Kontrakcije maternice u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    …ne znam da li ste igdje vec to spominjale…ako JESTE opomenite me!

    Da li se koja od vas bori sa jakim kontrakcijama, ali od ranije faze trudnoce (pred kraj znam da je moguce i cesto)????
    I kako ih savladava?

    Ugl.sad moram otpocetka..
    ..povracam gotovo od pocetka trudnoce, koja je rizicna, jer sam sa 12 i pol tjedana obilno prokrvarila zbog hematoma i zavrsila u bolnici..sa 16tt sam povracala i nakon toga je opet uslijedilo OBILNO krvarenje, bolnica i moj 1. susret sa kontrakcijom- za koju su mi rekli da je od naprezanja poslije povracanja!
    sad sam 25+6tt, hematom je ispao prije nekih mj.dana, ali ja i dalje i povracam i imam JAKE kontrakcije (pogotovo nakon povracanja-onda je jedna za drugom)

    Pijem 2x normabele i mg! ..i iako je hematom ispao- jos zbog jacine kontrakcija moram mirovati!

    Ugl.na trbuhu mi se stvore kao neke 2, 3 kvrgetine (JAKO vidljive)..a osjecaj je kao da ti netko vuce vakum na tim mjestima na trbuhu, i ta mjesta postanu tvrda kao kamen i utrnuta…nakon 15-20sek.to popusti…ne znam vise kako se nositi sa tim..strah me svakog pokreta i hrane (koliko zbog povracanja, toliko zbog onog sta slijedi)!

    Mislila sam da ako hematom nestane da cu napokon moci uzivati u trudnoci!
    Doktor se boji da mi se usljed kontrakcije cerviks ne istanji (i da se vec sad ne bi otvorila) kada bi se intenzivno kretala, ili da kontrakcija ne preraste u prave trudove, jer je zbilja jaka kad ulovi!
    Zasad sam super zatvorena..ali s obzirom na komplikacije od pocetka strah me svakog pokreta!

    Ako ima koja ikakvo iskustvo- bit' cu zahvalna ako ga podijeli!!!
    HVALA unaprijed!

  • Avatar Lilly6

    Lilly6

    Broj poruka: 280

    Prijavi adminu

    Hope ja nemam takvog iskustva, meni prolazi trudnoća uredno. Ali mi je jako žao zbog tebe i ovoga što si napisala. Nadam se da ćeš biti bolje, i da će što prije proći.

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Hvala Lilly!!!
    Puno mi znaci podrska!
    Vise od god.dana smo cekali taj plusic (vec se poceli i brinuti) i kad smo ga NAPOKON docekali mislila sam da cu istinski uzivati u svakom danu trudnoce…a ono…svaki dan strah…od dana do dana zivimo…i odbrojavamo- tocno 99 dana beba bi jos trebala biti u trbici!
    Neka sve prodje dobro, prezivjet' cu sve!!!

    Hvqla ti jos jednom!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Draga Hope, ja sam imala kontrakcije gotovo od kad sam imala i trbuh. Bile su dosta jake i bolne, prema tvrdnji mog ginica one su me vjerojatno i otvorile, prerano, pocetkom zadnjeg tromjesecja. Nisam pila nikakavu terapiju, samo magnezij i bila na strogom mirovanju. Govorili su mi i da necu nikako izdrzati do termina. Na koncu sam rodila zivo i zdravo dijete u 41. tt.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    Draga Hope, ja sam imala kontrakcije gotovo od kad sam imala i trbuh. Bile su dosta jake i bolne, prema tvrdnji mog ginica one su me vjerojatno i otvorile, prerano, pocetkom zadnjeg tromjesecja. Nisam pila nikakavu terapiju, samo magnezij i bila na strogom mirovanju. Govorili su mi i da necu nikako izdrzati do termina. Na koncu sam rodila zivo i zdravo dijete u 41. tt.

    I prosla termin!!!!
    SAD SI ME DOISTA RAZVESELILA!!!!!!


