Lijena beba???

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Aymee

    Broj poruka: 1139

    Prijavi adminu

    Palcica1

    Hvala na savjetima. Malo mi je lakse sada. Zbilja radim s njom,pa se bojim da ne ispadnem mama koja ne radi s djetetom. I sama sam svjesna da je svako dijete razlicito. Do sada smo super napredovali, a sad cemo vidjeti na sljedecem pregledu. Nadam se da je sve dobro.


    Palcica1, beba kad je spremna psihofizicki sama se pokrene. Svakako mozes raditi lagane vjezbice s njom jer joj nece skoditi, ali nemoj ju forsirati. Meni je prva beba i ne pada mi na pamet muciti ga ako na nesto nije spreman.. Ako ti pedijatar bude inzistirao na nekim stvarima, promijeni ga. 

    Aymee

  • Palcica1

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Aymee, i meni je prva beba. 
    Do sada me nije nikakva panika hvatala,ali kako se blizi tih 6 mj me strah da ne radim dovoljno s njom. I onda napravim najvecu gresku i citam po internetu. Znam da se drugacije svako dijete razvija,ali kad procitam da neka djeca vec sa 3 mj se okrecu zapitam se da nisam kaj krivo radila, odnosno da nisam s njom radila.
    Svakako cu si probat to izbit iz glave,neznam kaj mi je!!! 

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    Palcica1

    Aymee, i meni je prva beba.
    Do sada me nije nikakva panika hvatala,ali kako se blizi tih 6 mj me strah da ne radim dovoljno s njom. I onda napravim najvecu gresku i citam po internetu. Znam da se drugacije svako dijete razvija,ali kad procitam da neka djeca vec sa 3 mj se okrecu zapitam se da nisam kaj krivo radila, odnosno da nisam s njom radila.
    Svakako cu si probat to izbit iz glave,neznam kaj 

     Ja sam imala slican problem… Prvo dijete mi je isto bilo dosta “ lijeno”, tako mi je govorila pedijatrica.. kad je navrsio 5 mjeseci pocela me hvatat panika, jel je bio dosta neaktivan.. Sate i sate smo provodili na podu i pokusala ga stimulirat da se pokrene,al nista od toga. Pedijatrica me uvjeravala da je samo lijen i da je to sve normalno da nema mjesta za paniku. Al ja sam bila jako zabrinuta,jos kad sam vidla njegove vrsnjake koji vec puzu i okrecu se ko palacinke,jos me vise hvatala panika.. Odlucila sam otic privat kod fizijatra. Dobio je dijagnozu tonusa misica i tako da smo 4mj isli na vjezbe i uspjeli sve pohvatati do godine dana. Propuzao je sa 11 mj kad se i sam posjeo. Na prvi rodendan je prohodao prve korake. Svako dijete je drugacije,svatko ima svoj ritam i nenapreduju svi isto,al nije naodmet provjerit pa mirnije spavat. Mozda da nismo nigdje isli mozda bi kasnili sa svime. Bio je obraden i sa neuroloske strane sto se je sve pokazalo uredno. 

    [lilypie.com]

  • Palcica1

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    ivaanaaa,
    tako i sama, neznam s cime bi ju stimulirala da se sama pokrene.. stavim ju na pod..okruzena sa svim igrackama i ne mrda..stavim jednu igracku,jer ono da joj nije previse pa nezna kaj bi, opet nista.. 
    Kad sam s njom i kad mrdam sa tim zveckama onda hvata,ali da bi sama se ajmo reci igrala to ne..
    pricekat cu jos tih dva tjedna do cijepljenja i pregleda,pa cemo vidjeti.. ukoliko se ne promjeni negdje cemo morati krenuti.

    Sad kad sam ju stavila u kindac za spavanje, gledam ju i vidim da kao nesto pokusava se okrenuti..zabacuje se..pa mozda bude kaj od toga..

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Palcice, probaj maknut bas sve s poda oko nje i stavi joj recimo daljinski ili mobitel ili kljuceve. Puno vise ih zanima sve to od igracaka.
    Moja cura kad je propuzala samo je pogledom trazila nesto sto nije igracka i jurila prema tome ko blesava. 
    Uvijek su joj zanimljivije bile vrecice, kutijice, zlicice, papiri i slicno. 

  • Palcica1

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Gumbek, super..hvala na ideji. Budem bas probala..

  • Avatar MVT

    MVT

    Broj poruka: 88

    Prijavi adminu

    Meni je prekjucer rekla pedijatrica da mi je beba lijena, jee kad ga je potegla za ruke njemu je glava pala, a navrsio ke pred 3 dana 4 mjeseca. Ne znam više tko je tu lud, ali njemu nije ništa koliko sam pročitala, a načitala sam se svega i svačega. Glavu drži u zraku samostalno. Ne znam kako vi, ali mene tih par minuta kod pedijatrice ubine u pojam.

    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Najbolje da hoda sa 4 mj 🙄🙄 
    https://poliklinika.org/normalni-motorni-razvoj/ [poliklinika.org]

    Moj je kasnio za ovim cca mjesec, ponekad mjesec i pol. Al je roden u 8. Mj pa se kao to ne racuna. 
    Ako je hodanje u 13. Mj znaci do 15 mj ima vremena cak 16. Tako i za sve ostalo. Moj se posjeo i podigao na noge, hodao uz namjestaj sve u nekoliko tjedana. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.