Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Dena1009

    Larimara sretno, nadam se da ce biti bolje ovaj put ☺
    Kolko ti je stara prva beba? Jel rođena u de ili hr? Ima kakvih posljedica vakuma? Ima kakve dodatne pretrage zbog toga? Pitam jer je i moj rođen na vakum.


    Hvala! Beban ima 15 mjeseci,zatrudnila sam brzo nakon poroda;) Roden je u DE. U bolnici gdje smo bili,imali smo dodatne pretrage kod pedijatra radi vakuuma. Na jednom tom pregledu nisam bila pa nisam vidjela jer su ga sestre samo odnijele i rekle da ce ga brzo vratiti,rutinska kontrola kao. Na drugom pregledu su radili ultrazvuk mozga,gledali da li je nastalo kakvo ostecenje od vakuuma sto se nazalost ne tako rijetko dogada. Srecom,sve OK.
    Kad smo bili kod kuce, poceo je dobivati iznenadne napade vristanja i nikako ga nismo mogli smiriti. Pomisljali smo na grceve i sve svasta…,ali nisu bili grcevi. On bi se nakon tih “napada” od 15-30 minuta koliko su trajali,smirio kao da nije nista.
    Patronazna nam je davala razne biljne preparate,ali nista nije pomagalo. Onda nam je rekla da se to cesce srece kod djece rodene na vakuum,da im se u tijelu poremeti neka ravnoteza itd. i preporucila da idemo osteopatu. Iskreno,nisam nikada vjerovala u te alternativce i biljne preparate niti jos vjerujem,ali kad nista nije pomoglo pa nemas sta izgubiti i probas to.
    Isli smo na tretmane osteopati (ne rade svi osteopati s bebama,pa se i tu treba informirati) Zena je rekla da je sve “blokade” otklonila dala neke vjezbe za raditi kod kuce i gotovo.
    Nisam vidjela da se nesto bitno popravilo radi tih tretmana vec kako je rastao smo od sebe je nestalo…
    Neki su odusevljeni osteopatijom…naravno to ne pokriva redovna Krankenkasse i placa se ( 60-80 Eur po tretmanu od 45min)
    Srecom imali smo dodatno privatno osiguranje pa je to bilo pokriveno 90%.
    jesi li ti kod svog malenog nesto primjetila?

  • Avatar Leptiric

    Leptiric

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    Cure imam jos 2 sedmice do termina, primjetila sam na vrhu bradavica da su ko prekrivene na tackice sa necim bijelim zuckastim ali samo vrh bradavice onaj i to ne mogu ukloniti, znate li jel to normalno ili da nisu kakve gljivice il sta vec? A nisam primjetila ista da mi curi iz bradavica do sad… 

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Larimara moj malac je imao jako nemiran san, trzao se i budio ali ne mogu tvrditi da je povezano jer je on 4. dan operirao srce, pa je pedijatrica ( i ja sam posumnjala) to pripisala svemu sto je prosao. Sad ima 2mj i popravilo se, cak je poceo da prespava noc bez buđenja, al po danu ne spava, maksimum mu je drijemanje od 15-20min ili manje. Inace se ponasa sasvim normalno i na 2. i 3. pregledu su rekli da je sve u redu. Al pitat cu jos jednom na sljedecem.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • rubina123

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Zdravo mame , jeste li još uvijek aktivne ? Imam pitanja nekih , ja sam trudnica i friška u Njemačkoj .. Koja prava imam kao trudnica ovdje? Na poslu sam 3 mj probni Zeit u januaru trebam da potpišem neograničeni ugovor a isto tako u januaru nastupa 3.5 mjeseca trudnoće. Da li mi mogu dati otkaz ? 

    Hvala 

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Dena1009

    Larimara moj malac je imao jako nemiran san, trzao se i budio ali ne mogu tvrditi da je povezano jer je on 4. dan operirao srce, pa je pedijatrica ( i ja sam posumnjala) to pripisala svemu sto je prosao. Sad ima 2mj i popravilo se, cak je poceo da prespava noc bez buđenja, al po danu ne spava, maksimum mu je drijemanje od 15-20min ili manje. Inace se ponasa sasvim normalno i na 2. i 3. pregledu su rekli da je sve u redu. Al pitat cu jos jednom na sljedecem.

    Tvoj maleni je 4.dan bio na OP srca? Uh!!!! Drago mi je da se tako dobro oporavio! Ako ti sad vec spava cijelu noc bez budenja to je odlicno. Kod nas je potrajalo. Moras li mu davati neke ljekove radi srca?

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Larimara - da, rođen je sa srcanom manom i operacija je bila jedini izlaz, srecom bila je uspjesna i brzo se oporavio. Ne uzima nikakve lijekove, samo redovite kontrole imamo.
    Rubina  cestitam 🙂 ja sam bila u slicnoj situaciji. Mene su savjetovali, s obzirom da sam se dobro osjecala, da pricekam dok ne potpisem ugovor pa im kazem. Znaci, ti nisi obavezna njima reci odmah. Ako kazes prije, moguce je da ti ne produze ugovor i imaju pravo na to. Al kad imas ugovor za stalno ne smiju ti dati otkaz zbog trudnoce. 
    Ako radis teske poslove ili moras dugo stajati na nogama (imas propisane uvjete) mozes dobiti zabranu rada, koju ti pripisuje firma ili ginekolog, u tom slucaju primas punu placu do pocetka muterschutza, koji je 12tj, 6 prije poroda i 6 poslije (neka me netko ispravi ako je krivo), a ako nemas uvjeta za zabranu, a lose ti je, dobivas bolovanje ko i inace.
    Ako te jos sta zanima, pitaj.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Uhh cure sto ste se raspisale :)
    Nove cure dobrodosle!
    Gricko ti mozes trazit carski bez nekog medicinski opravdanog razloga i odobrit ce ti,ali i jaa mislim da ti zdravstveno ne snosi ako nije neki medicinski problem. 