    Iako mi je 1.beba i voljela bi hodati po trgovinama i kupovati- ocito necu imati priliku za to…al bitno mi je samo da je sa bebom sve o.k.!
    Pa vec ako sam lezala 3 i pol mjeseca IZDRZAT cu jos i do kraja 9mj. Sad bar smijem sjesti dok jedem i napraviti koji korak po dvoristu!!!!
    ProudMomy hvala ti!
    Nadam se da cu i ja dogurati do te faze

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Draga Hope, samo takva pozitivna ostani! I meni je lezanje bilo koma, ali zadrzala sam pozitivan stav do kraja!
    Cak i kad mi je doktor na pregledu sa 40+2 rekao da ostajem i da cu danas rodit, ja sam mu se smijala i rekla da necu. Ti i tvoja bebica cete to izdrzati, oni su mali borci, a moramo biti i mi, zbog njih! Puno ti srece zelim… Sve ce biti u redu vidjet ces. :-*

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Hvala ti draga moja!!!!
    S obzirom da od pocetka imam problema- bojim se svakog pokreta…od WCa, pa na dalje!!!
    Taman kad mislim da se jedno rijesi..eto drugog…al' me moja bebica utjesi svaki puta kada me lupne  !!!
    Sad mi je mama kupila u ljekarni i nake narukvice protiv mucnine…pa se mozda na taj nacin smanji povracanje..a s njim i br.kontrakcije !!
    Joj za te nase andjelke smo spremne SVE !!!!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Znam sve, citala sam sto ti sve izdogadjalo, ali vidim da si unatoc svemu i dalje dobro raspolozena, a to je najvaznije…
    S obzirom na te kontrakcije koje sam imala i koje su bile tak dosta bolne, ja svoje trudove nisam ni osjetila, do busenja vodenjaka, jer sam vec toliko bila navikla na to da me stalno nesto tiska i steze i boli :-), bar neka korist od toga hahahaha
    Da, vidis te narukvice mi nisu ni pale na pamet, ali moglo bi koristiti.
    Koliko god sve to bilo tesko ponekad, vrijedi sve te muke :-D

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Ja sam dobila prave trudove u 27. tjednu trudnoće i počela se otvarati. Bila sam u bolnici mjesec dana i onda na strogom mirovanju kod kuće. Pila sam magnezij 600 i Partusisten tablete protiv trudova svakih 6 sati i stavili su mi serklaž. Iako sam pila te lijekove, imala sam česte BH kontrakcije koje u pravilu nisu bolne, ali neugodne, ipak me par puta zaboljelo i odmah panika. Rodila sam u 36+5, isti dan kad su mi skinuli serklaž. Isto tako nisam mogla ići po trgovinama i kupovati jer sam trebala ići na godišnji i na onih 45 dana prije poroda pa sam si ostavila sve za tada, ali sam par dana prije ostala u bolnici. Sve su mi kupili mama i muž, jedino kad sam bila 35 tjedana, išla sam još neke sitnice uzeti i to na kratko, ali tad sam se već češće ustajala i pomalo šetala po kući i dvorištu, tada me nije bilo više strah svakog pokreta i imala sam veliki pritisak čim se ustanem i bebini pokreti su me počeli boliti. Eto, uspjeli smo to sve nekako pregurati pa se nadam da ćeš i ti. Miruj samo i bit će sve ok.

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Hvala drage moje!!!
    Prije tjedan dana sam dobila dozvolu za par koraka, lagane setnje (jer kao mozda mi zeludac lakse preradi hranu dok se krecem pomalo…pa necu vise toliko povracati…a ako ne povracam toliko- mozda se kontrakcije smanje  )
    Al,iskreno- i strah me napraviti vise koraka…a i s obzirom da sam dugooooo mirovala strogo- nemam apsolutno ni malo kondicije- zamrem i od kreveta do WCa!
    A i jos nekako (kad vec toliko lezim) da udjem bar u 30.tt, pa ce biti lakse!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.