Mame blizanaca - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • EiP

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim mamama blizanaca… 

  • unique

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Mi smo upravo saznali da ćemo dobiti blizance, termin nam je 18.09. što znači da sam trudna nekih 7-8 tjedana…imamo već jednog bebača od godinu dana i nismo se baš tako skoro nadali drugoj bebici, a o blizancima nismo ni razmišljali :) Stalno kopam da vidim iskustva drugih mama, kako im je bilo u trudnoći i u početku, no nema baš previše otvorenih tema o blizancima…meni je prva trudnoća bila milina, bez mučnina i nekih većih tegoba, jedino što sam dobila 30 kg i ostalo mi nakon poroda 20 kg i sada krećem s tim viškom pa me strah do kolko ću dogurati ovu trudnoću i već sada osjećam težinu pri kretanju i navečer kad legnem dosta teško dišem i moram ležati na povišenom, mučnina nema ni ovaj put, hvala Bogu, no bojim se tlaka i šećera, iako nisam imala problema s tim prije…još uvijek dojim prvog bebača, što doktoru nije baš drago…samo da sve prođe ok i da mi to izguramo do kraja svi skupa…
    Nadam se da će se javiti još mamica sa svojim iskustvima :)

  • Avatar Jagodicabobica

    Jagodicabobica

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozz drage mame…napokon nešto i na temu naših twinsića pa,odakle krenuti. Trudnoća je ispočetka bila super ali kako je odmicala bilo je sve gore. Kilaža je bila super ali mučili su me stalni trnci u rukama koji su toliko boljeti da nisam ni mogla spavati navečer. Užas. Još jedno od najtoplijih ljeta,2015. Nikakvih mucnina nisam imala osim sto sam pojela nekolioo desetaka kg limuna :) Ok,prošlo je i to,došla su naša dva paketića sreće. Moram priznati da su me isprepadali babskim pričama. A vidjet ćeš ti tek sad šta je to,teško je,uvijek netko plaće,bolesni stalno itd. Ali ništa od toga. Došli su malo ranije ali inače sve je s njima bilo super. 5 dana od carskog već smo se vozili doma. Od početka sam zapela za red. Onako kako su ih hranili u bolnici i ja sam nastavila doma.Nisam odustala od toga ni radi čega ili koga. Mislim da bi bilo prestrašno da sad npr hranim jedno a za sat drugo. Ovako sam ih doslovno tempirala i savršeno je funkcioniralo. Po rukama ih nisam davala jer to sve slatko izgleda ali vrlo brzo svi se pokupe a ja moram funkcionirati ostatak dana s njima. Evo,sada su 10 mj i dalje imamo svoju rutinu. Ustaju oko 8 pa spavanac oko 12 i pol 1 (od spavaju dva sata cca) i navečer u 9,9 i pol . Što se prehrane tiče,potpuno su zdravi i bez ikakvih alergija pa jedu apsolutno sve. Jaje kao obrok još nisu ali jeli su hranu koja ima jaja u tragovima ili sadrži jaja.Do sada nikada nisu bili bolesni osim jednog trbusnom virusa koji su pokupili od starijeg brace.I to je to. Tak da,bez previše držanja pod staklenim zvonom(ak su bebe zdrave ,naravno) ali što se tiče spavanja i jela ,red,red i samo red.

  • Avatar pahuljica1901

    pahuljica1901

    Broj poruka: 51

    Prijavi adminu

    Moram se i ja prikljuciti iako vidim da vec dugo nitko nepise al valjda ce se netko javiti hehe ja imam sincica 20 mjeseci i na putu su blizanci u 8 tjednu sam potpuno sokirana jos nemogu vjerovat i hvata me strah neznam kako da to izguram sve posto sam zaposlena zivim van hr gdje imam 3 mj.porodiljni i to je to povratak na posao.potraga stana je iduca jer ovaj nam je mali  dvosoban.i sve nam se okrenulo naglavacke al naravno da smo sretni i da nam je drago pa valjda cemo se snac

  • Avatar mrs.kepolas

    mrs.kepolas

    Broj poruka: 267

    Prijavi adminu

    pahuljice ti si samo par dana veća od nas! mi isto imamo blizance na putu! :) Bojim se to i izreći jer još nismo ušli u sigurnu zonu, no kažu da kad srčeka prokucaju velike su šanse da će se obje bebice održati! 
    Sretno vam u potrazi stana..
    Čestitke na blizancima i bilo bi zanimljivo pratiti kako rastemo skupa! :) 

    [lilypie.com]

    Not all twins walk side by side,
    Sometimes one has wings to fly! ❤ ❤

  • Avatar Mariacha

    Mariacha

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok svima! 
    Ja sam mama 13-mjesečnih blizanaca, curice i dečka. Da vam krenem pričati o nama trajalo bi danima….
    Imam zaista puno podijeliti sa vama koji očekujete blizance i slobodno pitajte što god vas zanima. :) 
    Znajte samo da imati njih dvoje je predivan osjećaj kao i činjenica da njih dvoje imaju najboljeg prijatelja već od samog rođenja.

    Mariacha

  • Gabi+2

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima,
    Mi smo u 31 tjednu trudnoće 😊. Ovo mi je druga trudnoća ali prva je završila spontanom u prvom tromjesečju tako da ne znamo baš ništa i sve nas zanima.  Koju bolnicu preporučate za Roditi? Moj doktor me još nije ni jednim poslao na bilo kakve pretrage u bolnicu osim one za negativnu krvnu grupu i šećer. Mi smo jednojajčani pa nas zanima da li netko ima iskustva sa porodom istih? I tona drugih pitanja ali za početak bi bili zahvaljujem i kada bi nam odgovorili i na ova 😁🤗👣👣

  • Avatar Meg_026

    Meg_026

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Pozz mamama blizanaca…
    Tema bas nije aktivna, pretpostavljam da nemate vremena za forum
    Mozete li dati neke savjete za buduce twin mame za pocetak oko opreme (trebamo sve poduplati?, robica za pocetak i sl) i najveci probleeem - koja kolica odabrati?!?! Mozete pisati svoja iskustva (koje su pozitivne strane vasih kolica, koje negativne itd).
    Hvala!!!

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.