Kontrakcije maternice u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ella@

    Ella@

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Mom2be i mene muce nesanice, budim se i malo prosetam.  Palim klimu. Mislim da smo iz istog grada pa znas koliko je trenutno vruce.
    Pregled je super prosao, mirovanje i Mg su pomogli i gin misli da nema razloga da ne docekam termin.
    Ipak, saznala sam jucer da izgleda da moram ici na carski. Beba se nije okrenula i izgleda da nece.

    The time is now

  • Avatar Mom2besoon

    Mom2besoon

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    O pa super sta je misli da ces izdrzat do termina to je najvaznije, to su super vijesti. Nema brige ti si vec blizu :) a recimo ja sam bas nekako vise za carski, sve ti dode na isto i jedno i drugo prode, bitno da je sve ok na kraju. Uzasno je vruce ponekad mislim da cu se srusit ako slucajno izadem vani u podne  :)

    [lilypie.com]

  • Moki0904

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, nova sam na forumu. Vidim da su tema kontrakcije, vecinom u malo kasnijoj trudnoci nego kod mene. Naime, meni su pocele vec u 6.tjednu, prvi uzv nakon sto sam saznala da sam trudna. Odmah sam morala otvoriti bolovanje i doma na strogo mirovanje. Dva mjeseca prije bila sam na histeroskopiji radi otklanjanja septuma jer muz i ja vec 3 godine pokusamo dobiti bebicu ali najblize sto smo do toga dosli zavrsilo je nazalost spontanim u 8.tj. Uglavnom, od tada sam kuci sada je 11 tjedana, bojim se svakog grca, probadnja ili neceg slicnog jer ne znam od cega je i jel normalno a iz ginekologice cupam svaki puta informacije na kapaljku i imam osjecaj da mi ne govori dosta toga da se ne brinem jos vise. Zadnji puta rekla je da postoje dvije hipoehogene zone cca 1cm svaka ali da se sada s tim necemo zamarati :/ 
    Terapija mi je utrogestan 3*2 i aspirin 100.
    Zanima me jel imao tko slicno iskustvo sa kontrakcijama u toj ranoj fazi i znaci li to da ce one biti tu cijelu trudnocu? 
    Hvala!

  • Avatar Tina220210

    Tina220210

    Broj poruka: 245

    Prijavi adminu

    Jedino što ti mogu preporučiti je da ako si u mogućnosti odeš jos kod jednog doktora pa da čujes što će ti reći, mislim da su kontrakcije dosta nepredvidive i nitko od nas ti nemože reći di kada će trajati…

    [lilypie.com]

  • Moki0904

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Tina220210


    Jedino što ti mogu preporučiti je da ako si u mogućnosti odeš jos kod jednog doktora pa da čujes što će ti reći, mislim da su kontrakcije dosta nepredvidive i nitko od nas ti nemože reći di kada će trajati…

    Hvala ti na odgovoru!
    Mislim da cu zaista potraziti nekog drugog ljecnika s kojim mogu lakse komunicirat i vidjet koje je njegovo misljenje.

  • irubinjo

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima,

    Ovo mi je druga trudnoca a sada sam u 33 tjednu i vodi se kao rizicna, izmedju ostalog i, zbog prijasnjeg prijevremenog porodjaja u 33. tjednu. 

    U ovoj trudnoci sam u 23. tjednu zavrsila u bolnici radi prijevremenih kontrakcija te pisem ovaj post jer bi htjela podijeliti stvari koje su mi pomogle doci ovako daleko, a nadam se i do termina  :)

    Dakle redom,
    1. Strogo mirovanje - po meni je najvaznije jer mi se kontrakcije pojacaju cim se ustanem na duze od 2 minute i trbuh mi je tvrd kao kamen i grci se
    2. Voda - dehidracija pojacava kontrakcije pa pijem 2-3 litre vode dnevno
    3. Redovito praznjenje mjehura
    4. Magnezij - u Prenatalu imam oko 230mg a redovito uzimam i magnezij direkt 300mg a nekad i 600mg ako kontrakcije ne prestaju
    5. Progesteron tablete/injekcije - uz Duphaston 2x1 dobivam i tjedne injekcije Prolutana koje sadrze 500mg 
    6. Mlijeko - kada me uhvate grcevi popijem casu ili dvije - ne znam zasto ali u vecini slucajeva smanji kontrakcije

    To je to ukratko, po potrebi sam nekoliko puta uzela i Normabel, iako ga izbjegavam kad god mogu. Uz Prenatal uzimam i omega 3 za trudnice te brusnicu za prevenciju infekcija buduci da su one jako opasne jer iritiraju maternicu i pogorsavaju kontrakcije.

    Sretno svima, drzim fige da svi izguramo do termina :)

  • Avatar Nepoznato_22

    Nepoznato_22

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Ja imam kontrakcije od 26. Tjedna :S 2 put na dan normabel i strogo mirovanje, sad sam 29. Tjedan i pocele su mi se kvrge javljat pi trbuhu, inace mi je cijeli trbuh bio tvrd,i sve me stezalo, sad su počele kao kvrge na jednom mjestu, poludit cu, nezz sta da radim :( pijem i magnezij :(

    [lilypie.com]

  • irubinjo

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Nepoznato_22 probajte razgovarati s liječnikom o progesteronu. Moj doktor se specijalizirao na području patologije trudnoće i tvrdi da progesteron opušta maternicu. Kod nas se daje na recept Duphaston oralno, Utrogestan vaginalno -(meni to nije opcija) jer sam sklona infekcijama i bez recepta Prolutan. 
    Imam i ja kvrge, to su BH kontrakcije i normalne su u visokoj trudnoci ali oko 10-15 dnevno i ne vise od 4 u jednom satu.

  • Avatar Nepoznato_22

    Nepoznato_22

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Ma ja znam imat i vise od 4 u satu, da sam imalo otvorena vec bi bila u bolnici, al ovako sam doma na mirovanju, nadam se da ce se vise smiriti :( pogotovo kad se ustanem iz krevet, gornji dio trbuba kamen kamen :S

    [lilypie.com]

  • Vrcka

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Ja sam imala BH kontrakcije cijelu prošlu trudnoću koja je prošla super. Primjetila sam ih oko 20-tog tjedna jer je tada maternica valjda bila dovoljno velika da se trbuh stvrdne pa se baš primjetilo. Dobila bi ih obavezno nakon vožnje automobilom ili orgazma 
    Par dana prije porod sam ih imala po cijele dane. Sve što sam čitala o tome je bilo da je to kroz ok i normalno i doktorica je rekla da je ok, ali ako me brine da si popijem normabelček pa me ne bu više brinulo. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.