  • Avatar MariHadz

    MariHadz

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    rubina123

    Zdravo mame , jeste li još uvijek aktivne ? Imam pitanja nekih , ja sam trudnica i friška u Njemačkoj .. Koja prava imam kao trudnica ovdje? Na poslu sam 3 mj probni Zeit u januaru trebam da potpišem neograničeni ugovor a isto tako u januaru nastupa 3.5 mjeseca trudnoće. Da li mi mogu dati otkaz ?

    Hvala


    Pozdrav! Moje iskustvo je ovako.. Ja sam potpisala u maju 2015 neograničen ugovor, a junu sam ostala trudna, tako da sam radila do decembra 2015 tada sam dobila početkom mjeseca Beschäftigungsverbot zato što sam radila u domu i moja babica se zalila da je opasno da više radim i dižem stare ljude itd sa ogromnim stomakom. Porodila sam se u martu 2016 normalno sam dobila Elterngeld i sve ostalo i dalje sam sa istim poslodavcem u poslovnom odnosu. Međutim rekli su mi da sam potpisala ugovor npr dok sam već znala da sam trudna da me šef mogao tužit u Arbeitsgericht zato što sam mu sakrila da sam trudna i potpisala ugovor. Tako da dobro razmisli kako ćeš i šta uradit. Moja jedna drugarica je dobila otkaz tj nisu joj produžili ugovor kad su saznali da je trudna i nije dobila Elterngeld itd. Najbolje ti je ako imaš Donum Vitae u blizini da potražiš njihov savjet oni su meni u svemu pomogli i u ispunjavanju papira i svim trudnickim pravima. 

    Hana <3
    Omar <3

  • Narica123

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Pozdrav iz kisovitog BW, Heilbronn. Trudnica u 29-oj sedmici. Sljedeci tjedan planiram do Hrvatske na odmor 10 dana, prije poroda da i to obavim, malo lijepe hrane i mozda ljepseg vremena :) Valjda to nije tako losa ideja, kakva su vasa iskustva sa putovanjima u poodmakloj dosad urednoj trudnoci? Za pocetak i nemam puno pitanja, vjerovatno cu ih imati vise kada budem trebala ispunjavati silne papire poslije porodjaja :D

    Curke, sta misliste jel se pametnije seliti prije porodjaja, negdje nakon 30-sedmice, ili pak poslije (imamo vremena do decembra 2018, znaci moze bilo kada u sljedecoj godini, samo da budemo zdravi). Ovaj stan jeste dvosoban, ali prilicno dobar raspored, ima 60 kvadrata i ogromnu spavacu, dakle dovoljno mjesta za bebu. Druga strana mene opet zeli nekako skinuti to s vrata i preseliti se, ali mi opet stvara stres. 

    Koliko se u Njemackoj ostaje u bolnici nakon prirodnog, a koliko nakon carskog reza i da li ima neka koja je poslije izlaska morala sama da se snalazi kod kuce (to cu vjerovatno biti ja), to mi je mozda najveci strah, a bas blizu ovog stana pronasla sam i babicu za Nachsorge?

    Prvo dijete, ocito! Zato toliko pitanja :D

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    MariHadz

    rubina123

    Zdravo mame , jeste li još uvijek aktivne ? Imam pitanja nekih , ja sam trudnica i friška u Njemačkoj .. Koja prava imam kao trudnica ovdje? Na poslu sam 3 mj probni Zeit u januaru trebam da potpišem neograničeni ugovor a isto tako u januaru nastupa 3.5 mjeseca trudnoće. Da li mi mogu dati otkaz ?

    Hvala

    Pozdrav! Moje iskustvo je ovako.. Ja sam potpisala u maju 2015 neograničen ugovor, a junu sam ostala trudna, tako da sam radila do decembra 2015 tada sam dobila početkom mjeseca Beschäftigungsverbot zato što sam radila u domu i moja babica se zalila da je opasno da više radim i dižem stare ljude itd sa ogromnim stomakom. Porodila sam se u martu 2016 normalno sam dobila Elterngeld i sve ostalo i dalje sam sa istim poslodavcem u poslovnom odnosu. Međutim rekli su mi da sam potpisala ugovor npr dok sam već znala da sam trudna da me šef mogao tužit u Arbeitsgericht zato što sam mu sakrila da sam trudna i potpisala ugovor. Tako da dobro razmisli kako ćeš i šta uradit. Moja jedna drugarica je dobila otkaz tj nisu joj produžili ugovor kad su saznali da je trudna i nije dobila Elterngeld itd. Najbolje ti je ako imaš Donum Vitae u blizini da potražiš njihov savjet oni su meni u svemu pomogli i u ispunjavanju papira i svim trudnickim pravima.


    Ja također radim isti posao i dali su mi ugovor prije nego sam znala da sam trudna, a l je vazio tek od 1.3. pa sam pricekala do onda. Mene su sacjetovali u Đakoniji i rekli su mi da nisam obavezna reci. Zabranu sam dobila odmah kad sam rekla, znaci, od tog trenutka nisam vise radila.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.