Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MariHadz

    MariHadz

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Kod nas je baš malo mjesto i nema baš nekih puno zanimacija, jedino da je vodim u Rosenheim to nam je  najbliži grad udaljen 20 minuta vlakom, međutim onda i malog trebam vući po vlaku a nije baš pristupačan ulaz za dupla kolica. Kada sve skontam najbolje mi je da je dam u vrtić i to čim prije. Hvala vam na savjetima 

    Hana <3
    Omar <3

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    MariHadz

    Kod nas je baš malo mjesto i nema baš nekih puno zanimacija, jedino da je vodim u Rosenheim to nam je najbliži grad udaljen 20 minuta vlakom, međutim onda i malog trebam vući po vlaku a nije baš pristupačan ulaz za dupla kolica. Kada sve skontam najbolje mi je da je dam u vrtić i to čim prije. Hvala vam na savjetima


    U kojem si gradu? Meni je München oko 25 km, a Rosenheim 40…

  • Narica123

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Dena1009

    Narica sta se tice selidbe, ako moras sad onda cim prije, ja pod kraj nisam imala volje za nicim, pod kraj 7. sam oribala sve i spremila i to je vec bilo ranom zorom i kasno navecer (zbog vrucina), a popodne obavezno spavanac i redovite stanke sam morala raditi. Zadnja 3tj sam samo odrzavala i odmarala. A kako je seliti se sa malim dijetetom neznam, to ce ti reci netko ko ima iskustva.🙂
    Nakon poroda ja sam prebacena u bolnicu gdje je sin bio operiran, odande su me odmah otpustili, tako da sam bila pod “nadzorom” ako sve zbrojim 24 sata. Doma smo dosli kad je imao 15 dana. Bila sam psihicki i fizicki u jako losem stanju. Mm je morao raditi (10 sati na dan) jer planirani godisnji potrosio do onda i ja sam ostala sama sa bebom, znaci nemam tu nikog, a mama koja je trebala doci da mi pomogne je zavrsila na operaciji mjesec dana prije. Bilo je uzasno tesko, sve zivo me boljelo, peklo, plakala sam danima, cinilo mi se ko nocna mora. Rez mi jos ni sad nije zarastao, sve se zakompliciralo. Doktorica mi je napisala potvrdu za Haushaltshilfe i odobrili su mi 5 dana po 3 sata. Zena koja je dolazila bila je katastrofa, znam da zvucim nezahvalno al sta reci za zenu koja osisa i obrise pod, a ne vidi se razlika 😣, pa nisam dalje ni trazila. Srecom malac je dobar pa smo se polako priviknuli i nekako uspijevam.
    Nadam se sa ce kod tebe biti sve u redu i da ces se brzo oporavoti. Zelim ti dobru bebu pa da imas vremena za sve obaviti, samo se naoruzaj strpljenjem🙂


    Svaka cast! Drago mi je da je tvoja bebica dobro, i nadam se da sada mozete da mirno uzivate, bas ste hrabri, oboje :)

  • Avatar Mamicaaa

    Mamicaaa

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu
    Hvala! Beban ima 15 mjeseci,zatrudnila sam brzo nakon poroda;) Roden je u DE. U bolnici gdje smo bili,imali smo dodatne pretrage kod pedijatra radi vakuuma. Na jednom tom pregledu nisam bila pa nisam vidjela jer su ga sestre samo odnijele i rekle da ce ga brzo vratiti,rutinska kontrola kao. Na drugom pregledu su radili ultrazvuk mozga,gledali da li je nastalo kakvo ostecenje od vakuuma sto se nazalost ne tako rijetko dogada. Srecom,sve OK.
    Kad smo bili kod kuce, poceo je dobivati iznenadne napade vristanja i nikako ga nismo mogli smiriti. Pomisljali smo na grceve i sve svasta…,ali nisu bili grcevi. On bi se nakon tih “napada” od 15-30 minuta koliko su trajali,smirio kao da nije nista.
    Patronazna nam je davala razne biljne preparate,ali nista nije pomagalo. Onda nam je rekla da se to cesce srece kod djece rodene na vakuum,da im se u tijelu poremeti neka ravnoteza itd. i preporucila da idemo osteopatu. Iskreno,nisam nikada vjerovala u te alternativce i biljne preparate niti jos vjerujem,ali kad nista nije pomoglo pa nemas sta izgubiti i probas to.
    Isli smo na tretmane osteopati (ne rade svi osteopati s bebama,pa se i tu treba informirati) Zena je rekla da je sve “blokade” otklonila dala neke vjezbe za raditi kod kuce i gotovo.
    Nisam vidjela da se nesto bitno popravilo radi tih tretmana vec kako je rastao smo od sebe je nestalo…
    Neki su odusevljeni osteopatijom…naravno to ne pokriva redovna Krankenkasse i placa se ( 60-80 Eur po tretmanu od 45min)
    Srecom imali smo dodatno privatno osiguranje pa je to bilo pokriveno 90%.
    jesi li ti kod svog malenog nesto primjetila?


