neka neizdrživa bol. Što vi kažete? Imate li neku utjehu? 😂

  • Avatar Lunica

    Lunica

    Broj poruka: 1214

    Prijavi adminu

    Zagi

    Pozdrav!
    Ušla sam u 39 TT i već nekoliko dana osjetim bolove u leđima i trbuhu. Sluzni čep izašao je prije 7 dana. Naime, prvorotkinja sam. Danas su mi se pojavili jači bolovi koji iz područja leđa dolaze u donji dio trbuha. Boli, ali nije neka neizdrživa bol. Što vi kažete? Imate li neku utjehu? 😂


    pozdrav☺to su tuv pripremni trudovi jos pogotovo ako se stvrdne drob pritom..nista se ne brinite..prave cete prepoznati po intezitetu i pravilnom razmaku ponavljanja

    ᗰIᕼᗩᗴᒪ 6.5.2021.

  • Avatar andjelina23

    andjelina23

    Broj poruka: 222

    Prijavi adminu

    Danas sam napunila 38 tjedana
    Pregled je bio u srijedu, cerviks smeksan, uloziv za vrsak prsta, plodna voda u redu, posteljica II/III
    Jucer i danas me uhvatila neizdrživa menstrualna bol… Trajala je 10ak minuta i nije se ponavljala
    Znaci, nikakva bol u leđima ili lagano stezanje, nego baš ona tupa, menstrualna bol 😔
    Čula sam da je to normalno, osjetim ja bebu i sve to, samo me zanima je li nekome ovako bilo pa da su uskoro nastupili pravi trudovi, pucanje vodenjaka ili ispadanje sluznog cepa? 😁

    🤍 Spontani sa 6 tjedana/ 2014
    🧑 Curica 3 godine /2019.
    🤍 Spontani s 12 tjedana, kiretaža/2021.
    🧑 Curica 1 godina (mjesec dana nakon kiretaže zatrudnila)
    🤰https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;11/st/20230621/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/c4a6/preg.png [tickerfactory.com]

  • sunchica555

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu

    Evo napokon da post napišem, bebica je procijenjena na 3.3kg što odgovara tjednima. Okrenuta glavom dolje. Plodne vode ima dosta, tlak ok, kilaža zacudo stoji 😅. Mislim da uvz vise nemam do kraja, jer je doktor pozelio sreću i rekao da se vidimo na porodu. Onda sam Isla na ctg i bio je ni Simo ni tamo, drugi bolji nakon sto sam jela slatko i popila kavu al doktor rekao da odem u predradjaonu na duze očitanje za svaki slučaj jer ako se nesto sumnjivo pokaze ide indukcija, sto me sokiralo jer se nisam psihički pripremila da bi mogla već roditi😄. Na kraju ctg savrsen samo se eto mala uspavala na dva prije, za drugi put znam colu i kavu prije ctga. A zapravo bi bilo dobro da sam rodila danas jer nije bilo guzve😅 i osoblje je bilo ful ljubazno, vidjela malo kako to izgleda tamo, čula plač rodjenih bebica, nitko se srećom nije derao🤣. Otvorena 1.5 cm što je isto pomak od zadnjeg pregleda kad nije bilo nista i kaze doktor super za prvorotkinju. Sljedeci pregled 28.06 

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.