Komplikacije 2021

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • okipeta

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    zaposlena sam od 10.11.2020, a ginekologica mi je otvorila komplikacije 1.2.2021. Danas mi je knjigovodja poslala potvrdu o placi na kojoj su place za 11 i 12 mj. Upitala sam je gdje je placa za sijecanj na listi, a ona je rekla da mi sijecanj ne ulazi u obracun ( iako sam pitala zasto nije mi konkretno odgovorila nego samo da mi se nece gledati za sijecanj). Nakon razgovora sa knjigovodjom zvala sam HZZO da vidim sa njima i oni su mi dali isti odgovor da mi se sijecanj ne gleda. Na netu sam nasla broj od HZZO korisnicke sluzbe gdje mi se javio simpa gospodin kojemu sam objasnila svoju situaciju na sto mi je on zacudjeno odgovorio da mi placa za sijecan mora uci u obracun posto sam bolovanje otvorila 1.2.2021. Eto ostala sam zbunjena pa ako je nekome poznata situacija da mi udjeli koji savjet 😑

  • baMAMA

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Knjigovođa ti je tocno rekla.. 1.2. si otvorila komplikacije, gleda se isplata u mjesecu koji je prethodio onome u kojem si otvorila bolovanje - dakle isplata u sijecnju, a to ti je placa za 12. Mjesec. Prije toga imas jos samo isplatu u 12. Mj koja se odnosi na placu iz 11.mj

  • loli23

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav….Da li netko zna izracunati tocan iznos komplikacija ako sam u proteklih 6 mjeseci primila 3 place od 2000 kn (rad na pola radnog vremena)i tri od 5000 kn (puno radno vrijeme)?uvijet staza imam,neprekidno 12 godina.Hvala

  • ginger39

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Lori23, na R1 potvrdi koju će ti izdati poslodavac prije odlaska na komplikacije ce ti pisati koliko iznosi tvoj prosječni netto sat. Taj iznos ce ti se mnoziti s brojem radnih sati u mjesecima kad ces biti na porodiljnom. Buduci da svaki mjesec nema isti broj radnih sati, nece ti naknada uvijek biti isti, vec ce varirati po nekoliko stotina kuna. U prosjeku ti mjesec ima oko 170 radnih sati pa mozes otprilike izracunati koliko ces dobivati. 

  • ginger39

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Oprosti, krivo sam napisala nick, Loli23, a ne Lori. 🙂

  • loli23

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Hej…taj dio znam,ali me muci ovaj dio gdje je rad na pola radnog vremena….satnica netto ispadne 25 kn…Da li se to mnozi sa ukupnim fondom sati (170)ili fondom sati od pola radnog vremena(cca 80)jer ako se mnozi sa punim fondom onda ispadne za ta tri mjeseca oko 4000kn placa ,a ja sam primala 2000 na pola…tu sam pogubljena,a zena na hzzo-u mi i nije bila od neke pomoci.hvala😀

  • ginger39

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Jesi sad prijavljena kod poslodavca na puno radno vrijeme? Ako jesi, onda mislim da ti se množi s punim radnim vremenom. 

  • loli23

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Da,od 15.03 sam prijavljena na puno radno vrijeme i netto placu 5000.00 kn….neznam kaj da mislim jer na hzzou zena nije bas previse zainteresirana,odg je bio kad cete otvarat komplikacije sve cemo vam izracunat,a meni je bitno jer je velika razlika u primanjima…nigdje nemogu naci kako se tocno racuna kad je dio prosjeka od 6 mj. Pola jedna prijava a pola druga.

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.