    Jesu mu radili samo uzv glave ili i trbuh, donji dio leda i bocno?? 
    Ti bi trebala svaki cas rodit? Kak se osjecas?
    Ostale cure kak ste?
    Svim novim curkama dobrodosle i cestitam!!! 😊

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    Cure trebala bi mi hitno informacija,dal na internetu ima na njemackom popis stvari koje trudnica nebi smjela raditi na poslu,i koja su joj prava..moj njemacki nije bas najbolji nikako da se snadem..uglavnom imam dosta problema na poslu,pa bi se htjela izborit za sebe

    [lilypie.com]

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Mamicaaa
    Istina,mom bebanu je osim UZV glave,raden i UZV abdomena,donji dio leda i bocno radi bubrega takoder.  Kad smo izasli iz bolnice i otisli nasem pedijatru na U3,on je takoder htio raditi UZV bubrega,ali je to vec bilo napravljeno. Tako da ne znam tocno ima li to veze s porodom na vakuum ili je neki standard.
    Da,trebam roditi jako brzo,pitanje je dana…;) Osjecam se malo umorno,trbuh me dosta pritiska sa svih strana. Nekad se beba  pomakne malo prema gore,to mi je neugodno jer jedva disem.

    Ivaanaaa Mislim da je tesko pausalno reci sto trudnica na poslu smije,a sto ne osim par opcenitih stvarcica,dizanje tereta,rad na traci, nocne smjene,odredene kemikalije,prekovremeni itd.
    Obicno to odredi Betriebsarzt vezano specijalno za posao koji radis. Ako ga nemas,postoji ono sto se zove “ Staatlich annerkante Schwangerschaftsberatungsstelle” u svakom gradu ili blizini. Oni znaju sve pravne aspekte itd. Pomazu i kod ispunjavanja raznih papira za Elterngeld i ostalo…

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Ivaanaaa oprosti,tipkala sam na brzinu, ono savjetovaliste se zove“Staatlich anerkannte Schnwangerschaftsberatungsstelle”
    Onaj dupli “n” sam na krivom mjestu napisala;))))

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    Larimara puno hvala. Zelim ti sretno na porodu ubrzo ce to sada haha. Ja sam pod velikim stresom i bas me maltretiraju na poslu..pogotovo dvije koje idu u penziju i stalno pricaju kako su one prije skrivale da su trudne,radile pet poslova nosile tesko ,a ja sad ko princeza i takve stvari..hitno mi treba odmor.. da li mi kucni doktor moze dat malo bolovanja,posto mi ginekologica neda… Iako drugi tjedan idem kod drugog ginekologa..al nemogu vise ,hormoni me peru,inaca sam flegma a danas plakala ko kisna godina na poslu koliko svima smetam

    [lilypie.com]

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    Meni nije cak ni bitno da dobim BV ,tj novci,nego da mi pisu bolovanje… Nadam se da necu bit prisiljena dat otkaz.. jel ovak ipak imam vise prava.. sad sam 17 tjedan trudnoce..

    [lilypie.com]

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    ivaanaaa

    Larimara puno hvala. Zelim ti sretno na porodu ubrzo ce to sada haha. Ja sam pod velikim stresom i bas me maltretiraju na poslu..pogotovo dvije koje idu u penziju i stalno pricaju kako su one prije skrivale da su trudne,radile pet poslova nosile tesko ,a ja sad ko princeza i takve stvari..hitno mi treba odmor.. da li mi kucni doktor moze dat malo bolovanja,posto mi ginekologica neda… Iako drugi tjedan idem kod drugog ginekologa..al nemogu vise ,hormoni me peru,inaca sam flegma a danas plakala ko kisna godina na poslu koliko svima smetam


    Znam kako te starije zene mogu biti nezgodne,nemoj se obazirati jer samo gubis energiju i dajes im jos vise materijala da te gnjave. Kucni doktor ti moze dati bolovanje ako hoce…Ja sam mislila da u trudnoci to moze samo ginekolog. Meni je moja kucna dr. sama nudila iako nisam trazila jos mi je i carape prepisala… Nadam se da imas nekog kucnog doktora koji je razuman, a ne kao ta ginekologica koja ti ne izlazi u susret.
    Svega ima …dozivjela sam da sam stajala na peronu i cekala vlak,a jedna starija zena me odgurnula i rekla da je njoj potrebnije mjesto za sjesti nego meni iako sam bila s velikim trbuhom…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.